Compaq s novými kapesními iPaqy

Compaq potvrdil informace, o kterých se již notně šuškalo před tím, a uvedl nové kapesní počítače iPaq s novým příslušenstvím.
Compaq s novými kapesními iPaqy
Compaq potvrdil informace, o kterých se již notně šuškalo před tím, a uvedl nové kapesní počítače iPaq s novým příslušenstvím.

Hlavní novinkou nového modelu iPAQ Pocket PC H3670 je standardních 64 MB paměti. Tím se tento počítač dostává do popředí mezi obdobnými počítači, kde je běžnějších 16 nebo 32 MB paměti. Ovšem úměrně k tomu se zvedne i jeho cena. Ta by měla být od dubna, kdy bude uveden, na úrovni 649 dolarů, čímž se dostáváme na cirka 28 000 Kč.

Druhým ohlášeným produktem je kombinace standardního barevného 32MB modelu s rozšířením pro Compact Flash (známá košilka), látkovým obalem, a se dvěma aplikacemi – Peacemaker pro výměnu dat mezi Palmem a Pocket PC a také hra Ziogolf. Tato kombinace se bude prodávat za 599 dolarů.

Ti, kteří mají i na kapesní počítač ty nejvyšší nároky, zejména co se týče možností rozšiřování, ocení nový rozšiřující obal pro dvě klasické PC karty typu II nebo jednu typu III. Naráz tak můžete být například připojeni bezdrátově do sítě a současně využívat vysokokapacitní rozšiřující paměťovou kartu. Jedná se o tradiční dvojitý slot, který je často k vidění v noteboocích, pokud chcete použít karty typu Compact Flash, musíte je připojit přes redukci. Zatímco samotný iPaq je štíhlé elegantní dílko, s krosnou na dvě PC karty již moc tence nevypadá, nicméně je dobré vědět, že to jde. Tento rozšiřující obal bude stát 199 dolarů a v jeho ceně je také pomocný akumulátor pro PC karty, aby se nevyčerpávaly baterie v samotném iPaqu.

Váš názor Další článek: Stoprocentní Twist roaming: další země s přímým voláním

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Nejvyšší nárok

Určitě si přečtěte