Do auta: hlasové ovládání pro každý mobil

Chcete nainstalovat hlasové vytáčení do jakéhokoli mobilu? Nic není nemožné: hlasovéní ovládání lze přidat do jakéhokoliv mobilu, třeba i Nokie 5110.
Do auta: hlasové ovládání pro každý mobil
V Evropě neznámá americká společnosti Dobson Cellular Systems představila nový a zajímavý způsob hlasového ovládání mobilního telefonu. To můžete používat s jakýmkoli mobilním telefonem – třeba se stařičkou Nokií 5110.

Haló! Volám správně?

Hlasové ovládání – kterým disponuje většina nových telefonů – je velmi užitečná funkce. Nejvíce ji využijete asi při jízdě v automobilu, kde je váš telefon zcela jistě uložen v povinné HF sadě. Jak tedy hlasové ovládání historických mobilů probíhá?

Pokud máte tuto službu aktivovánu, pak můžete zapomenout na telefonní seznam ve vašem telefonu. Nebudete jej totiž vůbec potřebovat. Jediné důležité číslo je 611, které musíte ze svého mobilu vytočit ručně. Po spojení se na druhém konci drátu ozve speciální hlasová služba, která vás vyzve k vyslovení jména, ke kterému máte přiřazeno jméno ve svém virtuálním telefonním seznamu. Můžete nadiktovat i jakékoli jiné číslo, na které pak budete okamžitě spojeni.

Nekonečné možnosti

Virtuální seznam není žádný ořezávátko – pojme až 50 položek a ke každé můžete přiřadit hlasové ovládání. Pokud vám 50 čísel nebude stačit, není problém, protože za příplatek jich můžete mít tolik, na kolik vaše kapsa bude stačit.

Schopnosti tohoto systému však nekončí u hlasového vytáčení – hlasem můžete mít i přístup k nejrůznějším informacím, mezi které například patři:

  • Vyhledávání v záznamníku
  • Zprávy
  • Počasí
  • Sportovní informace
  • Dopravní informace
  • A další…

Nemůžu se dočkat

Tato hlasová služba je naprosto ojedinělá a naprosto unikátní. Určitě by nebylo na škodu, kdybychom se jí dočkali i u nás. Na závěr bych vzpomenul jen cenu, kterou za to všechno zaplatíte – základní nabídku získáte za poplatek 3 dolary za měsíc a samotné volání do systému na číslo 611 – tedy všechny možnosti i přístup k informačním službám – máte zdarma!

Diskuze (5) Další článek: Vydělávejte: nechte si platit za příchozí SMS

Témata článku: Hlasové ovládání, Mobil, Ovládání, Auto, Hlas, Důležité číslo, Hlasová služba


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14