ComfortWay: surfujte po celém světě za domácí ceny

Idea ComfortWay je jednoduchá – vyhnout se roamingovým poplatkům za internet. Jak to funguje a není cena přece jen příliš vysoká?
ComfortWay: surfujte po celém světě za domácí ceny

Na populární Kickstarter se chystá chytré pouzdro pro iPhone od firmy ComfortWay. Obsahuje externí 2 200 mAh baterii, která umí vložený telefon dobít. Ale takových jsou na trhu stovky, to by na úspěch na Kickstarteru rozhodně nestačilo. Hlavním trikem je integrace 3G modemu s univerzální SIM kartou, která slouží pouze k identifikaci země a vyhledání správného mobilního operátora. Data pak odešle na server a ten vrátí identifikační údaje pro druhou SIM. Ta je napevno vestavěná a s nově nahranými daty se z ní stane místní SIM. Díky tomu je možné surfovat za minimální ceny. iPhone stále zůstává na příjmu s vaší původní SIM v roamingovém režimu, ale veškerý datový provoz půjde přes ComfortWay.

Hezký koncept, že? Jestli se vám nechce čekat na úspěch crowdfundingové kampaně, už dnes ComfortWay nabízí stejnojmenný samostatný modul, Wi-Fi hotspot, prostřednictvím kterého můžete k internetu připojit prakticky cokoliv.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
První dva snímky patří dvěma současným generacím ComfortWay, třetí je náčrtek „chytrého pouzdra“, které se chystá na Kickstarter.

V Česku se ComfortWay domluvil s T-Mobilem, stal se jeho certifikovaným partnerem. ComfortWay u nás také koupíte za 2 599 Kč (v době psaní článku, aktuální cenu zobrazuje banner pod tímto odstavcem), na webu firmy je dostupný i ComfortWay Lite za 1 590 Kč. Internet na území celé Evropské unie stojí 0,07 € za MB (tedy 2 Kč), po světě ceny začínají na 0,39 € za MB (11 Kč). Za služby se platí pomocí kreditní karty, neb přes PayPal. Když si objednáte bydlení či auto přes služby Booking.com, HRS.com, Excursiopedia.com, Affordable Car Hire, nebo iWayEx.com, máte internet od ComfortWay zdarma.


Využitelnost ComfortWay se zrušením evropského roamingu trochu poklesne, ale do té doby, nebo v jiných zemích rozhodně stojí za vyzkoušení.

Témata článku: Operátoři, Příslušenství, Apple iPhone 4GB

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

19.  10.  2017 | Měchura Milan | 16

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

** Takový výběr je jednoduchý, ale takový mobil pravděpodobně nechcete. ** Takže se zaměříme na výběr ochrany. Jaké pouzdro vybrat? ** Připravte se, že bez kompromisu to nepůjde.

8.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

4.  10.  2017 | Kůžel Filip | 4