Compaq uvádí „Palm killer“

Aero 1530 je až podezřele podobný handheldům od 3Comu.
Nejmenší kapesní počítač s operačním systémem Windows CE má podle svého majitele, firmy Compaq, konečně zarazit firmě 3Com (Palm Computing) její pokračující úspěchy se stroji Palm. Stroj s názvem Aero1530 je jen nepatrně těžší než Palm V, vypadá podobně a má zhruba stejné rozměry – hlavním rozdílem je, že jej pohání operační systém Microsoft Windows CE. Aero má být levnější než Palm V – prodejní cena má být 300 dolarů, Palm V stojí zhruba 350; velice důležitá je právě velikost tohoto stroje, který se poprvé svými rozměry přiblížil Palmu (zatím byla zařízení s Windows CE výrazně těžší i větší).

Aero 1530 má oproti Palmu V ještě několik zajímavých výhod: 16 MB paměti (Palm má 2 MB), software umožňující přehrávání MP3 (takže se vlastně jedná i o přehrávač digitální hudby) a slot pro PC Card, což Palm V nemá.

Konkurence ovšem brzy odpoví: Palm přijde začátkem října se strojem Palm Vx a firma Handspring, postavená na bývalých klíčových manažerech Palmu, přichází s nadějně vypadajícím produktem Visor.

Živě komentuje: největší překážkou se tak zatím stává vlastnost, která měla být – a možná, že někdy v budoucnu bude – největším triumfem produktu, totiž Windows CE. I když Microsoft tento systém stále vylepšuje, jeho pověst dobrá není. Ostatně o čemsi svědčí i oněch 16 MB paměti u Aera proti 2 MB u Palmu – dá se totiž také říci, že ke zhruba stejné funkčnosti potřebuje stroj s Windows CE osmkrát více paměti než stroj s Palm OS. V prodejních řebříčcích se zatím mezi prvních pět handheldů nedostal ani jeden stroj s Windows CE; přesto jsou však analytici neoblomně optimističtí a pouze odkládají „okamžik velkého nástupu“ strojů s Windows CE na rok 2000.

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15