Dědeček hříbeček: hands-free pro Nokii 3310 a 3330

Zatím sice není na trhu těžká hands-free pro Nokii 3310 a 3330, můžete si však vypomoci odlehčenou verzí, která nabízí podobnou kvalitu a přitom se do auta nemontuje. Řeč je o verzi plug-in.
Dědeček hříbeček: hands-free pro Nokii 3310 a 3330
Zatím sice není na trhu těžká hands-free pro Nokii 3310 a 3330, vypomoci si však můžete odlehčenou verzí, která nabízí podobnou kvalitu a přitom se do auta nemontuje. Řeč je o verzi plug-in.

Marek Lutonský: Jakmile se objeví nový mobilní telefon, o kterém lze předpokládat, že bude mít úspěch, neznačkoví výrobci příslušenství se začnou točit na plné obrátky. Slovo „neznačkový“ možná vypadá velice negativně, chápejte jej ale pouze tak, že se na výrobku neobjeví věhlasné logo Nokia/Siemens/Ericsson/Motorola, ale jiný obrázek. Zároveň nelze zevšeobecňovat, že neznačkový se vždy rovná méně kvalitní. Mobilem, který má úspěch, je Nokia 3310 a příslušenstvím sada pro telefonování v autě.

Zeptejte se své baterie

Zařízení s vizáží přerostlé houby lišky označujeme jako plug-in [vyslovujeme plagin]. Znamená to, že se nemontuje do auta napevno, jen se vsune do kulaté zásuvky pro autozapalovač. Výhoda je jasná: co zloděj nevidí, to neukradne a navíc můžete jednu sadu používat ve více vozech.

V rozšířeném klobouku sady se nachází reproduktor a protože je na stopce umístěn nakřivo, lze jej otáčením nasměrovat přímo k řidiči, takže hlas volaného je velice dobře slyšet. Od těla hands-free vede kroucený kabel ukončený dvoukonektorem, jenž svůj protějšek najde ve spodní části Nokie 3310. Do klobouku se připojí externí mikrofon, který se pomocí suchého zipu upevní například na palubní desku tak, aby směřoval k řidičovým ústům. Do druhé zdířky lze připojit sluchátko, které se hodí při intimních rozhovorech s plným autem. Při jízdě se ale malým jackem do otvoru skrytého za lemem klobouku asi netrefíte. Nokia 3310 při telefonování využívá svoji vestavěnou anténu, nepřipojuje se (ani to koneckonců nejde) externí varianta. Velmi vhodné je ale dokoupení některého z mnoha držáků, do kterých telefon při jízdě autem upevníte.

Po připojení sady se telefon začne automaticky nabíjet. U lepších telefonů, které mají baterii typu Li-Ion bych neřekl ani slovo, třitřidesítky s baterií NiMH, která je více zranitelná neopatrným nabíjením, je mi ale trochu líto.

Jak často v autě telefonujete?

Při srovnání kvality zvuku se většinou potvrdí pověst značkového příslušenství. Před časem jsme v Mobilitách testovali podobnou, ale originální sadu Nokia PPH-1, jež lze použít také pro model 3310. Její zvuk při testu srovnatelných výrobků používám jako etalon a i v tomto případě byl rozdíl originálu znát. Zvuk v autě je trošku křaplavější a moc mu nepomůže ani SuperSound EuroTelu a Oskara. Když se ale smíříte s tím, že z téměř žádné sady nikdy nedostanete takový zvuk jako z telefonu u ucha, dá se s tím žít. Zvlášť když se podíváte na rozdíl cen originální hands-free a produktu C.P.A.: činí 1500 Kč.

Ve zkratce:

  • Hands-free typu plug-in pro Nokii 3310
  • Zdroj: C.P.A.
  • Telefon: (040) 68 97 222
  • Cena: 1500 Kč
Diskuze (12) Další článek: Evropa přeje iPaqům

Témata článku: Nokia, Příslušenství, Nokia 3310, Free, Hands-free, Hands Free, SuperSound


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14