Dnes vycházejí květnové Mobility

Časopis má nové rubriky a novou strukturu. Srovnali jsme úroveň mobilních služeb v Česku a na Slovensku, podívali se, jak u mobilu funguje displej, porovnali Eurotel Data Nonstop s dalšími možnostmi připojení k internetu.
Dnes vycházejí květnové Mobility

Klepněte pro větší obrázek

S květnovými Mobilitami nepřinášíme jen nové články, ale také důležitou změnu ve struktuře časopisu. Oproti všem předchozím pěti ročníkům nyní už nejsou hlavní články hned na začátku časopisu, ale až za novinkami. Časopis začíná obrázkovými Mobilitkami, novou rubrikou s krátkými prvními pohledy na nové telefony a článkem o nových službách pro mobilní telefonování. Znovu jsme také oprášili rubriku Textovky, e-maily, dopisy pro komunikaci se čtenáři.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hlavní témata

Česko versus Slovensko: kde se s mobilem žije lépe, levněji, kde jsou lepší služby? Ačkoli čeští mobilní operátoři nabízejí svým zákazníkům více možností, základní a nejvyužívanější služby jsou lépe využitelné na Slovensku.

Klepněte pro větší obrázek

Jak funguje displej? Princip LCD a OLED displejů lze popsat velmi jednoduše, i když skutečnost je samozřejmě mnohem složitější. Porovnali jsme výhody a nevýhody jednotlivých typů displejů, odpověděli na nejčastější otázky.

Klepněte pro větší obrázek

Mobilní internetová revoluce. Srovnání datového paušálního programu Eurotel Data Nonstop s jinými možnostmi připojení k internetu.

Recenze mobilů

Nokia 7250: ačkoli se to mnohým nelíbí, podle hodnotící metodiky, kterou v redakci používáme, jde o nejvybavenější mobilní telefon současnosti.

Klepněte pro větší obrázek

Siemens SL55: vypadá jako dětská hračka, uvnitř se ale skrývají neočekávané funkce.

Klepněte pro větší obrázek

Samsung SGH-V200: první Samsung s podporou multimediálních zpráv MMS a vestavěným digitálním fotoaparátem.

Klepněte pro větší obrázek

Nokia 8910i: ačkoli je na pohled téměř stejná jako předchozí model 8910, inovace rozhodně nespočívají jen v barevném displeji. Telefon nově podporuje také MMS a nahrajete do něj javové programy.

Další recenze

Maličkosti: krátké články o mobilním příslušenství. Tentokrát o Bluetooth sluchátkách Jabra a Nokia, o levném infraportu k počítači a vibračním přívěsku na řemínek hodinek.

Klepněte pro větší obrázek

Dell Axim X5: kapesní počítač, se kterým Dell udělal díru do světa. Proč? Zejména kvůli nízké ceně.

Klepněte pro větší obrázek

Navigační systém v Citroenu C5: napřed se zdálo, že je naprosto stejný jako navigátor v Peugeotu 607, o kterém jsme psali v březnu, test však ukázal řadu rozdílů.

Klepněte pro větší obrázek

Rady, tipy a návody

Mobilní servis: odpovědi na otázky, tipy redakce a čtenářů. Tentokrát má o stranu více než obvykle, součástí je představení programu All Phone Data Suite pro správu mobilních telefonů.

Erotika na WAPu: rozšířený wapový sloupek.

Další sloupky: vybrané programy pro kapesní počítače Palm, javové aplikace.

Klepněte pro větší obrázek


Příští Mobility

Červnové Mobility vyjdou 5. 6. 2003. Jejich hlavním tématem bude roaming podaný tak, aby této problematice porozuměl už opravdu každý. Připravíme také tradiční tabulku s nejlevnějšími mobilními operátory ve vybraných zemích. V červnových Mobilitách také srovnáme nejlevnější telefony a přečtete si zajímavou úvahu nad chytrými telefony budoucnosti.

Všichni předplatitelé dostanou současně s červnovým číslem zdarma Třetí užitečné cédéčko Mobilit. Pokud ještě nejste předplatitelé, můžete tento stav snadno změnit, nyní také ještě máte šanci sehnat s předplatným levně Katalog mobilů. Cédéčko bude k dispozici také v části nákladu, který bude distribuován na stánky, nemůžeme ale zaručit, že ho zde seženete.

Diskuze (28) Další článek: Eurotel: ceny mobilů a Go sad na květen

Témata článku: Nokia 7250, Nokia 8910i, Siemens SL55, Mobil


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9