Do auta: hlasové ovládání pro každý mobil

Chcete nainstalovat hlasové vytáčení do jakéhokoli mobilu? Nic není nemožné: hlasovéní ovládání lze přidat do jakéhokoliv mobilu, třeba i Nokie 5110.
Do auta: hlasové ovládání pro každý mobil
V Evropě neznámá americká společnosti Dobson Cellular Systems představila nový a zajímavý způsob hlasového ovládání mobilního telefonu. To můžete používat s jakýmkoli mobilním telefonem – třeba se stařičkou Nokií 5110.

Haló! Volám správně?

Hlasové ovládání – kterým disponuje většina nových telefonů – je velmi užitečná funkce. Nejvíce ji využijete asi při jízdě v automobilu, kde je váš telefon zcela jistě uložen v povinné HF sadě. Jak tedy hlasové ovládání historických mobilů probíhá?

Pokud máte tuto službu aktivovánu, pak můžete zapomenout na telefonní seznam ve vašem telefonu. Nebudete jej totiž vůbec potřebovat. Jediné důležité číslo je 611, které musíte ze svého mobilu vytočit ručně. Po spojení se na druhém konci drátu ozve speciální hlasová služba, která vás vyzve k vyslovení jména, ke kterému máte přiřazeno jméno ve svém virtuálním telefonním seznamu. Můžete nadiktovat i jakékoli jiné číslo, na které pak budete okamžitě spojeni.

Nekonečné možnosti

Virtuální seznam není žádný ořezávátko – pojme až 50 položek a ke každé můžete přiřadit hlasové ovládání. Pokud vám 50 čísel nebude stačit, není problém, protože za příplatek jich můžete mít tolik, na kolik vaše kapsa bude stačit.

Schopnosti tohoto systému však nekončí u hlasového vytáčení – hlasem můžete mít i přístup k nejrůznějším informacím, mezi které například patři:

  • Vyhledávání v záznamníku
  • Zprávy
  • Počasí
  • Sportovní informace
  • Dopravní informace
  • A další…

Nemůžu se dočkat

Tato hlasová služba je naprosto ojedinělá a naprosto unikátní. Určitě by nebylo na škodu, kdybychom se jí dočkali i u nás. Na závěr bych vzpomenul jen cenu, kterou za to všechno zaplatíte – základní nabídku získáte za poplatek 3 dolary za měsíc a samotné volání do systému na číslo 611 – tedy všechny možnosti i přístup k informačním službám – máte zdarma!

Diskuze (5) Další článek: Vydělávejte: nechte si platit za příchozí SMS

Témata článku: Hlasové ovládání, Důležité číslo, Hlasová služba, Hlas, Ovládání, Mobil, Auto

Určitě si přečtěte