Delší zkušenosti s kapesním počítačem Acer n10

Pocket PC pod značkou Acer n10 je na první pohled obyčejný kapesní počítač. Nevybočuje svým vzhledem, rozměry ani technologickou výbavou. Pro běžného uživatele je však zajímavý hlavně díky ceně.
Delší zkušenosti s kapesním počítačem Acer n10

Donedávna jsem aktivně využíval MDA od T-Mobilu, avšak po čase mi jeho koncepce (PDA + telefon v jednom) přestala vyhovovat, a tak jsem si začal pohrávat s myšlenkou, že bych zakoupil mobilní telefon a nějaké PDA. Přece jen mi víc vyhovuje mobil malých rozměrů, který můžu dát do kapsy a PDA, které si s sebou mohu kdykoliv vzít a taky nemusím.

Výběr telefonu byl poměrně rychlý a jednoduchý. Siemens S55 dokázal uspokojit všechny moje požadavky. Na řadu přišlo PDA. Asi měsíc jsem pečlivě četl recenze všech novinek na trhu, sledoval jsem informace o tom, co se chystá, procházel jsem si zkušenosti uživatelů se staršími přístroji, vybíral jsem mezi Pocket PC a Palmem, až jsem zúžil výběr a do finále se dostaly modely Acer n10, Dell Axim X5 a HP iPaq 1915. Rozhodl jsem se vybrat si model z low-end třídy. HP iPaq 5450 by se mi líbil, ale nevyužil bych všech jeho schopností a nakonec by mi přišel jako vyhozené peníze. Zvážil jsem všechny klady a zápory jednotlivých zařízení a nakonec jsem si objednal Acera.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Acer n10 v celé své kráse (zepředu i zezadu)

Výborně zabaleno

Když mi PDA přišlo domů, nestačil jsem se divit, jak úhledně bylo zabaleno. Srovnám-li balení Aceru s balením předchozího MDA, je to velký rozdíl. Uvnitř krabice byl v igelitovém obalu zabalen přístroj, stylus, nabíječka, USB kabel pro spojení se stolním počítačem či notebookem, mezinárodní záruční list, CD se softwarem od Aceru, CD s plnou lokalizací od Sunnysoftu, vícejazyčný a samostatný český manuál, brožurka pro uživatele-začátečníka a seznam dokoupitelného příslušenství.

Docela mi vadí, že součástí balení není synchronizační kolébka. Ta se bohužel nedá dokoupit ani jako příslušenství, n10 není upraven na to, aby mohl být vložen do kolébky, musí si vystačit pouze se samostatným USB kabelem. Takže mi pouze leží na stole, místo toho, aby elegantně stál v synchronizační kolébce. Také je přibalen pouze jeden stylus, takže když se ztratí, budu nucen zakoupit nový. Na krabici je v kostce popsáno zařízení a popis je doplněn fotografiemi za všech stran, na kterých je uvedeno, co kde je. To chválím, zakoupí-li si n10 uživatel, který s PDA nemá žádné zkušenosti, můžou mu tyto fotografie velmi pomoci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vlevo Acer N10, vpravo modely iPAQ

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vlevo Dell Axim, uprostřed Acer n10, vpravo iPAQ

Témata článku: Acer, Software pro mobily, Software pro PC, Siemens S55, Zkušenost, Občasné hraní, Počítač, Kapesní počítač

Určitě si přečtěte