ComfortWay: surfujte po celém světě za domácí ceny

Idea ComfortWay je jednoduchá – vyhnout se roamingovým poplatkům za internet. Jak to funguje a není cena přece jen příliš vysoká?
ComfortWay: surfujte po celém světě za domácí ceny

Na populární Kickstarter se chystá chytré pouzdro pro iPhone od firmy ComfortWay. Obsahuje externí 2 200 mAh baterii, která umí vložený telefon dobít. Ale takových jsou na trhu stovky, to by na úspěch na Kickstarteru rozhodně nestačilo. Hlavním trikem je integrace 3G modemu s univerzální SIM kartou, která slouží pouze k identifikaci země a vyhledání správného mobilního operátora. Data pak odešle na server a ten vrátí identifikační údaje pro druhou SIM. Ta je napevno vestavěná a s nově nahranými daty se z ní stane místní SIM. Díky tomu je možné surfovat za minimální ceny. iPhone stále zůstává na příjmu s vaší původní SIM v roamingovém režimu, ale veškerý datový provoz půjde přes ComfortWay.

Hezký koncept, že? Jestli se vám nechce čekat na úspěch crowdfundingové kampaně, už dnes ComfortWay nabízí stejnojmenný samostatný modul, Wi-Fi hotspot, prostřednictvím kterého můžete k internetu připojit prakticky cokoliv.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
První dva snímky patří dvěma současným generacím ComfortWay, třetí je náčrtek „chytrého pouzdra“, které se chystá na Kickstarter.

V Česku se ComfortWay domluvil s T-Mobilem, stal se jeho certifikovaným partnerem. ComfortWay u nás také koupíte za 2 599 Kč (v době psaní článku, aktuální cenu zobrazuje banner pod tímto odstavcem), na webu firmy je dostupný i ComfortWay Lite za 1 590 Kč. Internet na území celé Evropské unie stojí 0,07 € za MB (tedy 2 Kč), po světě ceny začínají na 0,39 € za MB (11 Kč). Za služby se platí pomocí kreditní karty, neb přes PayPal. Když si objednáte bydlení či auto přes služby Booking.com, HRS.com, Excursiopedia.com, Affordable Car Hire, nebo iWayEx.com, máte internet od ComfortWay zdarma.


Využitelnost ComfortWay se zrušením evropského roamingu trochu poklesne, ale do té doby, nebo v jiných zemích rozhodně stojí za vyzkoušení.

Diskuze (13) Další článek: K Samsungu Galaxy Note 3 sluchátka Level Over zdarma [oživeno]

Témata článku: Operátoři, Příslušenství, Apple iPhone 4GB, Náčrtek, Comfor, Chytré pouzdro, Svět, Samostatný modul, Surf


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82