Čtyři nadupané placky pro japonský Vodafone

Japonská pobočka Vodafonu chystá uvést na trh čtyři nové mobilní telefony. Jedná se o „nabušená“ véčka, která oslňují především svými brilantními displeji a multimediální výbavou. Pro Vodafone je budou vyrábět Samsung, Toshiba, NEC a Sharp.
Čtyři nadupané placky pro japonský Vodafone

Klepněte pro větší obrázek 
Nová čtveřice pro Japonsko: Vodafone 804SS • 804N • 904T • V403SH 

Vodafone V403SH

Tento telefon pro Vodafone vyrábí Sharp a jako jediný z uvedené čtveřice není vybaven podporou sítí třetí generace. Zavoláte si s ním pouze v místní japonské síti PDC. Jedná se o tenké a hranaté véčko s předním pruhovaným krytem, které se bude nabízet ve třech barevných provedeních. Vnější displej je černobílý a pouze jednořádkový s rozlišením 12 × 72 bodů. Ale na hlavním displeji se rozhodně nešetřilo. Je aktivní, má úhlopříčku více jak pět a půl centimetru, rozlišení 240 × 320 bodů a zobrazí 262 tisíc barev. Krásně se na něm jistě budou vyjímat fotografie pořízené integrovaným dvoumegapixelovým fotoaparátem s CCD čipem. O dostatek paměti se postarají paměťové karty miniSD. Za zmínku ještě stojí funkce pro předpověď počasí, infraport nebo snadné zapnutí velkého fontu písma podržením jednoho tlačítka. Tento telefon by se měl v prodeji objevit koncem února.

Klepněte pro větší obrázek 
V403SH

Vodafone 804SS

Toto véčko pochází z dílen korejského Samsungu. Je vybaveno podporou sítí třetí generace, ale zavoláte si s ním i v síti GSM. Má tloušťku pouze 14,9 mm a podle výrobce se tak jedná o nejtenčí 3G telefon na světě. Vnější displej je tentokrát podstatně lepší, je aktivní typu TFT, má rozlišení 128 × 128 pixelů a zobrazuje 65 tisíc barev. Vnitřní aktivní displej je také založen na technologii TFT, má úhlopříčku téměř šest centimetrů, rozlišení 240 × 320 bodů a umí zobrazit až 262 tisíc barev.

Klepněte pro větší obrázek 
804SS

Vzhledem k podpoře 3G je telefon vybaven dvěma fotoaparáty. Hlavní je umístěn nad vnějším displejem a pořizuje fotografie v rozlišení 1,3 megapixelu. Druhý fotoaparát je umístěn v kloubu telefonu a slouží hlavně pro videohovory. Proto má také pouze VGA rozlišení. Kromě obvyklých funkcí jako jsou infraport, Bluetooth nebo USB konektivita je telefon také vybaven prohlížečem dokumentů Word, Excel a PowerPoint. Telefon ale bohužel nemá slot na paměťové karty. O velikosti vnitřní paměti se specifikace nezmiňuje. Telefon bude nabízen v černém a oranžovém provedení od března tohoto roku.

Vodafone 804N

Další véčko pochází od, u nás méně známého, výrobce NEC. Je také určen pro sítě třetí generace, stejně tak podporuje GSM sítě. Vnitřní displej je aktivní a na rozlišení 240 × 320 bodů umí zobrazit 65 tisíc barev. Vnější je na tom podstatně hůře, je pouze pasivní s rozlišením 64 × 96 bodů a zobrazuje jen 4096 barev. Telefon má také dva fotoaparáty, oba obsahují čip CMOS. Hlavní je dvoumegapixelový, druhý, určený pro videohovory, má rozlišení pouze 0,1 Mpx. Telefon je vybaven přehrávačem MP3, pro jeho ovládání slouží také tlačítka pod vnějším displejem. Vnitřní paměť telefon je opravdu obrovská, činí 450 MB a lze ji ještě rozšířit pomocí paměťových karet microSD. K počítači lze telefon připojit pomocí Bluetooth nebo USB kabelu. Na trhu se s ním Japonci setkají od poloviny března ve třech barevných provedeních.

Klepněte pro větší obrázek 
804N

Vodafone 904T

Poslední z představené čtveřice je véčko od Toshiby. Umí opět telefonovat v sítích třetí generace a GSM. Je ale poměrně rozměrné a má hmotnost 146 g. Vnější displej je pouze černobílý, umí ale zobrazovat čtyři stupně šedi. Vnitřní má opět rozlišení 240 × 320 bodů, je aktivní a zobrazí až 262 tisíc barev. Slouží také jako hledáček hlavního fotoaparátu a lze jej otočit o 180 stupňů. Na kloubu se nachází pětice tlačítek, a tak i se zavřeným telefon s otočeným hlavním displejem můžete číst zprávy nebo surfovat na internetu. Hlavní fotoaparát má rozlišení 3,2 megapixelů, vnitřní pak jen 0,3 megapixelu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
904T

Z multimediálních funkcí zaujme také přehrávač hudby nebo stereo reproduktory. Vnitřní paměť telefonu lze rozšířit pomocí paměťových karet miniSD. Datové přenosy s blízkým okolím zajistí Bluetooth, infraport nebo USB kabel. K zajímavým funkcím pak patří možnost zálohovat adresář na speciální internetový server. Telefon bude k dispozici v březnu ve třech barevných provedeních.

Diskuze (21) Další článek: Šuškanda: Vodafone chystá nonstop infolinku

Témata článku: Plac, Voda, Vodafone, PDC

Určitě si přečtěte