ČTÚ: Může Oskar přestat nabízet Dohodu a Slyším Vás?

Od té doby, co jsme psali o tom, že Oskar přestane nabízet tarify Slyším Vás a Dohoda s Oskarem, jste se v diskusích ptali, jestli to Oskar opravdu může udělat. Někteří z vás také tvrdili, že je to porušení licenčních podmínek. Pokud chcete znát jedinou směrodatnou a pravdivou odpověď, pak ji najdete v tomto článku.
ČTÚ: Může Oskar přestat nabízet Dohodu a Slyším Vás?

Pravda o Slyším Vás a Dohodě s Oskarem

Již 3. června, kdy jsme se poprvé dozvěděli o tom, že Oskar se chystá přestat nabízet výše zmíněné tarifní programy novým zákazníkům, jsme zaslali na ČTÚ na sekretariát předsedy Stádníka tento e-mail:

„Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat, zda byste mi nemohla e-mailem poslat Oskarovy licenční podmínky, ke kterým se zavázal při převzetí licence. Pokud by to nebylo možné, pak by mě zajímala v podstatě jedna jediná věc - jestli Oskar může v současné době přestat nabízet tarifní programy Slyším Vás a Dohoda s Oskarem s tím, že stávající uživatelé těchto tarifů je budou moci používat do konce roku 2003, kdy je Oskar může definitivně zrušit. Předem díky moc za odpověď. Pokud by to bylo možné, tak bych ji potřeboval co možná nejdříve, neboť se z pochopitelných důvodů jedná o velmi aktuální záležitost.“

Po třítýdenním čekání jsme se nakonec dočkali kýžené odpovědi, která před několika minutami dorazila e-mailem do naší redakce přímo z rukou předsedy ČTÚ Ing. Davida Stádníka, kterým jakožto jediná osoba v ČRm má právo říci poslední slovo k tomu, zda Oskar může či nemůže přestat výše zmíněné tarify nabízet.

„Vážený pane,

Český telekomunikační úřad (dále jen „ČTÚ“) obdržel dne 3. června 2002 prostřednictvím elektronické pošty Vaši žádost o zaslání „Oskarových licenčních podmínek, ke kterým se zavázal při převzetí licence“ v souvislosti s ukončením nabídky cenových programů „Slyším Vás“ a „Dohoda s Oskarem“ a její nahrazením nabídkou cenových programů „Odepiš“ a „Mezi námi“.
K Vaší žádosti sděluji, že ČTÚ nemůže, v souladu se zákonem č. 151/2000 Sb., o telekomunikacích a o změně dalších zákonů a v souladu se zákonem č. 71/1967 Sb., o správním řízení (správní řád) zveřejnit materiály, na jejichž základě se společnost Český Mobil, a.s. stala držitelem Pověření ke zřizování a provozování veřejné mobilní telekomunikační sítě podle normy GSM a k poskytování mobilních telekomunikačních služeb, které příslušejí této síti (dále jen „Pověření“) dalším subjektům.

V souvislosti s Vaším dotazem sděluji, že společnost Český Mobil, a. s., musí cenové programy „Slyším Vás a „Dohoda s Oskarem“ zachovat s tím, že stávající uživatelé těchto cenových programů je budou moci používat do konce roku 2003 v souladu s cenovým závazkem vzniklým v rámci výběrového řízení, který končí v roce 2003.

S pozdravem
Ing. David Stádník v. r.
předseda Českého telekomunikačního úřadu“

Jak tedy vyplývá ze stanoviska předsedy ČTÚ (a jak jsme si pro jistotu ještě znovu telefonicky ověřili), tak Oskar si může dovolit v souladu s licenčními podmínkami vyřadit tarifní programy Slyším Vás a Dohoda s Oskarem ze svoji nabídky. Stávajícím zákazníkům pak tyto tarify musí nabízet alespoň do konce roku 2003. Oskar tedy tímto aktem své licenční podmínky nijak neporušil.

Diskuze (43) Další článek: T-Mobile: Který tarif je nejvýhodnější

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Oskar, Licenční podmínka


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136