Dataquest: iPaq začíná válcovat Palm

Díky vyšší ceně trhne v tržbách Compaq více, než Palm a Handspring dohromady.
Aktuální výhled analytické společnosti Dataquest na výsledky druhého čtvrtletí letošního roku hrají rozhodně více do karet firmě Compaq a jejím kapesním počítačům iPaq. Compaq by měl jejich prodejem utržit více než 200 miliónů dolarů, tržby Palmu jsou odhadovány na 130 až 135 dolarů. Podobně Handspring snížil svůj odhad prodejů na 60 až 65 miliónů dolarů.

Pochopitelně hlavním důvodem vyšších tržeb jsou citelně dražší iPaqy proti levným Palmům. Palm tak nadále rozšíří svůj podíl na trhu v počtech prodaných kusů, Compaq prodá stále méně kusů.

Zatímco se stále poukazuje na boj mezi Palm OS a Windows CE, postupně se to přesouvá do podoby Palm vs. Compaq. Zatímco totiž hvězda Compaqu září čím dál víc jasněji, další firmy vyvíjející přístroje s Pocket PC se stále ode dna neodrážejí. Pokud tedy roste oblast Pocket PC, je to nyní prakticky jen proto, že roste Compaq.

Obecně přijímaným faktem je, že Palm trpí především pomalým nástupem nových modelů, Dataquest sice uvádí stále vyšší poptávku po strojích s kvalitní vazbou na e-maily a obsluhu mobilních telefonů, což by mělo řešit Pocket PC, nicméně tyto oblasti jsou dobře pokryty i na platformě Palm OS.

Compaq tvrdí, že nestačí vyrábět iPaqy, jak je o ně velký zájem. Palm podobně uvádí, že by se rád zbavil starých zásob. Nyní například uvede Palm edici Palm m100 pod jménem Michaela Jordana podobně, jako již dříve takto představil Palm Claudie Shifffer. Jediné, čím se tato speciální edice liší od běžných modelů je jen doplněné programové vybavení o různé utilitky. Navíc bude mít jen jordanův podpis na krytu displeje.

Témata článku: Palm, Windows, Smartphony, Software pro mobily, Data

Určitě si přečtěte

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

** iTunes už není taková hrůza, mp3 skrz něj totiž prohnat musíte ** Máte-li sbírku CD z dob minulých, můžete je poslouchat i v iPhonu ** Otázka je, zda vám všechna ta námaha stojí za 149 Kč měsíčně...

Včera | Pospíšil Aleš | 117

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

** Huawei dělá krok do budoucnosti, Mate 10 má koprocesor pro umělou inteligenci. ** Modely jsou tři, všechny jsme je v Mnichově vyzkoušeli. ** Rozptyl cen je značný: 10 až 21 tisíc, a to nepočítáme Porsche design.

16.  10.  2017 | Láska Jan, Miksa Martin | 70

Tak nám zabili mobilní Windows

Tak nám zabili mobilní Windows

** Mobilní Windows a lumie umíraly už několik let ** Teď to přiznal i samotný Microsoft ** Už s nimi nepočítá, průšvih to ale není

15.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 88