Dataquest: iPaq začíná válcovat Palm

Díky vyšší ceně trhne v tržbách Compaq více, než Palm a Handspring dohromady.
Aktuální výhled analytické společnosti Dataquest na výsledky druhého čtvrtletí letošního roku hrají rozhodně více do karet firmě Compaq a jejím kapesním počítačům iPaq. Compaq by měl jejich prodejem utržit více než 200 miliónů dolarů, tržby Palmu jsou odhadovány na 130 až 135 dolarů. Podobně Handspring snížil svůj odhad prodejů na 60 až 65 miliónů dolarů.

Pochopitelně hlavním důvodem vyšších tržeb jsou citelně dražší iPaqy proti levným Palmům. Palm tak nadále rozšíří svůj podíl na trhu v počtech prodaných kusů, Compaq prodá stále méně kusů.

Zatímco se stále poukazuje na boj mezi Palm OS a Windows CE, postupně se to přesouvá do podoby Palm vs. Compaq. Zatímco totiž hvězda Compaqu září čím dál víc jasněji, další firmy vyvíjející přístroje s Pocket PC se stále ode dna neodrážejí. Pokud tedy roste oblast Pocket PC, je to nyní prakticky jen proto, že roste Compaq.

Obecně přijímaným faktem je, že Palm trpí především pomalým nástupem nových modelů, Dataquest sice uvádí stále vyšší poptávku po strojích s kvalitní vazbou na e-maily a obsluhu mobilních telefonů, což by mělo řešit Pocket PC, nicméně tyto oblasti jsou dobře pokryty i na platformě Palm OS.

Compaq tvrdí, že nestačí vyrábět iPaqy, jak je o ně velký zájem. Palm podobně uvádí, že by se rád zbavil starých zásob. Nyní například uvede Palm edici Palm m100 pod jménem Michaela Jordana podobně, jako již dříve takto představil Palm Claudie Shifffer. Jediné, čím se tato speciální edice liší od běžných modelů je jen doplněné programové vybavení o různé utilitky. Navíc bude mít jen jordanův podpis na krytu displeje.

Váš názor Další článek: A je tady: český slovník T9 pro Nokii 3330

Témata článku: Palm, Windows, Smartphony, Software pro mobily, Data


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40