ClickPager: snadné přeposílání e-mailů na mobil Paegasu

Oživeno Nová služba portálu Paegas Click nabízí možnost jednoduše přeposílat e-maily na mobilní telefon. Nemusíte nastavovat žádné složité filtry: jde opravdu o kliknutí na několik odkazů a stisknutí tlačítka.
ClickPager: snadné přeposílání e-mailů na mobil Paegasu

Dovolím si začít kacířskou myšlenkou, že službu Paegas Click využívá většina uživatelů zejména pro přeposílání e-mailů na displej mobilu. Pro tento účel je ale Click trochu těžkopádný a využívat jeho možností jen pro tuto jednoduchou operaci bylo jako chodit s kanónem na vrabce. Protože navíc v poslední době přeposílání e-mailů trochu zlobilo a výjimkou nebyla ani několikahodinová zpoždění, vítám novou službu ClickPager a věřím, že nejsem sám.

Oživeno: Jak jste se mohli sami přesvědčit a jak je z diskuse u tohoto článku dostatečně patrné, Paegas ClickPager a s ním také webová SMS brána nebyl dopoledne příliš funkční. V současnosti je už vše opraveno a zprávy by měly chodit bez většího zpoždění.

V jednoduchosti je krása

ClickPager slouží k jediné věci: k rychlému přeposlání e-mailů, jenž jsou jakýmkoli způsobem poslány na vaši e-mailovou adresu jméno@click.cz, na váš mobilní telefon. Zpráva může přijít jako běžná textovka, nebo se může pouze zobrazit na displeji (tzv. Flash SMS). E-mailová zpráva se však nerozdělí do několika textovek, přijde z ní jen prvních 160 znaků.

Pro využívání této služby musíte být zákazníky Paegasu a musíte být také zaregistrováni v Clicku (pokud nejste, učiníte tak na této stránce). K dosavadním službám ClickBox (placená) a ClickBox Easy (zdarma), což jsou prakticky obyčejné e-mailové schránky, přibyl právě ClickPager (zdarma). Musíte si vybrat jen jednu službu, kterou budete využívat, takže chcete-li, aby vám Click sloužil také jako schránka, musíte zůstat u jednoho z ClickBoxů a služba ClickPager pro vás nebude zajímavá.

V opačném případě se přihlaste do Clicku, klikněte na odkaz Nastavení v pravém horním rohu stránky a v Nastavení služeb vyberte ClickPager.

Klepněte pro větší obrázek

Můžete si zvolit, jestli se zprávy budou přeposílat jako běžná SMS, která se uloží na SIM, nebo jestli přijdou pouze na displej.

Klepněte pro větší obrázek

Další nastavení je možné v sekci ClickProfil, kterou najdete na horním žlutém pruhu. V Nastavení SMS služeb (levý pruh) je položka ClickPager. Do okna můžete vypsat výrazy a když je e-mail bude obsahovat, nebude na mobil zaslán. Raději bych sice přivítal druhý způsob, kdy bych si vybral slova, na základě kterých by se e-maily přeposílaly, ale budiž. Ostatně všechny e-maily, které na moji mobilní e-mailovou adresu chodí, jsou už pečlivě vyfiltrované a všechny jsou určeny k přeposlání.

Klepněte pro větší obrázek

Fakt okamžitě

Paegas udělal velmi dobrou službu. Při několika testech zprávy dorazily do deseti sekund po odeslání (na číslo s tarifním programem), případně do třiceti sekund (na předplacenku). To je opravdu velký rozdíl oproti dosavadnímu stavu, kdy zprávy chodily třeba po hodině.

Ke Clicku mám však jednu velkou výtku. Má-li zpřístupnit elektronickou poštu běžným uživatelům, měla by existovat možnost, jak se do něj přihlásit bez Internetu: například prostřednictvím WAPu nebo operátora na infolince. To v současnosti není možné, do Clicku se lze zaregistrovat pouze na jeho webových stránkách.

Diskuze (50) | Sagem MW 3052 – mobil se vším všudy

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, E-mail, Paegas, Mobil, Mail

Určitě si přečtěte

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

13.  1.  2018 | E15.cz , Gallistl Vladan | 11

Mobilní internet u nás není až tak drahý. ...když se srovnáme s Uzbekistánem a Nigérií

Mobilní internet u nás není až tak drahý. ...když se srovnáme s Uzbekistánem a Nigérií

** Čeští operátoři jsou drazí zhruba stejně jako britští či němečtí ** Za data si nechají pořádně zaplatit v zemích Beneluxu ** Nejhůř je na tom Afrika, na „giga“ tam trhnou skoro 1 000 Kč

27.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 42

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

** Selfíčko s dárečkem jedině přes messenger a přes Wi-Fi ** Nejvíce volali, SMSkovali a datovali zákazníci T-Mobilu ** Průměrná hodnota přenesených dat na SIM se pohybuje od 40 do 60 MB

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 17

Lednový ceník T-Mobilu: Huawei Mate 10 Lite, Samsung Galaxy A8 a něco slev

Lednový ceník T-Mobilu: Huawei Mate 10 Lite, Samsung Galaxy A8 a něco slev

** Operátor v lednu sleví modely Honor, Huawei a Samsung ** Za necelých 13 tisíc se začne prodávat Samsung Galaxy A8 ** Zlevní také tablet Samsung Galaxy Tab S3, cena klesne o 2 tisíce

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7