Co skrývá tajemný stříbrný kufřík? (video)

Do redakce dorazil neznámý kufřík. Nikdo netuší, co ukrývá. Možná je to kupa telefonů, možná jen šéfovo špinavé prádlo...

Teď už víte i vy, z čeho máme v redakci takovou radost. V tajemném stříbrném kufříku se skrývá předinstalovaná autohandsfree sada Nokia CK-300. Protože funkčnost takového zařízení lze obvykle ověřit až po zabudování do automobilu a připojení na 12V baterii, Nokia se rozhodla, že k prezentaci sady využije kufříkové provedení ve stylu přístrojové desky. I když takový kufřík nenajde v praxi využití, pro účely seznámení s handsfree postačuje dokonale. Navíc si u nás Nokia opět šplhnula svým originálním přístupem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nokia CK-300 je bezdrátová Bluetooth handsfree, která na rozdíl od sad CK-15W nebo CK-600 nezahrnuje ve výbavě displej. Nokia to ale vyřešila šalamounsky – na přiloženém CD přidává software, který po instalaci do příslušného telefonu při spojení s handsfree změní rozložení ikon na displeji mobilu a přizpůsobí nabídku ovládání navigačnímu kolečku sady. Podmínkou je ovšem smartphone s prostředím S60. Majitelé jiných telefonů se budou muset naučit používat sadu „naslepo“.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázka aplikace Car Menu na displeji N95 8GB • vyhledávání v adresáři je vylepšeno výběrem více znaků najednou

Křišťálový zvuk

K ovládání slouží pětice funkčních tlačítek a navigační kolečko s potvrzovací volbou. Tímto způsobem můžete přijmout/odmítnout příchozí hovor, aktivovat hlasové vytáčení, opakovat poslední realizovaný hovor nebo díky podpoře profilu A2DP přehrávat hudbu z kompatibilního telefonu. Sada je vybavena i dobíjecím a audio kabelem, takže lze hudbu z telefonu přehrávat přímo v reprosoustavě autorádia a není třeba se obávat vybití baterie.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hlavní předností pevných autosad obecně je proti náušním Bluetooth headsetům v podstatě nulová údržba (není třeba dobíjet) a zejména mnohem vyšší zvuková kvalita. Nokia CK-300 se chlubí zabudovanou technologií digitálního zpracování signálu DSP pro potlačení ozvěny a omezení šumu.

Ještě dříve, než se rozhodnete pro pořízení pevné autosady, nezapomeňte, že cena u takového příslušenství bývá o něco vyšší než za obyčejné Bluetooth sluchátko a je třeba do ní zahrnout i sumu za odbornou instalaci. Ta se pohybuje nejčastěji kolem patnácti set korun, službu poskytují většinou přímo prodejci autopříslušenství nebo některé odborné elektro-servisy. Provádět montáž vlastními silami výrobce výrazně nedoporučuje. Samotnou autohandsfree Nokia CK-300 pořídíte aktuálně za cenu kolem tří tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Obsah prodejního balení (kufříková verze je neprodejná):

  • dálkový ovladač CU-10
  • jednotka handsfree HF-21W
  • mikrofon MP-2
  • napájecí kabel ISO
  • zvukový a nabíjecí kabel CA-113CU
  • uživatelská a instalační příručka na CD
  • stručný průvodce

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Diskuze (26) Další článek: ICQ Balls 'n' Walls a pocta Wolfensteinu (Java hry)

Témata článku: Nokia, Příslušenství

Určitě si přečtěte