Dnes vycházejí červencové Mobility

Připravili jsme srovnání barevných mobilů, reportáž z továrny Nokia, vyhlášení ankety Nejlepší mobil 2003 a vysvětlení pojmů kolem sítí Wi-Fi. Nechybí recenze několika mobilů a další osvědčené rubriky.
Dnes vycházejí červencové Mobility

Obálka

Již potřetí nabízíme našim čtenářům zcela novou strukturu časopisu. Zajímá nás váš názor, připadá vám lepší staré řazení článků, kde na začátku byla témata, potom recenze a nakonec zprávy z mobilního světa? Nebo vám více sedne současný styl, ve kterém přinášíme nejprve Mobilitky, První pohledy a Klípky? Vyjádřete se v diskuzi pod článkem.

I tentokrát začínáme Mobilitkami, v tomto čísle jsou dokonce rozšířeny na tři strany. Jedna je věnována speciálně novinkám u Nokie.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Poměrně novou rubrikou jsou takzvané první pohledy. Pokoušíme se v nich krátce představit mobilní telefony, které se na našem trhu v nejbližší době objeví, které ale dosud nemáme k dispozici k plnohodnotné recenzi. Tu a tam do této rubriky zapadne i zajímavý přístroj, který se u nás prodávat nikdy nebude. V tomto čísle se setkáte s prvními pohledy na Samsung Matrix Phone, Nokii 6220 a Samsung SGH-C100. I u této rubriky by nás zajímal váš názor.

Klepněte pro větší obrázek

Již osvědčenou a stále oblíbenou rubrikou je výčet nových zajímavých služeb, aneb Z českých luhů a hájů. Pro toto číslo se nám podařilo zajistit zcela exkluzivní mapku hry SMS-Mise.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní témata

Srovnání barevných mobilů: Po úspěchu srovnání nejlevnějších mobilů jsme připravili další lahůdku - porovnali jsme telefony s barevným displejem. V současné době už se cena těchto telefonů pohybuje na úrovni přístupné velkému množství lidí, barevné mobily se tak začínají nebývale rozšiřovat. Který je nejlepší? Který má nejvíce funkcí? Součástí článku jsou i podrobné tabulky parametrů barevných telefonů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Jak se vyrábějí Nokie: Navštívili jsme maďarskou továrnu firmy Nokia a přinášíme krátkou reporáž.

Klepněte pro větší obrázek

Vyhlášení výsledků ankety Nejlepší mobil 2003: Výsledky byly vyhlášeny na MobilManii již dříve. Tento článek je tedy určen především čtenářům, kteří nemají přístup k internetu. Obsahuje ale několik úvah zajímavých i pro lidi, kteří vyhlášení na MobilManii četli.

Klepněte pro větší obrázek

Bezdrátové sitě Wi-Fi: Do řady notebooků se montuje karta Wi-Fi. Český Telecom nabízí přístup k internetu na benzinkách, v restauracích, řada hotelů má touto bezdrátovou sítí pokryté své pokoje. V článku jsme shrnuli jasně a srozumitelně základní informace o tomto fenoménu a přidali praktické rady k budování malých domácích sítí.

Recenze mobilů

Sony Ericsson T610: Jedná se o funkčně nejvybavenější mobilní telefon na českém trhu. Tomu odpovídá délka recenze, zcela výjimečně jsme jí věnovali celé čtyři stránky. Megarecenzi na MobilManii si můžete přečíst zde.

Klepněte pro větší obrázek

Samsung SGH-S300: Další véčko od Samsungu, netrpělivě čekáme na model SGH-C100, který by měl konečně vybočit z mírně jednotvárné véčkové řady.

Klepněte pro větší obrázek

Motorola C350: Zajímavý telefon amerického výrobce, pochlubit se může barevným displejem.

Klepněte pro větší obrázek

Sagem myX-3d: velmi jednoduchý telefon pro nenáročné. Disponuje zajímavou nabídkou datových funkcí. V nejbližší době bychom měli mít k dispozici model myX-6, který je na tom funkčně podstatně lépe.

Klepněte pro větší obrázek

Další články

Maličkosti: krátké recenze mobilního příslušenství

Recenze: notebook Acer TravelMate 803Lci, Tablet PC Toshiba Portégé 3500, digitální fotoaparát Nikon Coolpix 3100

Klepněte pro větší obrázek

Mobilní servis: Souhrn nejzajímavějších, nejužitečnějších a nejlepších rad na téma mobilní telefony a služby mobilních operátorů.

Sloupky: nejlepší wapové adresy, programy pro Palm, Top10 a podobně

Soutěže: v červencovém čísle můžete soutěžit o komunikátor Sony Ericsson P800. Vyhlašujeme také zbrusu novou soutěž pro majitele telefonů s digitálním fotoaparátem - Fotomobility.

Klepněte pro větší obrázek


Příští číslo Mobilit

Srpnové Mobility vyjdou 31. července. Hlavním tématem čísla budou multimediální zprávy MMS. Probereme je doslova ze všech stran. Těšit se můžete na návody k nastavení MMS u jednotlivých operátorů, zajímavé tipy a triky, ale také představení telefonů, které tyto zprávy podporují. Mimo to se podíváme na problematiku telefonování v automobilech. Těšit se můžete na recenze mobilních telefonů Samsung SGH-C100, Nokia 3300, Sony Ericsson T310, Alcatel One Touch 331 a Siemens M55.

Časopis samozřejmě budete moci zakoupit na stáncích. Možná ale, že v srpnových vedrech nebudete mít čas ani chuť obcházet desítky trafik a zjišťovat, kde ještě Mobility úplně nevyprodali. Mnohem jednodušší to mají předplatitelé. Pokud mezi ně stále ještě nepatříte, můžete to snadno napravit z pohodlí svého domova kliknutím na tento link. Nový předplatitelé nyní v časově omezené akci získají Katalog mobilů a Užitečné CD Mobilit zdarma.

 

Diskuze (28) Další článek: City Total – tak trochu jiný průvodce

Témata článku: Alcatel One Touch 331, Motorola C350, Nokia 3300, Sagem myX-3d, Siemens M55, Sony Ericsson P800, Sony Ericsson T310, Sony Ericsson T610, Příští číslo, Červen, Barevný telefon, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 11

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 10

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 8

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 16