Clié pro školství a ostatní chudé

Japonská firma Sony se rozhodla potěšit školství a jiná finančně chudá odvětví. Jejich nové PDA řady Clié s názvem PEG-SL10 již zpočátku stojí jen velmi málo – přibližně 150 amerických dolarů. Není to ale žádné ořezávátko. Co od takového stroje lze čekat?
Japonská firma Sony se rozhodla potěšit školství a jiná finančně chudá odvětví. Jejich nové PDA řady Clié s názvem PEG-SL10 již zpočátku stojí jen velmi málo – přibližně 150 amerických dolarů. Co od takového stroje lze čekat?

Jde o počítač s Palm OS, čímž je dána kategorie a přibližný rámec schopností. Displej je monochromatický s rozlišením 320 x 320 pixelů (tj. 4x více než v původních produktech firmy Palm s rozlišením 160 x 160), jak je u Sony zvykem. Jak vidíte z přiložených fotografií, novinka bude kralovat také velmi kompaktními rozměry 10,5 × 7,3 × 1,7 cm. Jde o příjemně vyhlížející PDA, kde největším lákadlem navíc ani tak technická překvapení jako dostupnost. Což je v případě Sony příjemná změna.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pokud se vám PDA líbí, popřemýšlejte nad drobností, která jej může ještě vylepšit. Sony totiž vyrábí pro modely Clié rodiny PEG-T externí klávesnici s označením PEGA-KB20 (za 50 USD). Výše uvedený PEG-SL10 sice patří do rodiny SL, ovšem tyto periferie jsou naštěstí shodné pro obě rodiny.

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Amoisonic A6/A6+ : Čínský drak

Určitě si přečtěte