ČTÚ: Může Oskar přestat nabízet Dohodu a Slyším Vás?

Od té doby, co jsme psali o tom, že Oskar přestane nabízet tarify Slyším Vás a Dohoda s Oskarem, jste se v diskusích ptali, jestli to Oskar opravdu může udělat. Někteří z vás také tvrdili, že je to porušení licenčních podmínek. Pokud chcete znát jedinou směrodatnou a pravdivou odpověď, pak ji najdete v tomto článku.
ČTÚ: Může Oskar přestat nabízet Dohodu a Slyším Vás?

Pravda o Slyším Vás a Dohodě s Oskarem

Již 3. června, kdy jsme se poprvé dozvěděli o tom, že Oskar se chystá přestat nabízet výše zmíněné tarifní programy novým zákazníkům, jsme zaslali na ČTÚ na sekretariát předsedy Stádníka tento e-mail:

„Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat, zda byste mi nemohla e-mailem poslat Oskarovy licenční podmínky, ke kterým se zavázal při převzetí licence. Pokud by to nebylo možné, pak by mě zajímala v podstatě jedna jediná věc - jestli Oskar může v současné době přestat nabízet tarifní programy Slyším Vás a Dohoda s Oskarem s tím, že stávající uživatelé těchto tarifů je budou moci používat do konce roku 2003, kdy je Oskar může definitivně zrušit. Předem díky moc za odpověď. Pokud by to bylo možné, tak bych ji potřeboval co možná nejdříve, neboť se z pochopitelných důvodů jedná o velmi aktuální záležitost.“

Po třítýdenním čekání jsme se nakonec dočkali kýžené odpovědi, která před několika minutami dorazila e-mailem do naší redakce přímo z rukou předsedy ČTÚ Ing. Davida Stádníka, kterým jakožto jediná osoba v ČRm má právo říci poslední slovo k tomu, zda Oskar může či nemůže přestat výše zmíněné tarify nabízet.

„Vážený pane,

Český telekomunikační úřad (dále jen „ČTÚ“) obdržel dne 3. června 2002 prostřednictvím elektronické pošty Vaši žádost o zaslání „Oskarových licenčních podmínek, ke kterým se zavázal při převzetí licence“ v souvislosti s ukončením nabídky cenových programů „Slyším Vás“ a „Dohoda s Oskarem“ a její nahrazením nabídkou cenových programů „Odepiš“ a „Mezi námi“.
K Vaší žádosti sděluji, že ČTÚ nemůže, v souladu se zákonem č. 151/2000 Sb., o telekomunikacích a o změně dalších zákonů a v souladu se zákonem č. 71/1967 Sb., o správním řízení (správní řád) zveřejnit materiály, na jejichž základě se společnost Český Mobil, a.s. stala držitelem Pověření ke zřizování a provozování veřejné mobilní telekomunikační sítě podle normy GSM a k poskytování mobilních telekomunikačních služeb, které příslušejí této síti (dále jen „Pověření“) dalším subjektům.

V souvislosti s Vaším dotazem sděluji, že společnost Český Mobil, a. s., musí cenové programy „Slyším Vás a „Dohoda s Oskarem“ zachovat s tím, že stávající uživatelé těchto cenových programů je budou moci používat do konce roku 2003 v souladu s cenovým závazkem vzniklým v rámci výběrového řízení, který končí v roce 2003.

S pozdravem
Ing. David Stádník v. r.
předseda Českého telekomunikačního úřadu“

Jak tedy vyplývá ze stanoviska předsedy ČTÚ (a jak jsme si pro jistotu ještě znovu telefonicky ověřili), tak Oskar si může dovolit v souladu s licenčními podmínkami vyřadit tarifní programy Slyším Vás a Dohoda s Oskarem ze svoji nabídky. Stávajícím zákazníkům pak tyto tarify musí nabízet alespoň do konce roku 2003. Oskar tedy tímto aktem své licenční podmínky nijak neporušil.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Licenční podmínka, Oskar

Určitě si přečtěte

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

** T-Mobile s Vodafonem představili balíčky pro neomezené video ** Ale pozor, reklamy třeba na YouTube, ukrajují ze základního limitu ** Nevědomky tak můžete prosurfovat cenná data a dokupovat další

17.  11.  2017 | Pospíšil Aleš | 39