Diskuse: jak vám jede GPRS?

Využíváte mobilního internetu přes GPRS? U kterého operátora a s jakým mobilem? Jste s GPRS připojením spokojeni? Zdá se vám stabilní? Jakých rychlostí běžně dosahujete? Vyjádřete se v diskusi!
Diskuse: jak vám jede GPRS?

Rádi bychom se dozvěděli, jaké máte zkušenosti s GPRS připojením u našich operátorů. Můžete rovněž uvést, ve které oblasti bydlíte a jaký typ mobilního telefonu používáte. Zajímají nás zkušenosti reálných uživatelů. Teoretické manuály telefonů a technická čísla operátorů se přeci jen liší od běžné praxe.

Největší skupina uživatelů bude pravděpodobně využívat neomezený paušál Data Nonstop od Eurotelu. Pokud stáhnete více jak 70 MB měsíčně, je tato nabídka bezkonkurenční. Druhý v pořadí, jenž se rozhodl učinit radikální kroky v oblasti mobilního internetu, byl T-Mobile. Ten představil celou řadu datových tarifů, jež jsou výhodné spíše pro občasné surfaře. Na druhou stranu nabízí zrychlené kódování CS-3 a CS-4. Ve spojení s doplňkovými službami pro úsporu dat GPRSpeed a GPRSpeed Plus má ze všech tří operátorů jednoznačně nejrychlejší GPRS přenosy. Oskar zatím s žádnými datovými balíčky nepřišel.

Tip: pokud máte nějaký problém s GPRS, svůj dotaz můžete položit i do naší poradny, kde jsme nově založili téma GPRS

Co se týče mobilních telefonů, na vrcholu stojí s konfigurací timeslotů 4 + 2 Alcatel OT 715, Siemens S55, Philipsy řady Fisio (620, 625, 820, 825) a Sharp GX13. S rychlostí 4 + 1 pak následují Motoroly, Siemensy, Sony Ericssony, Sagemy a další. Ostatní výrobci zastupují zbylé konfigurace. Podrobný článek o GPRS mobilech naleznete zde. V otázce konfigurace timeslotů se občas dostáváme do rozporu s tvrzením výrobců mobilů na jedné straně a praktickými zkušenostmi uživatelů na straně druhé. Typickým příkladem jsou právě mobily značky Sony Ericsson. K částečnému rozřešení situace by právě měla sloužit i tato diskuse. Tak pojďme na to.

Diskuse: u kterého mobilního operátora využíváte GPRS? Kdy se připojujete a kolik dat měsíčně stáhnete? Jaký mobil k mobilnímu internetu používáte? Zdá se vám připojení stabilní? Jakých rychlostí běžně dosahujete? Liší se denní a noční provoz?

Diskuze (145) Další článek: Od ledna podraží služby operátorů

Témata článku: Ostatní, Philips Fisio 620, Sharp GX13, Siemens S55, Disk, Radikální krok, GPRS, Největší skupina, Diskuse


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11