Dělají kameru za milion a teď to zkusí s mobilem. RED Hydrogen One má první holo-displej na světě

Američtí mobilní operátoři AT&T a Verizon v týdnu oznámili, že koncem léta začnou prodávat první holografický telefon Hydrogen One od společnosti RED, která je známá výrobou profesionálních kamer. Pokud jste o něm dosud neslyšeli, tak jde o telefon s 5,7" holografickým displejem, který má kromě běžného 2D obsahu zobrazit také holografický obsah, virtuální a rozšířenou realitu bez nutnosti použití brýlí.

Jak toho chce RED dosáhnout? Nevíme. A kromě firmy samotné to asi nikdo neví, jelikož si tyto podstatné detaily nechává pro sebe. Holografický obsah společnost označuje jako 4V (4 Vision) a spolu s telefonem chystá spustit i službu RED Channel, která by takový obsah měla nabízet.

Výbavou by telefon měl odpovídat loňské vlajkové lodi (procesor Qualcomm Snapdragon 835). Víme také, že má mít USB-C a více než dostatečnou paměť s možností rozšíření paměťovou kartou. Vše samozřejmě poběží na Androidu. V dokumentu je zmíněna i modularita, která by přinesla možný upgrade určitých komponent (zejména fotoaparátu) v budoucnu. Telefon by měl být dostupný v hliníkovém provedení za 1 295 dolarů (32 000 Kč) nebo prémiové titanové variantě za 1 595 dolarů (40 000 Kč).

Normálně bychom podobně odvážné projekty brali s rezervou, ale podpora dvou velkých amerických operátorů znamená, že je výrobce přesvědčil pádnými argumenty a působivou ukázkou technologie. Nutno však dodat, že k prvnímu představení došlo před rokem a start prodeje byl už dvakrát odložený.

Nefunkční prototyp Red Hydrogen One v rukou youtubera Marquese Brownleeho:

Zdroj: RED, Via: Engadget

Diskuze (6) Další článek: ANALÝZA: Český mobilní internet je třetí nejdražší v Evropě

Témata článku: Android, Smartphony, Technologie, Qualcomm, Kuriozita, Koncepty, Telefony, Virtuální realita, Displeje, Paměťová karta, Hologramy, Operátor, Mobil, První představení, Holografický displej, Nefunkční prototyp, Verizon, Dolar, Podstatný detail, Hliníkové provedení, Pádný argument, Použitá technologie, Dostatečná paměť, Kamera, Telefon


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113