Compaq Aero 1500, smrt pro Palm IIIx?

Stejná cena, jiné systémy – Compaq Aero 1520 mění váš názor na to, jak vypadá stroj s Windows CE.
Compaq Aero 1500, smrt pro Palm IIIx?
O nových počítačích do dlaně do Compaqu Compaq Aero 1500 jsme již na Živě psali, nyní dorazil do redakce první kousek s označením Aero 1520. Na webu Compaqu je popisována verze 1530, na CD k přístroji je popisována prostě řada 1500. Nepodařilo se mi najít jediný rozdíl v hardwarové konfiguraci i co se týče programů je to stejné, tak nevím. Budu prostě brát 1520 jako 1530, rozdíly budou nepatrné.

Hlavní tahákem pro Aero 1500 budou bezesporu rozměry a cena. Rozměry 13 x 7,9 x 1,25 cm je Aero o chloupek delší než Palmy, ale je tenčí než Palm III. Váha je přitom velmi příjemných 140 gramů. Vevnitř je 16 MB paměti a procesor MIPS 4000. Systém je pochopitelně Windows CE a to ve verzi 2.11. Cena je na americkém trhu stejná, jako u Palm IIIx, obě dvě zqařízení tak budou stát přímo proti sobě a budou spolu válčit. Na skutečné podrobné hodnocení je opravdu brzo, Aero proklepneme podrobněji v recenzi v časopisu Mobility, už ale naše první dojmy jsou báječné. Proti Everexům výrazně vyšší rychlost, Li-Ion akumulátor, který lze na rozdíl od Palm V vyměnit, podsvícení displeje jako u nových Palmů, kvalitní přehrávání MP3 přes zabudovaný reproduktor nebo sluchátka. No a hlavně také cena. Pokud bude cena i u nás stejná, jako pro Palm IIIx, bude rozmýšlení opravdu složité. Aero má lepší vybavení pamětí, podporu zvuků, rozšíření přes běžně dostupnou compact flash paměť, ale také o něco pomalejší chod systému kvůli náročnějším programům. Dodávaný Active Sync 3.0 je již také velmi propracovaný a nemá dřívější dětské nemoci. Potěší i přibalený plnohodnotný Outlook 2000.

Aero 1520 vypadá velmi slibně, že by to byl konečně ten produkt, kterým prorazí Windows CE na přední místa prodeje mezi hegemonii strojů Palm? Určitě je to ale nyní nejlepší černobílý stroj do dlaně poháněný Windows CE.

Diskuze (1) Další článek: Nové Palmy, ale i nový Psion: začíná být husto

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Everex, Smrt

Určitě si přečtěte