Deset míst, kde rozhodně není dobré zapomenout mobil

Získali jsme statistiky agentur JPP (Jedna Paní Povídala) ohledně ztrácení mobilů. S nadhledem je pro vás komentujeme.
Deset míst, kde rozhodně není dobré zapomenout mobil

Mobilní telefon se za několik málo let stal nepostradatelným pomocníkem nás všech. Někdo jej používá pro volání, někdo raději píše zprávy, hraje mobilní hry, poslouchá muziku, naviguje na určité místo, přehrává filmy... Telefon je všude s vlastníkem a tak se může stát, že ho někde zanechá nebo založí a poté se jej snaží pracně najít. My si dnes rozebereme situace, do kterých se, jako uživatel telefonu, můžete hravě dostat a také zkusíme percentuálně odhadnout, jaká je šance, že váš telefon znovu uvidíte, pokud možno ve funkčním stavu. Rozebereme si deset nejhorších míst, kde můžete zanechat vašeho mobilního miláčka, startujeme od "nejpřijatelnějšího" a pokračujeme až k pomyslné třešničce na dortu.

10. V domě tchýně

Zde záleží jen a jen na vašich vztazích s matkou vaší manželky. Obvykle si vyslechnete sáhodlouhé komentáře na politické dění, možná padne i zmínka o vaší nespolehlivosti. "Co kdybych ti teď nutně potřebovala zavolat?" Každopádně je vaše tchýně, dobře vás zná a proto nalezený přístroj náležitě uschová.

Šance na získání telefonu zpět: 95 - 100 %

9. Restaurace

Zanecháte-li váš exkluzivní drahý kousek právě zde, často nebývá cesty zpátky. I když existuje určitá šance, že si obsluha přístroje všimne a zařadí jej do sbírky nálezů a ztrát, ovšem záleží na tom, jak rychle se u stolů střídají hosté. Někdy postačí na ztracený telefon zavolat a budete mít jasno. Pokud se ozve číšník, máte vyhráno.

Šance na získání telefonu zpět: 50 - 70 %

8. Střecha automobilu

Znáte to, ranní shon, všechny věci do kufru od auta, zapnout bezpečnostní pásy dětem, do toho upravit kravatu, stihnout obchodní telefonát a odjet jste měli již před pěti minutami. Pak se ani nemůžete divit, že s vámi telefon nesedí v autě, ale leží na střeše automobilu. Tak jako každý den se vaše bluetooth handsfree automaticky spáruje s telefonem a můžete vyrazit. Problém si uvědomíte, až když se telefon ztratí z dosahu. Pokud se vám při jízdě zdá, že se něco sesunulo ze střechy a handsfree ztratilo signál, máte částečně vyhráno. Zbytek je na odolnosti mobilu a hustotě provozu za vámi...

Šance na získání telefonu zpět: 0 - 100 %

7. Dům bývalé přítelkyně/ bývalého přítele

Hádka trvala celou noc a ve dvě ráno si dáte definitivní sbohem. V zuřivosti opouštíte dům, "Jejda, kde jsem nechal/a mobil?"

Šance na získání telefonu zpět: 15 - 50 % (záleží na tom, jak ostrá hádka několik minut před tím byla)

6. Letištní kontrola

Stojíte už 30 minut na odbavení na letišti a poté 45 minut na to, abyste prošli bezpečnostním rámem. Pak vás zaskočí oznámení: "Byl jste náhodně vybrán, abyste prošel detailní kontrolou vašich zavazadel." V průběhu vyndávání kabátu, bot, pásku vysvětlujete proč detektor kovu vydává zvukové znamení pokaždé, když přejede přes vaší hruď. Poté váš telefon záhadně zmizí, uvědomíte si to až poté, když slyšíte vaše jméno v letištním rozhlase.

Šance a získání telefonu zpět: 50 - 100 % (záleží na tom, kolik máte zbývajícího času do odletu. Pokud ho okamžitě nezískáte od bezpečnostní služby, už se ho nedočkáte)

5. V letadle

Sednete si na své místo, uvelebíte se v sedadle a sníte podávané pochutiny, čeká vás ještě dlouhá cesta. Telefon jste vypnuli a pečlivě zasunuli do kapsy na sedadle před sebou. Po příletu rychle přestupujete na navazující spoje. Až když odlétáte do New Yorku, uvědomíte si, že váš telefon je na zpáteční cestě z Frankfurtu do Prahy.

Šance na získání telefonu zpět: 0 - 15% (a to jen pouze cestujete-li první třídou, v opačném případě se šance blíží nule)

4. V autobuse nebo metru

Řekněte svému telefonu nadobro sbohem. Zavolejte na infolinku operátora, zrušte váš tarif a uzavřete novou smlouvu s novým číslem. Musíte to provést velmi rychle nebo do vaší schránky dorazí vyučtování v řádu několika tisíců korun, o které se postarala osoba předtím sedící hned vedle vás. Naneštěstí měla sestru, se kterou se dlouho neslyšeli až za oceánem.

Šance na získání telefonu zpět: 0 - 2 % (na 2% zvyšuje úspěšnost pouze náhoda)

3. Návštěva vězení

Pokud ztratíte telefon při návštěvě vězení, určitě se ho nedočkáte. Vlastně jste nikdy předtím žádný neměli, pozastavte váš tarif a zvažte možnou změnu mobilního čísla.

Šance na získání telefonu zpět: 0 % (žádné překvapení se nekoná, telefon podle návštěvního řádu mít nesměli, a taky ho už nemáte, takže není co řešit)

2. Soukromá toaleta

Stává se to často, možná více než by jste si mysleli. Stačí mít telefon v kapce u kalhot nebo v kapse u košile a dostane se do záchodové mísy, že ani nevíte jak. Po spláchnutí je navíc někdy pozdě něco řešit...

Šance na získání telefonu zpět: 50 - 75 % (což o to, pokud zjistíte, že telefon "zaplaval" můžete ho z problémů rychle vytáhnout)

Šance na znovuzprovoznění telefonu: 0 - 5 % (těch pět procent připadá na voděodolné a rychle vysušené telefony)

1. veřejné toalety

Pokud vstoupíte, riskujete, že chytíte nějakou dosud neznámou chorobu, zezelenáte a umřete. Pokud vám spadne telefon a spláchnete, je nenávratně pryč. A rychle pryč...

Šance na získání telefonu zpět: 0 % (ani nepřemýšlejte, že by jste jej rukou vylovili, to ani náhodou)

Na závěr snad jen budu apelovat, abyste si na své mobilní přístroje dávali bedlivý pozor. Situaci popisovanou u bodů 1 a 2 bych vám totiž vůbec nepřál.

 

Diskuze (36) Další článek: Jak na to: Garmin a doživotní aktualizace map:

Témata článku: Ostatní, Číšník, Mobil, Nepostradatelný pomocník, Určité místo

Určitě si přečtěte