Compact Flash s kapacitou 1 GB

Firma IBM uvede v pondělí 19. června miniaturní disk Microdrive s kapacitou 1 GB.
Compact Flash s kapacitou 1 GB
Firma IBM uvede v pondělí 19. června miniaturní disk Microdrive s kapacitou 1 GB. Dosavadní hranice byla 340 MB. Disk bude představen ve spolupráci s firmami Rollei, Psion a Sanyo, které disky Microdrive používají ve svých výrobcích.

Pro připomenutí – Microdrive disk velikosti 1“ používá CF+ Type II rozhraní (ATA a PCMCIA kompatibilní) s rozměry 5 x 42,8 x 36,4 mm. Disk s kapacitou 340 MB měl hmotnost pouhých 16 gramů. Disky implementovaly IBM technologie jako například giant magnetoresistive (GMR) head technology, Enhanced Adaptive Battery Life Extender 3.0, and TrueTrack servo pro maximální kapacitu, výkon a spolehlivost. Disky podporovaly napájení jak 3,3V, tak 5V s autodetekcí napětí. IBM Microdrive je certifikován pro použití v digitálních fotoaparátech (Canon, Casio a další), handheldech (Casio, Compaq, HP, IBM, Psion a další), v bezpočtu notebooků, přehrávačích MP3 a dalších mobilních aplikacích. Technické detaily nového 1 GB disku uvede IBM právě 19.6.2000.

Živě komentuje: Jednogigový disk o hmotnosti kolem 16 gramů – to zní přímo neskutečně. Pro mobilní zařízení je však tato kapacita nutností. Digitální fotoaparáty jsou v současné době na úrovni 3,34 milionu bodů na snímek a samozřejmě půjdou výš. Nafotit si v nejvyšším rozlišení čtrnáctidenní dovolenou lze jedině na disk obdobné kapacity. Obdobné nároky v dnešní době potřebují i handheldy, respektive dokumenty, které by každý chtěl mít s sebou (tabulky, texty, PDF dokumenty, obrázky……..). Začínám pomalu získávat dojem, že i 1 GB je málo….

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení