Coolpad chce být výrobcem rodinné elektroniky. Začíná s hodinkami pro děti

Vzpomínáte na značku Coolpad? Ta ještě před dvěma lety věřila, že prorazí v Evropě s levnými androidovými smartphony. Nekompatibilita s některými LTE pásmy, nedoladěný software a další problémy ale způsobily, že se smartphony této čínské značky neuchytily a postupně z trhu zmizely. Nyní to Coolpad zkouší znovu, tentokrát jako značka orientovaná na chytrou elektroniku určenou pro celou rodinu.

Na uplynulém veletrhu CES 2019 v Las Vegas se Coolpad prezentoval prvním produktem z nové řady – chytrými hodinkami Coolpad Dyno, které jsou určeny na nošení dětem a rodiče je na dálku mohou spravovat pomocí aplikaci ve smartphonu. Hodinky se začnou prodávat začátkem února ve Spojených státech a Kanadě za zhruba 150 dolarů.

Hodinky jsou vybaveny LTE eSIM kartou, proto je jejich použití vázáno na konkrétní trh a daného operátora. Díky této konektivitě a vestavěné GPS mohou rodiče v reálném čase kontrolovat, kde se jejich dítě nachází a přímo přes hodinky mu zavolat nebo poslat textovou zprávu. V případě nouze může ratolest zavolat na číslo přiřazené tísňovému SOS tlačítku.

Hodinky Dyno jsou odolné proti vodě a prachu podle stupně krytí IP65. Zařízení pohání hodinková hardwarová platforma Snapdragon Wear 2100, vestavěná baterie má slušnou kapacitu 605 mAh, která má vystačit na 2,5 dne používání bez nabíječky.

Váš názor Další článek: Apple začal prodávat kryt s baterií a nabíjecí cívkou. Jeho cena vás pobaví

Témata článku: Coolpad, Chytré hodinky, Smartwatch, Hodinky, USA, Wearables, Pro děti, CES, Kanada, Celá rodina, Uplynulý veletrh, Evropa, Značka coolpad, Reálný čas, Výrobce, Textová zpráva, Dítě, Dolar, Značka, Vestavěná baterie, První produkt, Las Vegas, Čínská značka, Vestavěná GPS, Rodiče


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

** Kompromisy ve výbavě nejsou omezující ** Čtečka v displeji překvapí rychlostí i minimem chybných čtení ** Telefonu chybí nějaká specialita, kterou by se dokázal blýsknout

Martin Herodek | 5

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73