Čtete dětem před spaním? Pak potřebujete aplikaci Readmio, vykouzlí vám úsměv na tváři

Readmio je první mobilní aplikací svého druhu. Pomáhá rodičům, prarodičům a všem, kteří pravidelně předčítají dětem, oživit pohádky autentickým zvukovým doprovodem. Čtení totiž doprovází zvukovými reakcemi podtrhujícími konkrétní momenty v příběhu.

Zvuky oživující děj (např. praskání v krbu, zurčení potoka nebo zpěv ptáků) se aktivují hlasem čtenáře, není tedy třeba mačkat žádná tlačítka. Rozpoznávání řeči funguje zcela offline, pohádky tak můžete číst kdekoliv. Povídky jsou uspořádány do různých kategorií dle věku a typu pohádek.

Pomocí moderní technologie rozpoznávání řeči čtené příběhy doslova ožívají. Zvuková reakce je totiž na předčítané slovo, případně celou frázi, mimořádně přesná. „Pokud čte například maminka větu, v níž popisuje, že na dvoře chrochtá prasátko, spustí se zvukový efekt a dítě uslyší zachrochtání prasátka. Čtení je tak pro děti mnohem zábavnější a příběh si dokáží představit živěji a barvitěji,“ vysvětluje tvůrce aplikace Ilya Novodvorskiy. Ten chce aplikací pomoci většímu zájmu dětí o čtení pohádek a umožnit tak rodinám trávit více času společně.

Aplikace je bezplatná, aktuálně obsahuje bezmála 100 pohádek v češtině (další česky a anglicky) s celkem 1756 doprovodnými zvuky. Instalovat ji můžete jak na Apple iOS, tak na Android.

Váš názor Další článek: Pixel 4a se opět ukázal na veřejnosti. Tentokrát nedopatřením na webu Googlu

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Pro děti, Pro rodiče, Čtení, Spaní, Prasátko, Rozpoznávání, Rozpoznávání řeči, Dítě, Pohádka, Apple IOS, Úsměv


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107

Galaxy Watch 3: Nové funkce pro každého, titan pro fajnšmekry

Galaxy Watch 3: Nové funkce pro každého, titan pro fajnšmekry

** Nová generace hodinek od Samsungu staví na známých základech ** Na zápěstí se dostane ocel a titan s koženými a kovovými řemínky ** S měřením EKG a okysličením krve v Česku nepočítejte

Martin Chroust, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 33