Correct HBC224: hudba s každým mobilem (recenze)

Spojte se svým mobilem MP3 přehrávač, discman nebo třeba starý walkman. V klidu se zaposlouchejte a zapomeňte na svůj mobil. Díky bluetoothovému adaptéru vám žádný hovor neunikne a ještě jej vyřídíte se sluchátky na uších.
Correct HBC224: hudba s každým mobilem (recenze)
Kapitoly článku

Přestože jsou hudební mobily v módě, existuje mnoho důvodů, proč si je nekoupit. Někdo na ně jednoduše nemá dostatek peněz a jinému se třeba líbí hudební funkce, ale zbytek telefonu mu nevyhovuje. Mnozí uživatelé dají přednost samostatnému MP3 přehrávači, ke kterému lze pohodlně připojit jakákoli sluchátka a v případě harddiskového přehrávače mohou nosit celou hudební sbírku stále s sebou. Paměťová karta v telefonu potřebuje častější přísun čerstvých MP3. A jsou jistě tací, kteří fenoménu „empétrojek“ nepodlehli a svoji hudbu mají archivovanou na CD nebo kazetových páskách. Do ulic pak vyráží se starými dobrými walkmany a discmany.

Se sluchátky na uších a s přehrávačem hudby v kapse se rázem posunete trochu mimo běžnou realitu. Nevnímáte zvuk okolí a uši rozmazlují tóny oblíbené hudby. V takovém rozpoložení snadno přeslechnete svůj mobil a mnohdy nepomohou ani vibrace. Hudební mobily zde mají jednu obrovskou výhodu – žádný hovor vám neunikne. Při vyzvánění se přehrávání hudby ztlumí a se sluchátky na uších můžete hovor pohodlně vyřídit. Mikrofon bývá připojený na kabelu sluchátek.

Pro majitele samostatných přehrávačů hudby však přišla spása v podobě bluetoothového adaptéru Correct HBC224. Žádný telefonát vám neunikne a hovor můžete vyřizovat se sluchátky na uších. Šikovné spojení přehrávače hudby a telefonu zajistí bezdrátová technologie Bluetooth, je tedy podmínkou, aby ji váš telefon podporoval.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Adaptér Correct HBC224

Sluchátko bez sluchátka

Adaptér HBC224 je malé zařízení podobné běžným bluetoothovým sluchátkům. Chybí mu však spona pro uchycení za uchem a také reproduktor sluchátka. Na konci svého podlouhlého těla s délkou 68 mm má konektor jack 3,5mm pro připojení sluchátek a na kabelu dlouhém 65 cm rovněž konektor jack 3,5mm, ale tentokrát ve formě zástrčky do přehrávače hudby. A jak to tedy funguje? Do cesty mezi sluchátky a přehrávačem hudby se vřadí adaptér, který se přes Bluetooth spáruje s telefonem a funguje jako běžné handsfree. V adaptéru je ukrytý mikrofon, takže spolu se sluchátky handsfree plnohodnotně zastoupí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Adaptré zapojení mezi MP3 přehrávač iPod a sluchátka

Můj první kontakt s tímto šikovným zařízením byl poněkud rozpačitý. Balení výrobku ozdobené výrazným žlutým štítkem, heslem oslavujícím adaptér uvnitř a slečnou s modře vybarveným zubem mě trochu rozesmálo, ale k výrobku mi trochu nesedlo.

Klepněte pro větší obrázek 
Jako z TV shopu...

Dále jsem se trochu podivoval nad řešením spony, která má sloužit k přichycení adaptéru na oděv. Má oválný tvar a je ozdobena logem Bluetooth, ale k zařízení se vůbec nehodí a ukázala se jako nepraktická. Především je docela velká a ještě závažnějším nedostatkem je zvolený materiál. Plast se sice tváří jako pružný, ale praxe ukázala jeho křehkou stránku. Hned při první, a to velmi opatrné, manipulaci se mi spona v ruce rozlomila na dvě části. Ani se mi nechce věřit, že by byl materiál až tak křehký, nejslabší místo celé spony bylo možná již trochu „načaté“.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Adaptér se sponou pro uchcení např. za kapsu košile • spona se ovšem při prvním použití rozlomila

Bez spony se dá obejít. Adaptér váží pouhých 14 gramů, takže mi ani nevadilo pohupování na kabelu sluchátek. Při použití sluchátek s delším kabelem jsem si adaptér celkem pevně přichytil k oděvu kancelářskou sponkou, dlouhý kabel však příliš překážel. Nakonec se proto jako nepraktičtější ukázalo mít adaptér v kapse a v případě hovoru si ho na tu chvilku přidržet u úst.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

I přes zmíněné nedostatky na mě nakonec adaptér udělal dobrý dojem. Samotné zařízení je solidně vyrobeno, plasty jsou pevné a ani při mačkání tlačítek nijak nepovrzávají. Zvolená kombinace černé a stříbrné barvy působí velmi elegantně.

Poznámka: výrobce si je vědom, že technické řešení spony není ideální a nemusí vyhovovat každému a v brzké době by měl nabídnout i jiné typy výměnných spon. Zákazníci si prý ale na praskání současné plastové spony nestěžují. 


V druhé kapitole podrobíme přístroj praktické zkoušce. Dozvíte se, jak se ovládá a používá.
Kapitoly článku

Témata článku: Příslušenství, Dlouhý kabel, BTC, Hudba, Mobil, Nejslabší místo


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80