Dáma a Piškvorky: první on-line hry pro mobily

Jste hraví a rádi soupěříte s ostatními? Česká společnost Cotopia Wireless přinásí první on-line herní platformu. Ať už jste kdekoli na světě, prostřednictvím GRPS a Javy si můžete zahrát s kýmkoliv a zdarma.
Dáma a Piškvorky: první on-line hry pro mobily

Pokud máte soutěživého ducha, určitě si občas zahrajete nejen na mobilním telefonu nějakou zajímavou hru. Samotné mobily ale v současnosti nabízí čím dál větší herní potenciál. Toho využila i česká firma Cotopia Wireless, která přináší první on-line herní platformu pro mobilní telefony v Evropě. Systém umožňuje hrát deskové hry na telefonu proti ostatním hráčům z celého světa, navíc nejste vázáni místně ani časově. Stačí mít potřebný signál a být připojen k internetu prostřednictvím GPRS.

V této době jsou k dispozici populární deskové hry Dáma a Piškvorky. V plánu jsou ovšem i další zajímavé hry, podle informací výrobce se má jednat o šachy. Celý systém je ale navržen tak, aby bylo snadné přidávat další hry, které jsou určeny pro multiplayer. Můžeme tedy do budoucna očekávat spoustu dalších zajímavých herních aplikací. Mezi další připravované vylepšení patří například možnost posílání textových zpráv.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud jste se rozhodli jednu z deskových her vyzkoušet, stačí si stáhnout základní balíček o velikosti zhruba 50 kB, a to buď přes WAP z adresy http://wap.cotopia.com nebo ze stránek výrobce. Balíček obsahuje obě hry - tedy Dámu i Piškvorky. Po prvním spuštění hry na telefonu se zaregistrujete na herní server a vyberete si hru, kterou chcete začít hrát. Dále už jen stačí počkat na spoluhráče, který bude přidělen systémem.

V současné době si můžete hry stáhnout zdarma. Jedinou podmínkou je mít jeden z podporovaných telefonů. Mezi ně patří tyto modely: Nokia 3300, 3510i, 6100, 6200, 6220, 6610, 6800, 7210, 7250, 7650 a 8910i. Dále Sony Ericsson P800 a Siemens C55 a S55.

Diskuse: co říkáte na on-line hraní přes mobil? Láká vás tato služba?

Diskuze (18) Další článek: Motorola do konce roku představí 16 nových mobilů

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Siemens C55, Sony Ericsson P800, Mobil, Základní balíček

Určitě si přečtěte