Co se skrývá za tajemným úsměvem Mony Lisy? To zjistíte pomocí VR brýlí HTC Vive

Letos uplynulo 500 let od úmrtí jednoho z nejnadanějších a nejvšestrannějších umělců všech dob Leonarda da Vinci. Nejznámějším dílem renesančního malíře je portrét Mona Lisa, který vznikl na začátku 16. století a zhlédnout ho můžete v pařížském muzeu Louvre.

Na podzim zde bude zahájena výstava klíčových děl Leonarda da Vinci. Součástí expozice se stane i VR zážitek Mona Lisa: Beyond the Glass, která vznikla v rámci projektu HTC Vive Arts. Aplikace přivede k životu příběh nejslavnějšího obrazu všech dob prostřednictvím headsetu HTC Vive.

Klepněte pro větší obrázek

Pomocí brýlí bude možné poznat mistrovské dílo jako nikdy předtím. Virtuální realita dovolí překročit hranice skla, za kterým se je obraz, a objevit detaily, jež nejsou lidským zrakem postřehnutelné. Aplikace zahrnuje výsledky posledních vědeckých výzkumů odhalujících techniky použité při jeho tvorbě a poodhalí i nejnovější informace o identitě modelky.

Výstava bude probíhat od 24. října 2019 do 24. února 2020 v prostorách Napoleonovy haly muzea Louvre. Pro omezenou kapacitu bude nutná rezervace na stránkách www.ticketlouvre.fr.

Váš názor Další článek: AppStore eviduje obří útraty uživatelů, na Google Play lidé utrácejí o 65 % méně

Témata článku: HTC, Virtuální realita, VR brýle, VR, HTC Vive, Úsměv, Louvre, Mona Lisa, Leonard da Vinci, Leonardo da Vinci, Malíř, Mona Lis


Určitě si přečtěte