Další banka spouští Apple Pay. Ode dneška zaplatíte iPhonem u Equa bank

Další banka spouští Apple Pay. Ode dneška zaplatíte iPhonem u Equa bank

Equa bank od 21. ledna 2020 umožňuje svým klientům platit prostřednictvím Apple Pay. Bezkontaktní platby pomocí Apple Watch nebo iPhonů lze používat k na terminálech v kamenných prodejnách, dále k bezkontaktním výběrům z bankomatů a také k platbám v e-shopech na internetu.

Banka umožňuje se službou Apple Pay použít jakoukoli debetní kartu, kterou vydala. Všechny odměny a výhody, které poskytuje Equa bank při placení klasickou kartou, zůstávají pro zákazníky zachovány i při placení prostřednictvím Apple Pay.

Klepněte pro větší obrázek

Všechny transakce jsou zabezpečené a vyžadují ověřením – např. pomocí Face ID (ověření skenem obličeje), Touch ID (ověření otiskem prstu) nebo kódem. Apple Watch jsou chráněné kódem, který zná jen uživatel, a tento kód je vyžadován pokaždé, když si hodinky nasadí. Obchodníkovi není sdělováno číslo ani identita karty a čísla fyzických karet nejsou ukládána do zařízení ani na servery Apple.

Podle průzkumů Mastercard v současnosti platí mobilním telefonem téměř dvacet procent Čechů, přitom z lidí do 50 let dokonce téměř jedna třetina. Z hlediska zemí střední a východní Evropy je Česká republika na špičce co do počtu plateb za měsíc. Rozšiřování mobilních plateb usnadňuje i fakt, že téměř všechny vydávané platební karty jsou bezkontaktní.

Diskuze (5) Další článek: Nokia bude propouštět. Na nákladech chce ušetřit půl miliardy eur

Témata článku: NFC, Platba mobilem, Apple Watch, Mobilní platby, Apple Pay, Face ID, Equa bank, Bezkontaktní platby, MasterCard, Služba, Kód, Touch ID, Evropa, Platba, Dnešek, Watch, Internet, Ověření, Karta, Česká republika, Placení


Určitě si přečtěte