Čtečka otisků v displeji u smartphonu Vivo nefunguje s některými ochrannými skly

Jednou z největších mobilních zajímavostí na uplynulém veletrhu CES byla optická čtečka otisků prstů umístěná do OLED displeje. Vyrobila ji společnost Synaptics a poprvé ji do svého smartphonu integrovala čínská firma Vivo. Prvotina má označení Vivo X20 Plus UD, jehož specifikace jsme se mohli dozvědět z našeho dřívějšího článku. Tento smartphone byl skutečně nedávno představen a při uvedení jsme narazili na zajímavý detail.

Ochranné fólie a skla, která si na displej Vivo X20 nalepíte, mohou způsobit, že čtečka nebude fungovat. Optické skenování skrz OLED panel totiž funguje jen do určité „hloubky“, kterou některé tlustší fólie neúměrně navýší. Výrobce tak přímo od výroby na telefon nalepí ochrannou fólii, se kterou bude čtečka spolupracovat. A pokud se opotřebuje, Vivo na trh dodá náhradní fólie, které budou se čtečkou pod displejem zpětně kompatibilní.

Podívejte se, jak funguje čtečka otisků prstů umístěná v displeji:

Vivo X20 Plus UD se začne v Číně prodávat 1. února. Mimo Synaptics má své vlastní řešení i společnost Qualcomm, která loni v červnu představila ultrazvukovou čtečku, kterou lze umístit pod displej i pod zadní kovový kryt. Očekáváme, že v průběhu roku začnou čtečky pod displejem využívat i významnější hráči na mobilním trhu. První smartphony se čtečkou zabudovanou pod displejem by se mohly objevit již na únorovém veletrhu MWC.

Diskuze (28) Další článek: Když to neumí Windows, poradil si Dell sám. Skvěle propojil telefon s počítačem

Témata článku: Smartphony, Qualcomm, Čtečka otisků prstů, MWC, Čína, Hardware, AMOLED, CES, Ochrana, Biometrie, Synaptics, Fólie, Ultrazvuková čtečka, Čínská firma, Uplynulý veletrh, Významný hráč, Čtečka otisků, První smartphone, Otisk, Čtečka, Displej, Sklo, Ochranná fólie, Mobilní trh, Brzký článek

Určitě si přečtěte