Dana – chytrá spolužačka

AlphaSmart je výrobce nestandardních kapesních počítačů, o kterých tvrdí, že jsou vhodné zejména jako výuková pomůcka do škol. Avšak Dana přijde vhod všem, kteří shánějí levnou náhradu notebooku.
Dana – chytrá spolužačka

AlphaSmart má dlouholeté zkušenosti na poli kapesních počítačů do výuky. Jeho posledním počinem je Klepněte pro větší obrázeklaptop s operačním systémem PalmOS 4.1 a ženským názvem Dana.

Výrobce by jej chtěl protlačit mezi studenty, kteří by se s jeho pomocí mohli vzdělávat. Dana je zajímavá především plnohodnotnou klávesnicí a širokým displejem. Klávesnice není od věci, neboť s přístrojem dostanete i textový editor AlphaWord. Kompatibilita s aplikací Microsoft Word je zaručena při každé synchronizaci. Podle samotného výrobce se jedná o plnohodnotný editor, který zvládá vše, včetně korekce chyb a slovníku thesaurus. Ať se to nezdá. Z tohoto malého zařízení můžete i tisknout  a to přímo z AlphaWordu. Slouží k tomu jeden ze dvou USB konektorů po straně přístroje, ke kterému připojíte tiskárnu. Pomocí USB budete Danu připojovat i domácímu počítači.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Možná hledáte plošku pro vkládání znaků – Graffiti? Dana myslí na vše a nabízí tzv. WritePad pro leváky a praváky. Sice to na displeji s rozlišením 56O x 160 pixelů vypadá poněkud legračně a vzhledem k plnohodnotné klávesnici i zbytečně, ale je to tam. Displej nemá standardní rozlišení pro PalmOS aplikace. Dokáže však většinu aplikací roztáhnout na celou plochu. A to buď horizontálně nebo vertikálně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Výhodou oproti konkurenci s PalmOS jsou dva sloty pro paměťové karty SD/MMC, které tak razantně rozšiřují 8 MB paměť přístroje. Paměť lze využít pro zálohování aplikací nebo pro paměťově náročné aplikace typu – překladový slovník. Pro komunikaci mezi kapesními počítači je k dispozici IrDA port. Přestože má Dana ke vzhledu klasického kapesního počítače s PalmOS daleko, nabízí vše stejné. Nechybí ani základní aplikace jako u každého jiného kapesního počítače.

Základní parametry

  • Laptop Dana
  • Systém: PalmOS 4.1
  • Rozměry: 31,4 x 23,5 x4,8 cm
  • Váha: 0,91 kg
  • Displej: dotykový, monochromatický, 560 x 160 pixelů
  • Paměť: 8 MB
  • Napájení: AC adaptér nebo 3 AA články
  • Další vlastnosti: 2x MMC/SD slot, 2 x USB, IrDA
  • Cena: 399 dolarů
Diskuze (7) Další článek: Nové javové hry: od T-Mobilu a zdarma

Témata článku: Chytrá

Určitě si přečtěte