Další Palm do mobilu, tentokráte od Kyocery

Další firmou, která nabídne mobilní telefon s integrovaným organizérem se systémem PalmOS bude Kyocera. I když Kyocera tímto směrem půjde poprvé, PDQ2 bude druhou verzí předchozího produktu.
Další firmou, která nabídne mobilní telefon s integrovaným organizérem se systémem PalmOS bude Kyocera. I když Kyocera tímto směrem půjde poprvé, PDQ2 bude druhou verzí předchozího produktu.

Kyocera totiž před půlrokem koupila firmu Qualcomm, která nabízela předchozí model PDQ. Ten se ani nedostal k nám v evropské verzi, i na Ameriku byl velmi drahý (800 dolarů) a jeho majitelé mu vytýkali přílišnou velikost, která činila asi 1,5násobek běžného Palmu. PDQ byl ohlášen před dvěma lety.

Nyní připravovaná verze PDQ2 již vypadá nadějněji, Kyocera chce uvést oficiálně tento mobil až 27. listopadu, do té doby tedy není nějak extrémně sdílná, co se týče vlastností, uvádí nicméně, že telefon je menší a funkce Palmu jsou do něj integrovány úspěšněji.

Docela klíčová bude pro tento model cena. Handspring uvedl svůj modul VisorPhone, který výrazně nezvětší rozměry Visoru a nabídne v něm i GSM standard za cenu okolo 300 dolarů. Pokud tedy Kyocera přijde s větším a dražším přístrojem, moc šancí na trhu mít nebude. Stejně tak nespí ani samotný Palm, který chystá integrované řešení s Motorolou. Od Motoroly jsme si ale vyzkoušeli i prototypové Accompli, které je menší než Palm a přesto nabízí dostatek možností pro organizaci.

Plnohodnotné Palmy s integrovaným mobilem jsou dle mého názoru jen přechodným úkazem, kdy se budou objevovat Palmy s přilepeným mobilem. Kyocera ukazuje, že obalit tradiční Palm do podoby mobilu také nemusí být úspěšné, protože tím dosáhnete jen přerostlého mobilu. Cesta vede ve zmenšení obrazovek bez ztráty rozlišení a úpravě ovládání pro menší prostory mobilních telefonů. PDQ2 může být dobrým krokem tímto směrem, ale stéle to bude spíše normální Palm v přerostlém obalu.

Váš názor Další článek: Přehled parametrů telefonů Siemens S35i, C35i a S25

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Mobil

Určitě si přečtěte