Další vlna mobilních plateb. Hned několik bank dnes spouští služby Googlu, Applu, Garminu a Fitbitu

Další vlna mobilních plateb. Hned několik bank dnes spouští služby Googlu, Applu, Garminu a Fitbitu

Mobilní platby velkých technologických firem začíná podporovat čím dál víc českých bankovních institucí. Zavádění probíhá ve vlnách a ta poslední je opravdu mohutná – nové platební způsoby mohou ode dneška zkoušet zákazníci ČSOB, Poštovní spořitelny, UniCredit Bank a Air Bank.

Klepněte pro větší obrázek

Klienti druhé největší české banky podle počtu zákazníků ČSOB dlouho volali po moderních platebních metodách pomocí smartphonů. Od roku 2016 nabízí banka uživatelům smartphonů s Androidem platby pomocí vlastní aplikace NaNákupy. Majitelé iPhonů a chytrých hodinek Apple Watch se dočkali až nyní. Služba Apple Pay je dostupná pro klienty ČSOB a Poštovní spořitelny, kteří mají platební kartu Mastercard. Spuštění služby pro klienty s platební kartou Visa plánuje ČSOB v následujících týdnech.

UniCredit Bank už službu Apple Pay provozuje od července letošního roku. Nyní k ní přidává také další velkou platformu Google Pay pro zákazníky vlastnící smartphone s Androidem (verze 5.0 a vyšší) a funkcí NFC. Do aplikace lze zatím uložit taktéž pouze kartu typu Mastercard, o podpoře karet Visa se banka nezmiňuje. UniCredit ještě připomíná, že Google Pay lze také využít k výběru hotovosti z bankomatů s bezkontaktní technologií.

Klepněte pro větší obrázek

Air Bank má značnou část klientely mezi mladšími lidmi, kteří jsou zvyklí aktivně používat nové technologie, proto už dříve banka nabídla platby Apple Pay i vlastní aplikaci My Air pro platby na Androidu. Nyní je doplňuje paletou služeb Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Platby mobilem přes aplikaci My Air banka ponechá nadále aktivní pro stávající uživatele služby. Noví zájemci o placení chytrým telefonem s Androidem si ale mohou zapnout už jen Google Pay. Apple Pay v Air Bank využívá 85 tisíc klientů, placení mobilem přes My Air má zapnuté 88 tisíc klientů. Celkem klienti Air Bank mobilem zaplatili už 13 milionů nákupů za 5 miliard korun.

Kompletní přehled podporovaných metod:

Banka Google Pay Vlastní Android aplikace Apple Pay Další služby
Air Bank ANO ANO (bude zrušeno) ANO Garmin Pay,
Fitbit Pay
Creditas ANO x x x
Curve ANO x x x
Česká spořitelna ANO ANO (do září 2019) ANO Garmin Pay,
Fitbit Pay
ČSOB x ANO ANO (pouze Mastercard) x
Edenred ANO x ANO x
Equa bank ANO x x x
Fio banka ANO (pouze Mastercard) x ANO x
Home Credit ANO x x x
J&T ANO x ANO x
Komerční banka ANO x ANO Garmin Pay,
Fitbit Pay
mBank ANO x ANO x
Monese ANO x ANO x
Moneta Money Bank ANO x ANO Garmin Pay,
Fitbit Pay
Poštovní spořitelna x x ANO (pouze Mastercard) x
Raiffeisenbank x ANO ANO (pouze Mastercard) x
Revolut ANO x ANO Garmin Pay, Fitbit Pay (obojí pouze Mastercard)
Sodexo x ANO x x
Twisto x x ANO x
UniCredit Bank ANO x ANO (pouze Mastercard) x
Aktualizováno: 5. 11. 2019
Diskuze (20) Další článek: Xiaomi Mi Watch: vypadají jako Apple Watch, cena ale bude někde jinde...

Témata článku: Android, Platba mobilem, NFC, Fitbit Pay, Aplikace, Google Pay, Apple Watch, Garmin Pay, Apple Pay, Mobilní platby, Bezkontaktní platby, ČSOB, MasterCard, Air Bank, Spoušť, Poštovní spořitelna, Mobilní platba, UniCredit Bank, UniCredit


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 94