Coolpad spustí vlastní e-shop a nabídne smartphone se Snapdragonem 821 pod 10 tisíc korun [MWC]

  • Coolpad poprvé na českém trhu zamíří do vyšší třídy
  • Smartphone Cool S1 nabídne velký výkon a paměť
  • V prodeji bude výhradně v připravovaném e-shopu

Čínský Coolpad, známý také z tuzemského trhu zejména díky prodeji smartphonů nižší a střední třídy, chystá nový prodejní kanál. V květnu spustí evropský e-shop, z nějž půjde objednávat také z České republiky. Platit bude běžná dvouletá záruka a společnost se samozřejmě postará také o případné reklamace a servis zařízení.

Novinkou v nabídce bude model Coolpad Cool S1, kterým se u nás značka poprvé podívá do vyšší třídy. Smartphone pohání jeden z nejvýkonnějších ARMových procesorů Snapdragon 821, firma se na tiskové konferenci nezapomněla pochlubit ani výsledkem nad 160 tisíc bodů z bechmarku AnTuTu. V minimální konfiguraci nalezneme 6 GB paměti RAM, což je nebývale vysoká hodnota.

Smartphone se ale může pochlubit i dalšími libůstkami. Tělo je vyrobeno ze zpevněného leteckého hliníku, má odolat ohnutí i otřesům. Hudební čip v mobilu vyladila společnost Harman/Kardon. V limitované černo-zlaté verzi můžete zároveň se smartphonem získat i prémiová sluchátka AKG ze stejného koncernu Harman patřícího Samsungu.

Zařízení si vystačí s Full HD rozlišením displeje, které je na úhlopříčce 5,5 palce ještě akceptovatelné. Navíc se tím může prodloužit výdrž telefonu na jedno nabití až k hranici dvou dní, protože zařízení pohání baterie s kapacitou 4 070 mAh. Díky použitému procesoru je možné použít i rychlé nabíjení Quick Charge 3.0.

Nejdůležitější informací je podpora kompletních LTE pásem pro použití v Evropě. V minulosti se Coolpad u některých modelů potýkal s chybějícím pásmem 800 MHz, což v českých poměrech prakticky znemožňovalo použití v sítích 4G. Coolpad Cool S1 už tímto neduhem netrpí. Zařízení přijde s Androidem 6.0 a nadstavbou EUI. V nabídce bude celočerná a limitovaná černá verze se zlatými prvky. Ceny paměťových variant budou následující:

  • 6 GB RAM + 64 GB za 9 990 Kč
  • 6 GB RAM + 64 GB + sluchátka AKG za 11 290 Kč
  • 6 GB RAM + 128 GB + sluchátka AKG (limitovaná černo-zlatá verze) za 12 690 Kč
Diskuze (9) Další článek: Roční nabíjení telefonu nestojí ani dolar. Rakouská kavárna ho přesto zpoplatnila

Témata článku: Coolpad, Video, Smartphony, MWC, Nákup a ceny, Snapdragon, Černá verze, Tis, Evropský e-shop, Macek, Prodejní kanál, Cool, Vysoká hodnota, E-shop, Tisíc korun, EUI, Tisíc

Určitě si přečtěte