Den v New Yorku, aneb tak fotí Note 9. Oproti S9 rozdíl nenajdete, ale s S Penem se dají dělat psí kusy

Po práci legraci. Ale i když zbyl po tiskové konferenci čas, nezahálel jsem a na výpravu jsem vzal Samsung Galaxy Note 9, který jsme hned v New Yorku dostal na vyzkoušení. Tady máte ukázkovou galerii, ze které si můžete udělat představu o tom, jak novinka fotí.

Žádné velké překvapení se nekoná, vždyť foťák pochází z Galaxy S9 Plus, kterému i po půl roce patří čtvrté místo v žebříčku DxO Mark. Posun ale nastal v nenápadné drobnosti – dálkovém ovládání.

Tlačítko na dotykovém peru S Pen totiž lze požívat jako spoušť fotoaparátu a aniž bych ty situace vyhledával, za první společný den se naskytlo hned několik takových, kdy jsem byl za dálkové ovládání vděčný. Ne že by bez nich stejné snímky nemohly vzniknout, ale takhle to bylo jednodušší.

  1. Snímek první – špička raketoplánu s vyklopeným přistávacím kolem. Telefon byl opřený o zeď, pero jsem držel v ruce a fotil, až když jsem kompozici považoval za ideální.
  2. Snímek druhý – vnitřek nákladového prostoru raketoplánu. Dovnitř se nesmělo, ale na břiše byl otevřený malý otvor, kterým se dalo nahlédnout. Aktivoval jsem blesk, jednou rukou se natáhnul až téměř k ústí otvoru, ve druhé jsem držel S Pen a mačkal spoušť. Ne, tohle není o kvalitě fotky, spíš mě zajímalo, jak to vypadá uvnitř a jinak bych se tam prostě nepodíval.
  3. Snímek třetí vám neukážu, je z dalšího dne a z rodinné oslavy, ale jde o typickou situaci, kde dálková spoušť exceluje. Typický scénář je takový, že fotograf narovná všechny zúčastněné do hledáčku, spustí časovanou samospoušť a dobíhá. Pak zpět, podívat se na snímek, znovu spoušť, znovu běh a tak dokola, až se zadaří. S S Penem v ruce to bylo jednodušší. Stoupl jsem si do skupinky, počkal, až se všichni porovnají, nasekal jsem několik snímků, pak vše jednou zkontroloval a bylo hotovo.

PS: Až teď se dívám, že některé snímky nejsou korektně otočené. V telefonu jsou orientované dobře, ale někde na cestě mezi ním a naším redakčním systémem nastal problém.

Ze zákulisí newyorkské tiskové konference:

 

Diskuze (9) Další článek: The Plug: Kola značky Ghost mají USB konektor na nabití mobilu. Kde bere šťávu?

Témata článku: Samsung, DxOMark, Fotoaparát, Galerie, Tisková konference, Samsung Galaxy Note 9, Pen, Spoušť, Nákladový prostor, Psí kus, Nen, Pero, Dálková spoušť, Raketoplán, Ukázková galerie, Note, Snímek, Dotykové pero, Typická situace, DxO Mark, Malý otvor, New York, Redakční systém, Spoušť fotoaparátu, Čtvrté místo


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P Smart (2019) — lákavá skořápka s překvapením uvnitř

RECENZE: Huawei P Smart (2019) — lákavá skořápka s překvapením uvnitř

** Huawei P Smart (2019) nabízí 6,21palcový FullHD+ IPS displej ** Baterie s kapacitou 3 400 mAh by měla zaručit dobrou výdrž ** Duální fotoaparát disponuje 13Mpx a 2Mpx (hloubkovým) snímači

Milan Měchura | 9

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

** Jedinečná šance okusit neomezený internet v mobilu od T-Mobilu ** Twist karta s kreditrem 200 Kč aktuálně v Bille za 99,90 Kč ** Surfovat neomezeně můžete celé léto, dokonce i v roamingu

Filip Kůžel, Aleš Pospíšil | 65