Co víme o Sony Ericssonu T650?

Nástupce modelů T610 a T630 vypadá velmi nadějně, alespoň podle dostupných informací. Co všechno nabídne? A co teprve nástupce komunikátoru P900? Máme neoficiální informace o dalších pěti nových mobilech.
Co víme o Sony Ericssonu T650?

(Informace uvedené v tomto článku nejsou oficiální a nakonec může být všechno úplně jinak.)

Už brzy mezi námi

Na internetu kolují už delší dobu zvěsti o připravovaném nástupci Sony Ericssonu T610/T630. S největší pravděpodobností ho poprvé spatříme už tento měsíc na CeBITu. Nedávno se taky objevilo propagační video Sony Ericssonu, které obsahuje několik konceptů, mezi nimiž je i možný nástupce v podobě T650. Zpočátku jsme tomu nepřikládali moc velkou váhu, potom se ale na internetu objevil první obrázek živého přístroje, který je dost podobný tomu na videu. Co myslíte, mohl by tak vypadat?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Obrázek z videa (vlevo), fotka živého přístroje (vpravo)

Sony Ericsson T650 má podporovat GSM 900/1800/1900 MHz a zároveň taky EDGE. Velmi pikantní jsou ovšem spekulace o rychlosti GPRS, která má být v konfiguraci 4+4 (třída 12). Nebude chybět infračervený port ani Bluetooth, modrozubá technologie má ovšem podporovat standard 1.2, což by telefonu umožnilo komunikovat až na vzdálenost 100 metrů. Pokud vím, žádný mobilní telefon dosud Bluetooth ve verzi 1.2 nenabídnul.

Ve výbavě by se měl dále objevit fotoaparát s rozlišením 1.3 megapixelu. Zřejmě nebude chybět ani podpora přehrávání videa (MPEG4/3GPP) a MP3 přehrávač. Barevný displej má mít buď 65 nebo 260 tisíc barev, jeho rozlišení bude 176 x 220 bodů. Co se týče velikosti vnitřní paměti, ta má být 8 MB. Ačkoli jsme původně doufali, že model T650 bude mít ve výbavě slot na paměťové karty Memory Stick Duo, nejnovější informace hovoří jinak.

Další novinky pro rok 2004

Kolega z ruského serveru Mobile-review měl možnost spatřit firemní materiály z notebooku jednoho zaměstnance Sony Ericssonu, které pojednávaly o plánech na rok 2004. Zmínka byla o šesti nových modelech, zatím vám můžeme nabídnout menší detaily "pouhých" pěti nových mobilů.

První novinkou má být výše uvedený Sony Ericsson T650. Ovšem už v září má být představen jeho inovovaný nástupce, který navíc přinese slot na paměťové karty a lepší displej. Bude se jednat o něco podobného jako v případě modelů T610 a T630? I tyto telefony byly vypuštěny pár měsíců po sobě.

Dalším kouskem prý bude model T330, který ve střední třídě nahradí T310. Výbava má být stejná jako u modelu T610, jediným rozdílem je absence Bluetooth. Začátek prodeje se má uskutečnit na přelomu dubna a května. Na konci jara se má objevit i nástupce nejlevnějšího modelu T100, který má nabídnout barevný displej a podporu MMS.

To nejlepší nás údajně čeká v říjnu nebo v listopadu. Ukázat se má totiž Sony Ericsson P1000, který nahradí současný model P900. Tento chytrý telefon by měl především nabídnout nový displej, WiFi a větší paměť. Jeho cena se má pohybovat okolo částky 750 euro.

Diskuze (48) Další článek: Popstar: staňte se hvězdou (+soutěž)

Témata článku: Sony, Smartphony, Ericsson, Son


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

Martin Chroust | 33

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 17

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, hračky a další gadgety ** Ceny se pohybují od stovky až po několik tisíc korun

Jan Láska | 3

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

** Asus vzal útokem nižší střední třídu, když představil Zenfone Max Pro ** Hlavní devízou je 5 000mAh baterie zajišťující dlouhou výdrž ** Výrobce si však vedl velmi dobře i při výběru dalších komponent

Milan Měchura | 52

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

RECENZE: Samsung Galaxy A7 (2018) — Tři oči vidí víc

RECENZE: Samsung Galaxy A7 (2018) — Tři oči vidí víc

** Samsung se poprvé pouští do světa trojitých fotoaparátů, u následného modelu však přidá ještě jednu čočku ** Jeho prvotina spadá do střední třídy, takže budete muset udělat několik kompromisů ** Tři čočky pomůžou s focením budov a s věrohodnějším rozmazáním portrétových snímků

Martin Chroust | 43