Compaq zadarmo upgraduje na Pocket PC

Pokud jste si pořídili od Compaqu Aero 1520 nebo 2100 po 24. únoru, můžete se radovat.
Compaq zadarmo upgraduje na Pocket PC
Pokud jste si pořídili od Compaqu Aero 1520 nebo 2100 po 24. únoru, můžete se radovat. Compaq totiž nabízí novým majitelům bezplatnou výměnu ROM modulu s operačním systémem pro Pocket PC. Compaq současně s uvedením systému pro Pocket PC představil i svůj nový organizér iPaq. Byl tedy jedním z prvních v úzkém kontaktu s novým systémem a mohl tak připravit nejen nové produkty, ale i podporu pro ty starší. Zatím u strojů s Windows CE neprobíhaly žádné upgrady operačních systémů, novou verzi měla prostě jen nová zařízení. Při nástupu nového systému Pocket PC ovšem Compaq cítil závazek vůči majitelům starších organizérů, kteří si koupili zařízení a po necelých dvou měsících na ně přišla rána v podobě zcela nového přepracovaného systému se skvělými možnostmi. Pokud tedy vaše Aero 1520 nebo 2100 bylo pořízeno po 24. únoru, můžete se radovat, Compaq vám zadarmo pošle aktualizovanou ROMku.

Stačí na serveru Compaqdocs vyplnit dotazník se základními informacemi (jméno, adresa, model, jehož upgrade požaduje apod.), vyplníte objednací lístek a obdržíte objednávku s jedinečným číslem objednávky. Tuto objednávku vytisknete a faxem nebo poštou zašle spolu s kopií účtenky na adresu

Compaq Promotions

16 Colvilles Place, Kelvin Industrial Estate, East Kilbride, Scotland, G75 OSN,

faxové číslo 0044 1355 572083

Po odeslání kopie účtenky společně s číslem objednávky na upgrade, obdržíte do 2-3 týdnů balík s upgradem na CD. Součástí balíku ROM upgrade je ROM, licence na nový OS, CD s Active Sync 3.1, reference guide, šroubovák a šroubky. Balík dále obsahuje dodací list s nulovou cenou, zákazník tedy nebude platit clo ani DPH.

V případě, že nemáte účtenku, nebo je na účtence starší datum než 24. února, můžete si upgrade dokoupit. Na serveru firmy Widget si můžete upgrady objednat, bohužel v době psaní článku byly dočasně vyprodány. Cena upgradu pro řadu 1500 je 51,05 liber (bez jejich DPH), pro 2100 to je 59,57 liber. Není to tedy nějak mimořádně levné, ale pokud vyžadujete Pocket PC a nechce se vám platit za úplně nový kousek, je to řešení.

Tyto postupy doporučuje i český Compaq, přímé nabízení bezplatného upgradu tedy v ČR není, ale skotská centrála bude reagovat promptně i na české uživatele.

Podobné kroky dobře vyjadřují zájem firmy Compaq o ochranu investic svých zákazníků. Aero 1520 patří k velmi kvalitním organizérům a s výkonným operačním systémem pro Pocket PC získá velmi solidní oživení. Skoro se nabízí myšlenka koupit si levnější Aero 1520 a zadarmo jej upgradovat na Pocket PC. Kdo nevyžaduje barvu, může to pokládat za docela lákavou nabídku.

Váš názor Další článek: Dreadling - doomovka pro Palma

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Pocket


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136