ClickPager: snadné přeposílání e-mailů na mobil Paegasu

Oživeno Nová služba portálu Paegas Click nabízí možnost jednoduše přeposílat e-maily na mobilní telefon. Nemusíte nastavovat žádné složité filtry: jde opravdu o kliknutí na několik odkazů a stisknutí tlačítka.
ClickPager: snadné přeposílání e-mailů na mobil Paegasu

Dovolím si začít kacířskou myšlenkou, že službu Paegas Click využívá většina uživatelů zejména pro přeposílání e-mailů na displej mobilu. Pro tento účel je ale Click trochu těžkopádný a využívat jeho možností jen pro tuto jednoduchou operaci bylo jako chodit s kanónem na vrabce. Protože navíc v poslední době přeposílání e-mailů trochu zlobilo a výjimkou nebyla ani několikahodinová zpoždění, vítám novou službu ClickPager a věřím, že nejsem sám.

Oživeno: Jak jste se mohli sami přesvědčit a jak je z diskuse u tohoto článku dostatečně patrné, Paegas ClickPager a s ním také webová SMS brána nebyl dopoledne příliš funkční. V současnosti je už vše opraveno a zprávy by měly chodit bez většího zpoždění.

V jednoduchosti je krása

ClickPager slouží k jediné věci: k rychlému přeposlání e-mailů, jenž jsou jakýmkoli způsobem poslány na vaši e-mailovou adresu jméno@click.cz, na váš mobilní telefon. Zpráva může přijít jako běžná textovka, nebo se může pouze zobrazit na displeji (tzv. Flash SMS). E-mailová zpráva se však nerozdělí do několika textovek, přijde z ní jen prvních 160 znaků.

Pro využívání této služby musíte být zákazníky Paegasu a musíte být také zaregistrováni v Clicku (pokud nejste, učiníte tak na této stránce). K dosavadním službám ClickBox (placená) a ClickBox Easy (zdarma), což jsou prakticky obyčejné e-mailové schránky, přibyl právě ClickPager (zdarma). Musíte si vybrat jen jednu službu, kterou budete využívat, takže chcete-li, aby vám Click sloužil také jako schránka, musíte zůstat u jednoho z ClickBoxů a služba ClickPager pro vás nebude zajímavá.

V opačném případě se přihlaste do Clicku, klikněte na odkaz Nastavení v pravém horním rohu stránky a v Nastavení služeb vyberte ClickPager.

Klepněte pro větší obrázek

Můžete si zvolit, jestli se zprávy budou přeposílat jako běžná SMS, která se uloží na SIM, nebo jestli přijdou pouze na displej.

Klepněte pro větší obrázek

Další nastavení je možné v sekci ClickProfil, kterou najdete na horním žlutém pruhu. V Nastavení SMS služeb (levý pruh) je položka ClickPager. Do okna můžete vypsat výrazy a když je e-mail bude obsahovat, nebude na mobil zaslán. Raději bych sice přivítal druhý způsob, kdy bych si vybral slova, na základě kterých by se e-maily přeposílaly, ale budiž. Ostatně všechny e-maily, které na moji mobilní e-mailovou adresu chodí, jsou už pečlivě vyfiltrované a všechny jsou určeny k přeposlání.

Klepněte pro větší obrázek

Fakt okamžitě

Paegas udělal velmi dobrou službu. Při několika testech zprávy dorazily do deseti sekund po odeslání (na číslo s tarifním programem), případně do třiceti sekund (na předplacenku). To je opravdu velký rozdíl oproti dosavadnímu stavu, kdy zprávy chodily třeba po hodině.

Ke Clicku mám však jednu velkou výtku. Má-li zpřístupnit elektronickou poštu běžným uživatelům, měla by existovat možnost, jak se do něj přihlásit bez Internetu: například prostřednictvím WAPu nebo operátora na infolince. To v současnosti není možné, do Clicku se lze zaregistrovat pouze na jeho webových stránkách.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile

50 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Pluton 5. 8. 2001 15:52:06
    Znamena to, ze pokud mi ted funguje adresa mailto:cislo@sms.paegas.cz, ze...
  • SaTaN8210 27. 7. 2001 16:56:59

    No protoze mam nektere emaily nastaveny tak, aby chodily na ciselnou...

  • Roman 26. 7. 2001 6:51:59

    Při ukládání nic neměň, ale po otevření uložené stránky změň kódování...

Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

Dnes | časopis Computer, Michlovský Jakub

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

** Frekvence pro „městské“ LTE vydražili O2, Vodafone a dva nováčci ** Jmenovitě Poda a Nordic Telecom, který má největší kus spektra ** Cena za frekvence se nelíbila T-Mobilu, a tak se z aukce stáhl

11.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 73

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

** Tři zlatá operátorská pravidla: komplikovaně, draze, připlať ** Operátoři letos změnili nabídku tarifů, ušetřit vás ale nenechají ** Ceny už sice nemají úplně stejné, ale rozdíly jsou minimální

10.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 56


komerční sdělení

Komerční sdělení