Co nám nadělili operátoři pod stromeček?

I když vánoce teprve budou, dárečky od našich operátorů můžeme otevřít už dnes. Čím nám Eurotel, Paegas a Oskar zpestří vánoce? Červeně si v článku přečtete Oskarovu nejnovější nabídku.
Co nám nadělili operátoři pod stromeček?

 

I když vánoce teprve budou, můžeme se z dárečků od našich operátorů těšit již dnes. Fráze Go ježíšku Go a Oskar tomu nasadil korunu se na nás hrnou ze všech médií. Podívejme se tedy, čím nám Eurotel, Paegas a Oskar letošní vánoce osladí. Jsou letošní vánoční akce lepší než ty z minulého roku, nebo jen operátoři slepě vyhazují peníze za nevhodné vánoční akce?

 

Eurotel – jen Go Ježíšku Go!

 

Vánoční reklamní kampaň Eurotelu se na nás valí ze všech stran. Známé pořekadlo Go Ježíšku Go se stalo oblíbené již minulý rok, nebyl tedy důvod v zavedené tradici nepokračovat. O vánoční nabídce Eurotelu jsme již psali, neméně zajímavá je i diskuse. Zběžně si připomeňme, čím nás chce Eurotel nalákat do své sítě. Ke každé vánoční Go sadě obdržíte výherní kupón se dvěma stíracími poli. Na jednom je vždy čtrnáctimístný kód jak jej známe z dobíjecích kupónů, zde nám ovšem Eurotel přidá pouhopouhou stokorunu. Druhé stírací pole je zajímavější. Najdete-li po setření text STO, TRI nebo TIS, můžete si okamžitě, pomocí odkrytého dobíjecího čísla, navýšit kredit o danou sumu. Ti šťastnější naleznou následující text:

  • GoAUTO  - 3x automobil VW New Beetle
  • GoZAJEZD – 15x zájezd pro dvě osoby dle vlastního výběru v hodnotě 30 tisíc korun
  • GoPLAY2 – 20x herní konzole Sony Playstation 2
  • DoMINID – 100x MiniDisk  Walkman značky SONY
  • Go3000K – 200x třítisícový kredit
  • GoCDISK – 300x CD Walkman značky SONY

Celá hra je jistě lákavá. Přiznejme si však, vzhledem k povaze našeho národa, že letošní akce není to pravé ořechové. Český človíček se i dnes řídí pravidlem „lepší vrabec v hrsti, nežli holub na střeše“, a soutěžím mnoho nedůvěřuje. Také výše jistého kreditu se nelogicky snížila, ze tří stovek na pouhou jednu. Vezmeme-li v úvahu, že se daný kredit Eurotelu v podstatě vrátí (a to u nového majitele velmi rychle), nevidím důvod, proč nenaložit minimálně ony tři stovky.

 

Opět levné sady!

 

Mnohem zajímavější nabídku však Eurotel tolik nepropaguje. Jde stejně jako loni o zlevněné Go sady. Poukaz dostali poštou všichni paušální zákazníci a - podle Go linky - i registrovaní uživatelé předplacenky. Jsem registrovaným uživatelem, ovšem žádný poukaz mi nepřišel. Buď Eurotel zasílá poukaz jen vybraným uživatelům, nebo je chyba v mém jméně – je totiž shodné s jménem mého otce, který poukaz dostal. Vraťme se však k tomu, čím chce Eurotel znovu oživit dlouhé fronty na Philips Savvy či Alcatel OT DB za necelé dva tisíce, již jsme byli svědky minulý rok.

 

Ve značkových prodejnách Eurotelu si můžete jako držitel poukazu vybrat jednu z Go sad za zvýhodněnou cenu. Jde o:

 

  • Sada Go Wow s mobilním telefonem Alcatel OT 303 plus 50 Kč kredit za cenu 1 445 Kč
  • Sada Go Street s mobilním telefonem Philips Azalis 288 plus 50 Kč kredit za cenu 3 995 Kč.

Ceny jsou i s DPH a nabídka platí do vyprodání zásob. Nutno podotknout, že k těmto sadám není přiložen výherní stírací kupon, nemůžete tedy vyhrát žádnou cen zmiňovaných v předchozím odstavci.

 

Volba těchto Go sad je vcelku logická. Je třeba si uvědomit, že v sadě Go Wow není Alcatel OT 301, jak tomu bylo doposud, ale Alcatel OT 303, který prodává Oskar. Oba přístroje 301 i 303 jsou shodné funkcemi, liší se však vzhledem a výměnnými kryty, třistatrojka má také ve většině případů lepší joystick a displej je zapuštěn pod úroveň šasi, je tedy lépe chráněn proti poškrábání. Eurotel nabízel OT 303 jako dotovaný přístroj a  zřejmě o něj nebyl takový zájem. Philips Azalis 288 není špatný přístroj a za svou cenu nabízel hodně funkcí do té doby, než přišla sada Go Sonet s mobilem Sony CMD-J6. V dnešní době nebyl nákup sady Go Street tak výhodný, Eurotel jej tedy nabízí za cenu o dva tisíce nižší.

 

Eurotel připravil dárek i pro majitele mobilních telefonů pro starší analogovou síť NMT. Oba tarify T!P Relax i T!P Business včetně předplacenky Go Felicia opravdu příjemně zlevnily, ostatně posuďte sami. Přechod na nové tarify je samozřejmě zdarma.

 

Vánoce u Paegasu – zase něco na sebe

 

Vánoce u Paegasu se v podstatě od těch minulých příliš neliší. Batohy Reebok z minulého roku nahradí letos vcelku povedená vesta stejné značky. Dostanou ji jak noví Twisťáci, tak i noví paušální zákazníci. Minulý rok byly problémy s nedostatkem oněch batohů. Doufejme, že se Paegas poučil a na letošní rok si udělal odpovídající zásoby. Ještě dnes vídáme na ulicích spoustu baťůžků Reebok s malým nápisem Twist připomínající loňskou vánoční akci. Nechejme se tedy překvapit, jak se nápad s vestou ujme a kolik vest značky Reebok uvidíme ve svém okolí za rok.

 

Paegas zřejmě okoukal strategii Eurotelu s levnými sadami z minulého roku a podobně jako Eurotel zaslal i Paegas svým stávajícím zákazníkům poukaz na koupi mobilního telefonu Alcatel OT 302 ve dvou variantách:

 

  • sada Twist za cenu 1 499 Kč, v ceně je  200 Kč kredit
  • s paušálem Paegas 20 Start za cenu 1 999 Kč (včetně aktivace)

Sleva na mobilní telefon či celou předplacenou sadu je mnohem lepším dárkem než nejisté výhry Eurotelu, i když za dárek musíte platit. Mají-li rodiče paušál, naskýtá se jim příležitost, jak za opravdu malý peníz koupit pod stromeček svým dětem dobrý mobilní telefon. Nevlastníte-li poukázku, zkuste se zeptat ve svém okolí, nebo v našem diskusním fóru. Jistě se najdou dobráci, kteří svou poukázku nevyužijí a mohou ji přenechat někomu jinému.

 

Oskar tomu nasadil korunu...

 

…ozývá se ze všech stran. I když věřím, že pravidelný čtenář Mobilmánie o Oskarově akci ví, zopakujme si, co nám vlastně náš nejmladší operátor pod stromeček naložil. Každý nový majitel předplacenky Oskarta může až do 28.února včetně využít zvýhodněné ceny u všech služeb v rámci sítě Oskar. A jak napovídá slogan, cena je jedna koruna česká (bez DPH). Jde o volání (za jednu minutu, nikoli za hovor), textové zprávy, WAP, SMS chat, SMS e-mail, aktivní SMS, hlasovou schránku a datové a faxové přenosy. Nutno podotknout, že si stejně jako vloni musíte k Vánoční Oskartě vybrat jeden z mobilních telefonů.

 

Od dnešního dne přidává Oskar další výhodu: pokud si koupíte vánoční Oskartu a aktivujete ji do konce tohoto roku, dostanete jako dáreček dvě stokoruny zdarma ke svému čtyřset korunovému kreditu - celkem tedy budete mít pod stromečkem Oskartu se všemi službami za korunu s kreditem rovných 600 korun.

 

Oskarova nabídka je lákavá, ovšem hodí se jen pro novopečené majitele. Je docela pochopitelné, že korunové ceny platí jen v rámci sítě Oskar. Akce se v jednom ohledu podobá té z minulého roku, a to časovým omezením do osmadvacátého února. Po tomto datu se všechny ceny vrátí do normálu. Vzhledem k tomu, že je SIM karta Oskara zadarmo, může si každý vyzkoušet jeho nejrůznější služby za zvýhodněné ceny a pořádně si tak užít 200 korun kreditu zdarma pro každého.

 

Vánoční akce: zklamání?

 

Dle mého názoru se vánoční akce našich operátorů rok od roku zlepšují. Důvod je nasnadě: v naší zemi je již jen málo lidiček, kteří mobilní telefon nemají a přitom by jej chtěli. Operátoři využívají vánoc, nabízí slevy a výhody, jen aby urvali poslední nemobilní občany, nebo přetáhli uživatele od konkurence. Eurotel sází na velkou reklamní kampaň a doufá v úspěch své vánoční hry. Myslím však, že větší úspěch sklidí zlevněné předplacené sady. Paegas se pustil zavedenou cestou věcných dárků. Proč ne, loňská akce sklidila úspěch. A mobilní telefon za zvýhodněnou cenu pro stávající majitele je velmi vhodnou pozorností, i když za dárek musíte, stejně jako u Eurotelu, platit. Oskar se také nechal inspirovat minulým rokem, letos však zvýhodnil služby všechny a ne jen volání, jak tomu bylo vloni. Zcela právem se o Oskaří koruně mluví nejvíce a dá se říci, že je nejvýhodnější. Novopečený majitel si může za zvýhodněnou cenu vyzkoušet co nejvíce služeb.

 

Doufejme, že příští vánoční akce budou zase o kus lepší než ty letošní. Zůstane-li zachováno tempo s jakým rostou počty mobilních telefonů, příští rok se zájem operátorů přesune z potenciálních zákazníků na nás – zákazníky dlouhodobé. 

 

Otázka do diskuse: Která z vánočních akcí se vám zdá nejlepší? Využijete některé z nabídek? Zkuste si tipnout, co na nás operátoři vymyslí příští rok.

 

Diskuze (89) Další článek: Philips Fisio 311: padne do ruky jako ulitý (test)

Témata článku: Ostatní, Philips Azalis 288, Sony CMD-J6, Strom, Stromeček, Go Felicia


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11