Co očekáváte od 5G, ptalo se LG zákazníků. Lidé se těší hlavně na kvalitnější video

LG je jednou z předních technologických společností, která si určitě nenechá ujet vlak s názvem 5G. Výrobce se stejně jako další firmy v oboru připravuje na příchod sítí páté generace a kvalitnějších nebo zcela nových služeb s nimi spojených. Co si v tuto chvíli ale pod pojmem 5G představují samotní zákazníci a jaká mají očekávání? To LG zjišťovalo u tisícovky respondentů ve Spojených státech a domovské Jižní Koreji.

Jak ukazuje infografika, většina lidí překvapivě nevěděla, že pro využití služeb 5G budou potřebovat nový smartphone. Tak jako v minulosti museli kvůli sítím LTE (4G) vyměnit své zařízení, bude to nutné i v tomto mezigeneračním přechodu. Tři čtvrtiny se na 5G těší a očekávání od nové technologie jsou rozmanitá – nejvíce zákazníků čeká lepší multitasking, kvalitnější video a spolehlivější streamované služby.

Zájmy lidí z obou zkoumaných zemí se poněkud liší – zatímco Američané mají zájem hlavně o video ve vysoké kvalitě a služby živého vysílání, Korejci se ukázali jako více technicky založení a nejvíc je zajímá využití 5G ve virtuální a rozšířené realitě nebo v oblasti internetu věcí. Zásadní otázkou pro většinu respondentů jsou ovšem energetické nároky nové technologie na baterii v zařízení a jeho případné zahřívání.

Co všechno budou umět 5G sítě?

Diskuze (12) Další článek: Nokia se chlubí: „Aktualizujeme nejrychleji.“ A přidává seznam čekatelů na Pie

Témata článku: LG, Technologie, 5G, USA, Internet věcí, Virtuální realita, Rozšířená realita, Nový smartphone, Energetický nárok, Vysoká kvalita, Respondent, Jižní Korea, Živé vysílání, Zákazníci, Nová technologie, Lid, Pátá generace, Kvalitní video, Zásadní otázka, Nová služba


Určitě si přečtěte

Ohebný Samsung v prvních recenzích. Všichni křičí wooow! a ukazují na čáru uprostřed displeje

Ohebný Samsung v prvních recenzích. Všichni křičí wooow! a ukazují na čáru uprostřed displeje

** Představen byl v únoru, do rukou testerů se dostává až teď ** Řeč je o skládacím Samsungu Galaxy Fold ** Sesbírali jsme první dojmy z dvoudisplejové skládačky.

Martin Chroust | 17

Asus Zenfone 6 je futuristický robot. S překlápěcím foťákem budou selfíčka bez kompromisů

Asus Zenfone 6 je futuristický robot. S překlápěcím foťákem budou selfíčka bez kompromisů

** Asus ve Valencii představil vlajkový model Zenfone 6 ** Nejvíce zaujme netradičním řešením překlopného fotoaparátu ** Líbit se bude i futuristický design, špičková výbava a přijatelná cena

Jan Láska, Martin Miksa | 79