Diskuse: využíváte výhod EMS?

Před několika měsíci se na trhu objevily nové telefony s podporou „rozšířené verze“ SMS, neboli s Enhanced Messaging System (EMS). Obrázky, zvuky, krátké animace a různé styly písma, to vše umějí nové EMS, ale používáte to?
Diskuse: využíváte výhod EMS?

Potřebujeme nové funkce?

V souvislosti s některými novinkami v oblasti mobilních telefonů se stále častěji objevuje otázka, zda tyto novinky opravdu potřebujeme nebo jestli je vůbec chceme. V případě EMS platí spíše první z případů – mnoho lidí totiž stále v textovkách posílá především text a možnost zasílání obrázků a melodií nevyužívá. Jistou měrou za to mohou právě výrobci mobilních telefonů, kteří nebyli schopni se dohodnout na jednotném standardu a, co hůř, ani na jednotných obrázcích a melodiích. Můžete se tak poměrně lehce stát, že ze svého telefonu pošlete kačera a příjemce místo něj uvidí hlavu starého plešatého chlapíka.

MMS - nová naděje?!

Dalším důvodem, proč je důležité, aby se, nebojme se říci, fiasko, které nastalo u EMS, neopakovalo u zpráv nové generace, je to, že s MMS se počítá jako s první silnou kartou v rukou UMTS operátorů. MMS, jak je v současnosti můžeme vidět na Sony Ericsson T68i, je naprosto perfektním prostředkem komunikace, který by doopravdy mohl docílit toho, co se od něj očekává – velké rozšířenosti mezi uživateli. Otázka zní, jestli však pro uživatele jeho užívání nebude příliš složité.

S MMS se ale budeme moci setkat již v blízké době také na stávajících GSM sítí vybavených technologií GPRS (u nás tedy teoreticky u všech tří operátorů). Jako první telefon jej přináší právě již zmíněný Sony Ericsson T68i. Taková MMS vypadá tak, že se tam objeví text, pustí se polyfonní melodie, poté se objeví další obrázek a celá zpráva se zakončí efektní animací spojenou s vibrováním telefonu. Jenže podobně efektně vypadaly také počátky EMS a co je z nich dnes...

Kostky jsou vrženy

Co tedy bude dál? EMS mají ještě stále svoji šanci na rozšíření. Důvodem, proč se EMS doposud příliš nepoužívají je buď to, že lidem stačí pouze klasická textovka a nebo to, že u různých výrobců jsou různé „standardy“ EMS. Pokud by ale stejná situace nastala u MMS, tak by to pro velkou část budoucích UMTS operátorů znamenalo asi znatelnou ránu.

A jaký je váš názor? Používáte EMS nebo ne? A hlavně proč?

Diskuze (40) Další článek: Agassi a Gráfová společně pro T-Mobile

Témata článku: Ostatní, Sony Ericsson T68i, Diskuse, Disk

Určitě si přečtěte