Compact Flash s kapacitou 1 GB

Firma IBM uvede v pondělí 19. června miniaturní disk Microdrive s kapacitou 1 GB.
Firma IBM uvede v pondělí 19. června miniaturní disk Microdrive s kapacitou 1 GB. Dosavadní hranice byla 340 MB. Disk bude představen ve spolupráci s firmami Rollei, Psion a Sanyo, které disky Microdrive používají ve svých výrobcích.

Pro připomenutí – Microdrive disk velikosti 1“ používá CF+ Type II rozhraní (ATA a PCMCIA kompatibilní) s rozměry 5 x 42,8 x 36,4 mm. Disk s kapacitou 340 MB měl hmotnost pouhých 16 gramů. Disky implementovaly IBM technologie jako například giant magnetoresistive (GMR) head technology, Enhanced Adaptive Battery Life Extender 3.0, and TrueTrack servo pro maximální kapacitu, výkon a spolehlivost. Disky podporovaly napájení jak 3,3V, tak 5V s autodetekcí napětí. IBM Microdrive je certifikován pro použití v digitálních fotoaparátech (Canon, Casio a další), handheldech (Casio, Compaq, HP, IBM, Psion a další), v bezpočtu notebooků, přehrávačích MP3 a dalších mobilních aplikacích. Technické detaily nového 1 GB disku uvede IBM právě 19.6.2000.

Živě komentuje: Jednogigový disk o hmotnosti kolem 16 gramů – to zní přímo neskutečně. Pro mobilní zařízení je však tato kapacita nutností. Digitální fotoaparáty jsou v současné době na úrovni 3,34 milionu bodů na snímek a samozřejmě půjdou výš. Nafotit si v nejvyšším rozlišení čtrnáctidenní dovolenou lze jedině na disk obdobné kapacity. Obdobné nároky v dnešní době potřebují i handheldy, respektive dokumenty, které by každý chtěl mít s sebou (tabulky, texty, PDF dokumenty, obrázky……..). Začínám pomalu získávat dojem, že i 1 GB je málo….

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27