Čtyři nové Razry: V3i oficiálně, růžový a modrý V3 plus CDMA

Motorola včera oficiálně představila hned čtyři nové Razry. Tenká véčka s leptanými klávesnicemi dostala růžový a modrý kabát, objevila se varianta pro CDMA a jsou potvrzeny specifikace nástupce původního Razru.
Čtyři nové Razry: V3i oficiálně, růžový a modrý V3 plus CDMA | wikipedia

Americký výrobce mobilních telefonů pokračuje v ofenzívě tenkých véček, kterou započal dnes legendární model Razr V3. Není divu, ohromné prodejní úspěchy čekal snad jen málokdo. Hvězda původního modelu však pohasíná, je třeba inovovat. Motorola s novinkami čekala poměrně dlouho. Zřejmě si je střádala, protože včera odtajnila oficiální informace i fotografie hned čtyř nových modelů.

Svět patří hubeným

Nejpodstatnější novinkou je bezesporu model s označením V3i. Můžeme jej nazývat v podstatě i Razrem 2. Jde totiž o plnohodnotného nástupce stávající „žiletky“, přestože první letmý pohled by napovídal, že jde jen o lehký facelift.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální fotografie Razru V3i

Poznámka: v případě Razru V3i recyklujeme náš starší první pohled a přidáváme nebo upřesňujeme vlastnosti podle nově známé specifikace. Veškeré živé fotografie v článku byly pořízeny redakcí serveru QJnet.

Na čelní straně se zvětšilo krycí sklíčko a vnější displej se posunul o malý kus níže. Původně bylo logo výrobce vyvedeno z tenkých kovových proužků a bylo „nalepeno“ na povrchu horního křídla véčka. Teď je sice na stejném místě, ale je hladké a skryto právě pod rozlehlým krycím sklíčkem. Navíc je zespod podsvětleno diodou. Ta bude sloužit jednak k identifikaci činnosti Bluetooth, a pak také jako stavová dioda. Vnější displej disponuje úhlopříčkou 1,3 palce a zvládá 65 tisíc barevných odstínů. Motorola neuvádí jeho fyzické rozlišení.

Klepněte pro větší obrázek
Živý snímek Motoroly Razr V3i

Na vršku Razru V3i je tradiční malý lichoběžník s optikou vestavěného fotoaparátu. Původní VGA rozlišení poskočilo na 1,23 megapixelu, bude možné natáčet videozáznamy a po nesčetných čtenářských debatách je teď již jasné, že rozsah digitálního zoomu se ustálil na číslici 8.

Karty ano, ale hlavně nenápadně

Všechna data, obrázky a melodie budete moci ukládat na paměťovou kartu. Původní Razr slot neměl. Jsou podporovány karty typu TransFlash, resp. microSD. Je pro ně přichystáno místo hned vedle karty SIM, vkládací šachta ale není přístupná z vnějšku – je třeba odejmout zadní kryt baterie.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Poznáte, který z telefonů je původní Razr V3?

Telefon se už nebude moci pochlubit takovou tloušťkou, jakou disponoval model V3. Nebude to už 13,9 milimetru, počítáme s milimetrem navíc. Neznamená to ovšem, že by si výrobce neudržel ve sféře „hubeňourů“ jméno – od toho tu jsou jeho další telefony značky, třeba modely SLVR L2 a L7, které jste si s námi měli možnost prohlédnout naživo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Razr V3i bude nepatrně tlustší

Po otevření se objeví stejná klávesnice, stejná technologie výroby. Leptaná tlačítka jsou velmi efektní a pohledná, nové je tvarování okrajových linek a jejich podsvětlení – nejsou teď na koncích zaoblené a zvýrazňovat je bude tmavší odstín modrého světla, než jaký byl u Razru V3. Hlavní ovládací tlačítko se čtyřmi směry a potvrzovacím středem dostalo tmavší šedou barvu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klávesnice má tmavší podsvětlení

Podstatně lépe než u předchůdce působí displej. Pro Motorolu jej vyrábí Sharp a zachovává si rozměry 35 × 44 milimetrů. Je to aktivní TFT s 262 tisíci barev a rozlišením 176 × 220 obrazových bodů. I když zůstala plocha i počet pixelů beze změny, kvalita obrazu je daleko lepší. Je to způsobeno podstatně vyšším kontrastem i svítivostí displeje a nejlépe je to vidět přímo na srovnávacích obrázcích.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vylepšení displej je znát

Motorola Razr 2 je určen pro sítě GSM v pásmech 900/1 800/850/1 900 MHz. Stále zůstává nevyjasněna podpora EDGE, tolik diskutovaná podpora iTunes je ale potvrzena! Novinka navíc stihne předvánoční nákupní shon, cenu odhadujeme na 13 tisíc korun.

Jen růžová to může být

Společně s V3i byla představena i nové barevná šasi klasického Razru. K dostání bude tento telefon nově v růžové a modré variantě. Útlé rozměry 13.9 × 55 × 98 milimetrů zůstávají beze změny. Dvoupalcovému displeji s rozlišením 176 × 220 pixelů klesla barevná hloubka z 262 na 65 tisíc odstínů. Modrá varianta přijde rovněž před Vánoci, růžových Razrů bude vyroben jen omezený počet a dostane se na pulty prodejen jen ve vybraných zemích. Zatím není jasné, jestli se objeví i u nás.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Modrá a růžová varianta stávajícího Razru

Vedle čistě módních nových kabátků Razru přibyl do portfolia Motoroly ještě model s označením V3c. Tato varianta je určena pro CDMA sítě a podporuje rychlé datové toky v EV-DO standardu. Vnitřní paměť nabízí velikost 30 MB a fotoaparát má 1,3 megapixelu. Jiné výrazné změny se nekonají. S tímto modelem samozřejmě nemůžeme na našem trhu počítat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální fotografie Razru V3c

Diskuze (10) Další článek: Symbian + iTunes + Mass Storage? Ale ano!

Témata článku: Motorola, CDMA, Motorola Razr, Motorola Razr V3, Motorola Razr V3i, Motorola Slvr L2, Živý snímek, Plus, Stejná technologie


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31