Delší zkušenosti s FM handsfree sadou Ericsson

V parných dnech nadcházejícího léta putují lidé převážně k vodě a do přírody. Pro zpříjemnění doby opékání přijdou vhod všemožné walkmany, diskmany, Mp3 přehrávače a rádia. Podívejme se společně na jeden počin z dílny Ericsson.
Delší zkušenosti s FM handsfree sadou Ericsson

Toto praktické handsfree od společnosti Ericsson je již staršího data, ale za dobu své existence neztratilo nic ze své praktičnosti.  Naopak ještě dnes může leckoho překvapit - například svou cenou.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Při pořízení FM handsfree od Ericssonu získáte dvě věci v jednom. Osobní handsfree a FM rádio. V balení je i praktické látkové pouzdro s logem Ericsson. Toto je opatřeno provázkem, takže není problém jej pověsit na krk. Samotný přístroj je v kombinaci šedé a modré barvy - stejná jsou i sluchátka. Každý ze tří elementů soupravy se honosí logem výrobce.

Radio

Samotná krabička s rádiem má po svých stranách ovládací jezdce. Svým designem nás dnes moc neosloví; je totiž celkem široká a bude vyčnívat z telefonu.  K telefonu se připojí stejně jako ostatní příslušenství pro telefony značky Ericsson a to zespodu. Po zastrčení, identifikuje telefon zapojené handsfree a automaticky změní profil. K ovládání telefonu slouží tři jezdci. Ten na spodní straně  má na starosti aktivaci nebo vypnutí přístroje. Jezdec na levé straně slouží pro ladění FM stanic.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Součástí příslušenství je držák sluchátek, který je opatřený klipsnou pro upevnění na triko apod. 

Ladění je automatické, jezdcem pouze přeskakujete po stanicích v jednom směru. Když dojdete na konec frekvenčního pásma, stejným jezdcem rádio resetujete a začínáte opět od začátku. Na pravé straně je regulace hlasitosti. Citlivost rádia na signál je dostačující a zejména ve městech nebude mít žádné problémy.

Dálkové ovládání

Pod jedním sluchátkem naleznete ovládací prvek s mikrofonem. Slouží pro přijmutí a zavěšení hovoru. V telefonech s hlasovým vytáčením můžete po stisku tlačítka na ovládání, zvolit hlasový povel a začít telefonovat. Při příchozím hovoru je rádio ztišeno a ve sluchátku se ozve vyzvánění. Hovor přijmete jedním stiskem tlačítka na ovládání. Po ukončení hovoru můžete opět poslouchat svou oblíbenou stanici.

Sluchátka

Klepněte pro větší obrázekSluchátka dodávaná s sadě nejsou žádnými favority na poli audio techniky. Pro poslech radia, ale bohatě stačí, ačkoli basy nejsou vůbec výrazné. Za to při telefonování pomocí handsfree si basů užijete dosyta. Telefonní hovor je výrazně přebasován. Kdo někdy používal klasickou jedno sluchátkovou bondovku bude jistě překvapen pohodlím, které nabízí sluchátka dvě.  Jednoduše vám neunikne ani slovíčku i v rušném prostředí. Obavy vzbuzuje tloušťka káblu, který vede ke sluchátkům. Je opravdu tenký a protože sluchátka jsou připojena k rádiu napevno, nebude možná jejich výměna z důvodu přerušení kablíku. Z těchto důvodů shledávám přiložené pouzdro jako velmi praktické.

V obchodech můžete narazit na dva typy FM handsfree od společnosti Ericsson. Jediný, ale dost podstatný rozdíl spočívá ve způsobu reprodukce. Jeden hraje pouze mono a druhý stereo. Cenový rozdíl činí asi pět stovek.

Klepněte pro větší obrázek

Na snímcích vidíte monofonní rádio, které k těm základním účelům bohatě stačí. Koupit jej můžete za cenu jednoho tisíce korun. Za zmíněnou cenu získáte nejen rádio, ale také handsfree a to se vyplatí. Jedinou nevýhodu jsme shledali v tom, že na displeji telefonu neuvidíte naladěné frekvence, ale budete se muset orientovat pouze podle znělek mezi písničkami. FM handsfree je kompatibilní se všemy Ericssony počínaje modelem T10 výše.  

Diskuze (26) Další článek: Mobilní žiletka: Haier H3633

Témata článku: Ericsson, Smartphony, Ericsson, Sad, Zkušenost, Handsfree, Základní účel, Ostatní příslušenství


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39