Diskuse: děláme dobré recenze?

Na MobilManii jsme publikovali za dobu jejího působení téměř sto recenzí mobilních telefonů a příslušenství. Jejich kompletní přehled vám usnadní hledání.
Diskuse: děláme dobré recenze?

Někdy během října jsme zavedli novou rubriku Recenze mobilních telefonů a příslušenství. Ta sdružuje veškeré recenze a případně dlouhé zkušenosti s mobily, které jsme kdy na MobilManii zvřejnili. Věřte nebo ne, je jich téměř rovná stovka. Právě včera jsem jejich seznam doplnil o aktuální články, například jen za leden jich bylo deset.

Klepněte pro větší obrázek

Recenze a dlouhodobé zkušenosti s mobily a příslušenstvím považujeme za velmi podstatnou část našeho magazínu, proto jim věnujeme tolik prostoru. Z původních jednostránkových článků, jejíchž délka nepřesahovala tři tisíce znaků, nám vyrostly „megarecenze“, které jsme museli začít členit na kapitoly. Jejich délka mnohdy přesahuje dvacet tisíc znaků, přičemž článek obsahuje zpravidla více než tři desítky fotografií.

Rekordmany jsou z tohoto pohledu články Marka Lutonského, konkrétně čtyři následující: Nokia 7650 (sedm kapitol), Nokia 6610 (sedm kapitol), Siemens S55 (sedm kapitol), Sony Ericsson P800 (osm kapitol).

K recenzím jsme navíc začali přidávat i podrobné technické parametry a přehled funkcí, stejně jako vysvědčení. To vychází z hodnocení mobilů časopisem Mobility, díky čemuž je možné telefony navzájem srovnávat. Metodiku srovnání mobilů najdete na webu Mobilit, včetně tabulky všech dnes nabízených telefonů. Jsme si vědomi toho, že recenze mobilu má svoji hodnotu třeba i po svou letech, i když některé závěry z ní vyplývající už nemusí platit.

Pomozte nám svým názorem: Myslíte si, že recenzím na MobilManii něco chybí? Co byste zlepšili? Jsou naše recenze lepší než u konkurence?

Diskuze (53) Další článek: Pocket PC za dvanáct tisíc: Dell Axim X5 konečně i u nás

Témata článku: Ostatní, Nokia 6610, Nokia 7650, Siemens S55, Sony Ericsson P800, Diskuse, Disk


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29