Displej, halda konektorů a bezdrát k tomu. Powerbanka Swissten předvádí své triky

Už první pohled na powerbanku Swissten All-in-one Power Bank prozradí, že nejde o žádného drobka. Za nadstandardní výbavu jí však hmotnost téměř čtvrt kilogramu jistě rádi odpustíte. Zvládá dva nejpoužívanější standardy pro rychlé nabíjení (Quick Charge 3.0 a Power Delivery) i bezdrátové nabíjení Qi.

Pochvalu zaslouží zaoblený design i na omak příjemný povrch, jen část je lesklá a patrně se snadno poškrábe. Důvod je prostý – pod krytem se skrývá LCD displej informující o dostupné kapacitě baterie v procentech. Na tohle se rychle zvyká, informace je mnohem přesnější, než obligátní rozsvícené diodky. Pro zjištění stavu nabití stačí stisknout tlačítko na boku, ale stav se zobrazuje i při vybíjení/nabíjení. Z displeje se také dozvíte, zda nabíjíte (nebo je powerbanka nabíjena) napětím 5 V, 9 V či dokonce 12 V (pouze u Power Delivery a jen pro napájení připojených zařízení).

Powerbanka se umí sama zapnout, když ji zatížíte třeba připojením telefonu, není zapotřebí tisknout tlačítko. Ale kdybyste chtěli nabíjet telefon bezdrátově, nestačí jej na powerbanku položit, tady už se bez tlačítka neobejdete. Když je powerbanka připojena k napájení, bezdrátové nabíjení bohužel nefunguje (ani když je nabita na 100 %), nelze ji tak využívat jako bezdrátovou nabíjecí podložku.

Podrobná měření ukazují kvalitu

Pro bezdrátové nabíjení má powerbanka jen jednu cívku, takže musíte mít telefon položen přesně na jednom místě, jinak se přestane nabíjet. Bezdrátové nabíjení je středně rychlé, výrobce uvádí až 10 W (5 V/2 A). Pokud powerbanka není zatížena, což znamená, že výstupní proud klesne pod přibližně 30 mA, automaticky se za 35 s vypne. Hodnota je to velmi nízká, takže se nemusíte bát, že by se například chytrý náramek při 80% stavu nabití přestal nabíjet.

Powerbanku můžete nabíjet klasickou 5V nabíječkou, a to buď s Lightning, USB-C nebo Micro-USB konektorem, což je mimořádně univerzální. Jen bezdrátově nabíjet nelze. Zase ale podporuje jak QuickCharge 3.0, tak Power Delivery i pro nabíjení sebe sama, maximálně však napětím 9 V. I to ale značně pomůže, pokud máte nabíječku s podporou QC či PD. Zatímco pěti volty se powerbanka nabíjela přibližně šest hodin proudem většinou okolo 1,85 A, při devíti voltech proud klesl na 1,8 A a doba nabíjení na čtyři hodiny. Díky podpoře USB-PD můžete pro nabíjení použít klidně USB-C nabíječku pro notebook, s ní budete mít zaručeno nejrychlejší nabíjení.

Také pro nabíjení připojených zařízení tato powerbanka nabízí vynikající univerzalitu – k dispozici máte jak klasický konektor USB-A, tak USB-C (totožný i pro nabíjení powerbanky). U standardů QC 3.0 a PD už ale nechybí ani podpora napětí 12 V, takže můžete například takový iPhone (podporuje USB-PD) nabíjet skutečně rychle. Výrobce s podporovanými proudy nijak neklame, z 5V výstupu se mi podařilo dostat proud až 3,4 A, než začalo docházet k poklesu napětí pod toleranci. Jinak se ale hodnota výstupního napětí neustále drží na skvělých 5,15 až 5,2 V, čímž je částečně kompenzován úbytek napětí na kabelu a dosáhnete tak vyšších nabíjecích proudů i s delšími kabely. Nechybí ani ochrana proti zkratu a přetížení, v takovém se případě se powerbanka hned vypne.

 

Swissten All-in-one Power Bank

  • rozměry: 67 × 19 × 138
  • hmotnost: 245 g
  • udávaná kapacita: 10 000 mAh při 3,7 V (37 Wh)
  • vstupy: Lightning (5 V/1,5 A), Micro-USB (5 V/2 A, 9 V/2 A), USB-C (5 V/2 A, 9 V/2 A, QC i PD)
  • výstupy: USB (5 V/3 A), USB s QC 3.0 (5 V/3 A, 9 V/2 A a 12 V/1,5 A), USB-C s PD (5 V/3 A, 9 V/2 A a 12 V/1,5 A), bezdrátové Qi nabíjení (5 V/2 A)
  • příslušenství: 10cm USB na Micro-USB kabel
  • cena: 925 Kč (www.swissten.eu)
 

Powerbanka se chlubí kapacitou 10 000 mAh při napětí baterií 3,7 A, což znamená, že by měla při plném nabití poskytnout až 37 Wh energie. Testy ukázaly, že při vybíjecím proudu 1 A posktytla energii 34,4 Wh, a tedy kapacitu 9 300 mAh. U proudu 1,5 A byla situace podobná, jen u pomalého 0,5A nabíjení klesla kapacita na 8 700 mAh kvůli nižší účinnosti. I tak ale jde o vynikající hodnoty a vnitřní baterie rozhodně kapacitu deklarovaných 10 000 mAh má. Při používání standardů QC a PD ale počítejte s vyššími ztrátami kvůli přeměně na vyšší napětí, takže z powerbanky dostanete přibližně o 10 % méně energie.

Swissten All-in-one Power Bank je skvělá a mimořádně univerzální powerbanka. Snad jediné, co zamrzí, je fakt, že ji naleze používat jako nabíjecí podložku. Jinak s ní ale budete určitě spokojeni. Výbavě a kvalitě však odpovídá i vyšší, nicméně oprávněná cena.

 

Plusy a minusy

+ Mimořádně univerzální díky široké podpoře konektorů prakticky všech moderních smartphonů
+ Rychlé i bezdrátové nabíjení
+ Design, příjemný měkčený materiál

– Mírně větší rozměry a hmotnost
– Neumí nabíjet sebe sama a připojené zařízení současně (platí i pro bezdrátové nabíjení)
– V balení chybí USB-C kabel či redukce

 

 

Diskuze (5) Další článek: Týden mobilně 489: Český fenomén fixního LTE a tip na neomezená data v Chorvatsku

Témata článku: Recenze, Bezdrátové nabíjení, Nabíjení, Příslušenství, USB-C, Rychlé dobíjení, Qi, Lightning, Powerbanky, Akumulátor, Konektor, Power Delivery, Kilogram, Napětí, Pře, Proud, Displej, MAh, USB


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 36

RECENZE: Apple iPhone SE (2020) – vstup do jablečného světa dlouho nebyl lákavější

RECENZE: Apple iPhone SE (2020) – vstup do jablečného světa dlouho nebyl lákavější

** Jedná se o nejdostupnější smartphone z nabídky Applu ** Starý design kompenzuje výkonným procesorem z iPhonu 11 ** Má sice jeden foťák, ale ostudu rozhodně neudělá

Martin Miksa | 178