Co nabízí nového Windows CE 3.0?

Nová verze operačního systému Windows CE 3.0 nabízí funkce cílené především na aplikace přesahující rámec běžných organizérů.
Nová verze operačního systému Windows CE 3.0 nabízí funkce cílené především na aplikace přesahující rámec běžných organizérů. Před časem Microsoft zrušil označení Windows CE u organizérů a nazývá je Windows Powered PocketPC. Windows CE ale nebyly zcela potlačeny do pozadí. Stále je velké množství aplikací mimo klasický svět organizérů a nová verze Windows CE 3.0 je vyladěná právě pro ně.

Mezi nové vlastnosti patří

  • podpora pro aplikace pracující v reálném čase,
  • vylepšené jádro se zvýšenou ochranou,
  • možnost aktualizace systému přenosem po síti,
  • vylepšená podpora USB,
  • rozšířené možnosti obrazovek a ovladačů periférií,
  • podpora bezpečnostních Smart karet spolu s 128bitovými šifrovacími algoritmy
  • podpora souborů o velikosti až 32 MB a databází s velikostí 256 MB,
  • mezi možnostmi komunikace zaujme zabudovaný web server s podporou aktivních stránek a podpora TCP/IP na úrovni Windows 2000
  • Internet Explorer odpovídající verzi IE 4.0,
  • rozšířena byla také standardní podporovaná množina jazyků na angličtinu, němčinu, francouzštinu, holandštinu, italštinu, japonštinu, korejštinu, portugalštinu, španělštinu a švédštinu (ano čeština tam není)
Windows CE pochopitelně budou i nadále nasazovány do osobních organizérů, a velkých notebooky připomínajících zařízení. Pro počítače do dlaně je nicméně rozhodnuto ve prospěch Pocket PC. Zde budou nové Windows CE tvořit spíše systémový základ a do podoby systému promlouvat nebudou. Pro třetí verzi Windows CE je nejdůležitější podpora aplikací v reálním čase. Je to nutné jak z hlediska řízení procesů prostřednictvím zařízení s Windows CE, tak například pro optimální přehrávání videa na obrazovce zařízení. Windows CE se pomalu přetvářejí do robustního systému schopného zvládat i náročnější práce, než je digitální poznámkový deníček. Zabudovaný webový server najde své uplatnění třeba ve vybavení domácností, kdy se budete moci napojit třeba na vaši ledničku a zkontrolovat si její aktuální obsah. Pochopitelně to bude ještě chvíli trvat, než se vaše mikrovlnka spojí s ledničkou a upozorní vás na to, že hodláte ohřívat párky, ke kterým už nemáte hořčici, ale myslím, že do takové doby spěchat nějak zvlášť nebudeme
Váš názor Další článek: MMM Sticker – polepte si obrazovku Psiona

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Reálný čas

Určitě si přečtěte