Dataquest: iPaq začíná válcovat Palm

Díky vyšší ceně trhne v tržbách Compaq více, než Palm a Handspring dohromady.
Dataquest: iPaq začíná válcovat Palm
Aktuální výhled analytické společnosti Dataquest na výsledky druhého čtvrtletí letošního roku hrají rozhodně více do karet firmě Compaq a jejím kapesním počítačům iPaq. Compaq by měl jejich prodejem utržit více než 200 miliónů dolarů, tržby Palmu jsou odhadovány na 130 až 135 dolarů. Podobně Handspring snížil svůj odhad prodejů na 60 až 65 miliónů dolarů.

Pochopitelně hlavním důvodem vyšších tržeb jsou citelně dražší iPaqy proti levným Palmům. Palm tak nadále rozšíří svůj podíl na trhu v počtech prodaných kusů, Compaq prodá stále méně kusů.

Zatímco se stále poukazuje na boj mezi Palm OS a Windows CE, postupně se to přesouvá do podoby Palm vs. Compaq. Zatímco totiž hvězda Compaqu září čím dál víc jasněji, další firmy vyvíjející přístroje s Pocket PC se stále ode dna neodrážejí. Pokud tedy roste oblast Pocket PC, je to nyní prakticky jen proto, že roste Compaq.

Obecně přijímaným faktem je, že Palm trpí především pomalým nástupem nových modelů, Dataquest sice uvádí stále vyšší poptávku po strojích s kvalitní vazbou na e-maily a obsluhu mobilních telefonů, což by mělo řešit Pocket PC, nicméně tyto oblasti jsou dobře pokryty i na platformě Palm OS.

Compaq tvrdí, že nestačí vyrábět iPaqy, jak je o ně velký zájem. Palm podobně uvádí, že by se rád zbavil starých zásob. Nyní například uvede Palm edici Palm m100 pod jménem Michaela Jordana podobně, jako již dříve takto představil Palm Claudie Shifffer. Jediné, čím se tato speciální edice liší od běžných modelů je jen doplněné programové vybavení o různé utilitky. Navíc bude mít jen jordanův podpis na krytu displeje.

Témata článku: Palm, Windows, Smartphony, Software pro mobily

Určitě si přečtěte

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

** Essential Phone od Andyho Rubina jde konečně do prodeje ** Zahraniční redakce oslovil nejen svým futuristickým vzhledem ** Špičkovou výbavu přitom nabídne za velmi sympatickou cenu **

Včera | Miksa Martin | 15

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

22.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 2

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

22.  8.  2017 | Láska Jan


komerční sdělení

Komerční sdělení