Co se skrývá za tajemným úsměvem Mony Lisy? To zjistíte pomocí VR brýlí HTC Vive

Letos uplynulo 500 let od úmrtí jednoho z nejnadanějších a nejvšestrannějších umělců všech dob Leonarda da Vinci. Nejznámějším dílem renesančního malíře je portrét Mona Lisa, který vznikl na začátku 16. století a zhlédnout ho můžete v pařížském muzeu Louvre.

Na podzim zde bude zahájena výstava klíčových děl Leonarda da Vinci. Součástí expozice se stane i VR zážitek Mona Lisa: Beyond the Glass, která vznikla v rámci projektu HTC Vive Arts. Aplikace přivede k životu příběh nejslavnějšího obrazu všech dob prostřednictvím headsetu HTC Vive.

Klepněte pro větší obrázek

Pomocí brýlí bude možné poznat mistrovské dílo jako nikdy předtím. Virtuální realita dovolí překročit hranice skla, za kterým se je obraz, a objevit detaily, jež nejsou lidským zrakem postřehnutelné. Aplikace zahrnuje výsledky posledních vědeckých výzkumů odhalujících techniky použité při jeho tvorbě a poodhalí i nejnovější informace o identitě modelky.

Výstava bude probíhat od 24. října 2019 do 24. února 2020 v prostorách Napoleonovy haly muzea Louvre. Pro omezenou kapacitu bude nutná rezervace na stránkách www.ticketlouvre.fr.

Váš názor Další článek: AppStore eviduje obří útraty uživatelů, na Google Play lidé utrácejí o 65 % méně

Témata článku: HTC, VR brýle, Virtuální realita, VR, HTC Vive, Mona Lisa, Úsměv, Louvre


Určitě si přečtěte

Asus Zenfone 6 je futuristický robot. S překlápěcím foťákem budou selfíčka bez kompromisů

Asus Zenfone 6 je futuristický robot. S překlápěcím foťákem budou selfíčka bez kompromisů

** Asus ve Valencii představil vlajkový model Zenfone 6 ** Nejvíce zaujme netradičním řešením překlopného fotoaparátu ** Líbit se bude i futuristický design, špičková výbava a přijatelná cena

Jan Láska, Martin Miksa | 79

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10