Diskuse: hrajete hry na mobilech?

Do pátého čísla časopisu Mobility připravujeme velký článek o hrách v mobilech, a to nejen o těch vestavěných, ale také o hrách operátorů, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Napište nám vaše názory na hry v mobilech.
Diskuse: hrajete hry na mobilech?

První hry se v mobilech objevily již v roce 1997, kdy jednou z prvních a nejvíce populárních her se stal had na Nokii 6110; hry měly i některé mobily před šestjednadesítkou, nicméně právě díky hadům a podobné havěti hry v mobilech zdomácněly.

Zatímco hry v mobilech jsou určeny pouze jednomu nebo dvěma hráčům, např. hada na Nokiích lze hrát přes infra, tenis na Ericssonech přes infra nebo Bluetooth, hitem poslední doby jsou online hry pro více hráčů. Zde mobil figuruje pouze jako terminál, který vás informuje o průběhu hry, zatímco samotná hra běží někde na serveru u operátorů. Komunikačním kanálem je WAP nebo SMS. Příkladem takových her je Milionář, Lovci pokladů, IQ mapa nebo poslední hit XgenGo, hra, která chytla dokonce i mne; ostatně o hrách jsem psal něco málo již počátkem týdne; součástí hry je i chat, v němž můžete komunikovat se všemi online hráči.

Podle některých názorů by se mobilní hry mohly stát populárnější a více hrané, než jejich obdoba na počítačích a herních konzolích. A to i přesto, že grafika a hratelnost je zatím o hodně slabší.

Napište nám: Myslíte si, že hry mají v mobilech budoucnost? V jaké podobě? Jakou hru na mobilu jste hráli jako první? Která vás nejvíce baví či bavila?

Diskuze (44) Další článek: Má Linux své místo v kapesních počítačích?

Témata článku: Hry, Mobil, Disk, Diskuse, Hra, Součást hry


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34