Co očekáváte od 5G, ptalo se LG zákazníků. Lidé se těší hlavně na kvalitnější video

LG je jednou z předních technologických společností, která si určitě nenechá ujet vlak s názvem 5G. Výrobce se stejně jako další firmy v oboru připravuje na příchod sítí páté generace a kvalitnějších nebo zcela nových služeb s nimi spojených. Co si v tuto chvíli ale pod pojmem 5G představují samotní zákazníci a jaká mají očekávání? To LG zjišťovalo u tisícovky respondentů ve Spojených státech a domovské Jižní Koreji.

Jak ukazuje infografika, většina lidí překvapivě nevěděla, že pro využití služeb 5G budou potřebovat nový smartphone. Tak jako v minulosti museli kvůli sítím LTE (4G) vyměnit své zařízení, bude to nutné i v tomto mezigeneračním přechodu. Tři čtvrtiny se na 5G těší a očekávání od nové technologie jsou rozmanitá – nejvíce zákazníků čeká lepší multitasking, kvalitnější video a spolehlivější streamované služby.

Zájmy lidí z obou zkoumaných zemí se poněkud liší – zatímco Američané mají zájem hlavně o video ve vysoké kvalitě a služby živého vysílání, Korejci se ukázali jako více technicky založení a nejvíc je zajímá využití 5G ve virtuální a rozšířené realitě nebo v oblasti internetu věcí. Zásadní otázkou pro většinu respondentů jsou ovšem energetické nároky nové technologie na baterii v zařízení a jeho případné zahřívání.

Co všechno budou umět 5G sítě?

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou od základu vymyšlené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku bude opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (12) Další článek: Nokia se chlubí: „Aktualizujeme nejrychleji.“ A přidává seznam čekatelů na Pie

Témata článku: LG, Technologie, 5G, Internet věcí, USA, Rozšířená realita, Virtuální realita, Energetický nárok, Kvalitní video, Nový smartphone, Nová služba, Lid, Nová technologie, Zásadní otázka, Zákazníci, Vysoká kvalita, Pátá generace, Respondent, Zak, Jižní Korea, Živé vysílání


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 36

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107