Diskuse: jaké budou mobily zítra, za týden, za rok?

Svět se mění a my s ním. To, co byla včera utopie, je dnes samozřejmost. Rádi bychom znali váš názor na mobilní telefony zítřka a jejich možnosti. Co byste v nich chtěli mít?
Diskuse: jaké budou mobily zítra, za týden, za rok?

Dnes a denně můžeme sledovat, jak rychle se řítí technologie vpřed. Také se vám stává, že věc, která před několika málo lety byla „posledním výkřikem doby“ či „technologickým zázrakem“, ve vás dnes budí již jen soucitný úsměv? Kdo z nás, pohlédneme-li o pár let zpět, by si dokázal představit tak rychlý rozvoj věcí, měnících postupně náš způsob života a ... myšlení?

Ano, myslím tím hlavně svět komunikací, mobilní telefony. Mnozí z nás pamatují první modely, těžké a nepraktické na nošení v kapse umožňující opravdu pouze zavolání či přijetí hovoru. Dnes už má naprostá většina z nás v kapse jeden nebo i více mobilních telefonů a náhodný dotek ruky s povrchem přístroje nám připadá jako naprostá samozřejmost. Ovládáme je hlasem, přehráváme si na nich MP3, fotíme jimi své blízké. Které odvětví prodělalo tak rozsáhlou evoluci?

V posledních letech se snižují rozměry i hmotnost, takže mobilní telefony se víc a víc přizpůsobují svému názvu. Teoreticky je velikost telefonu limitována rozměrem klávesnice, která je dnes už opravdu miniaturní, ovšem stále ještě „psaní schopná“, a displeje, který by měl být velký a dobře čitelný. Velikost a hmotnost mobilu je také limitována použitými akumulátory, které jsou hlavní brzdou vývoje - vzpomeňme na první japonské mobily Foma třetí generace, které vydržely v provozu jen několik desítek minut.

V podstatě není dne, kdy bychom se nedočetli o nějaké novince, která by byla ještě včera považována za rekvizitu sci-fi příběhů. I já jsem se včera usmívala při psaní článku o Samsungu s displejem, který zobrazí 65 tisíc barev, když jsem si vzpoměla na jednoho ze svých prvních „broučků“, žlutého, dvouřádkového Philipse Savvyho.

Jaký vlastně bude mobilní telefon zítřka? Ještě nedávno bylo obtížné představit si budoucnost několika málo příštích let. Dnes už je skoro nemožné odhadnout vývoj v několika následujících měsících. Solární napájení? Mikročip v piercingovém kroužku na rtu? Mobil s kamerkou v brýlích a malým Bluetooth sluchátkem? Jak to vidíte vy?

Diskuze (40) Další článek: Paegas bojuje s Telecomem

Témata článku: Ostatní, Naprostá samozřejmost, Mobil, Rok, Týden, Diskuse, Disk

Určitě si přečtěte