Do vyšší společnosti - Motorola V.3690

Jak se blížil den, kdy jsem si měl převzít k otestování mobil Motorola V.3690, tím víc ve mně sílily obavy. Už předem jsem věděl, jak se tento telefon liší od více než rok starého modelu V.3688 (známého „Véčka“) a řeknu to na rovinu – inovací se mi zdálo dost málo.

Jak se blížil den, kdy jsem si měl převzít k otestování mobil Motorola V.3690, tím víc ve mně sílily obavy. Už předem jsem věděl, jak se tento telefon liší od více než rok starého modelu V.3688 (známého „Véčka“) a řeknu to na rovinu – inovací se mi zdálo dost málo.Změny totiž nastaly jen v softwaru telefonu a téměř bez výjimky se týkají hlasových funkcí. Nové Véčko dostalo do vínku hlasový záznamník, který dokáže nahrát tři minuty hovoru. Až pětadvacet telefonních čísel v paměti telefonu můžete vytáčet hlasem a stejným způsobem můžete volit devět vybraných funkcí. Nutno říci, že zatímco hlasové vytáčení telefonních čísel je užitečné, druhou inovaci jsem kvůli nepříjemné zdržující prodlevě obratem po vyzkoušení deaktivoval.

Tady jde o styl

Stálo za to kvůli těmto drobnostem vyjíždět s novým telefonem? Možná, že jedním z důvodů bylo nesnadné zaškatulkování staršího telefonu do čtyř modelových řad Talkabout, Accompli, Timeport a V.series. Modelové řady byly totiž ohlášeny až několik měsíců po představení V.3688 a možná jsem nebyl sám, komu z nich stále trochu vyčnívalo.

Konec skepse

Rok starou koncepci Motoroly V.3690 lze totiž bez uzardění postavit vedle nejmodernějších telefonů kolibří kategorie. Přestože by při pečlivém porovnání funkcí Véčko 3690 na Ericsson T28 nebo mobily Nokia 8210/8850 ztrácelo, u přístrojů této třídy je třeba hledět také na styl. A ten si Motorola V stále drží. I moji otrlí kolegové, které jen tak něco nerozhází, na Véčko hleděli s velkým zájmem.

Model 3690 je už druhou inovací tohoto telefonu. Loni v říjnu byly přidány další barevné varianty a trochu nudnou čerň doplnily metalizované kryty. Testované Véčko bylo v nejsvětlejší béžové variantě doplněné o elegantní chromový proužek.

Známá Motorola

V zavřeném stavu má telefon trochu netradiční rozměry; kvůli rozvírací konstrukci je tlustší než jiné telefony kolibří kategorie a právě touto disproporcí je zajímavý. Z kompaktního tvaru vyčuhuje sice malá, ale k rozměrům telefonu přesto výrazná anténa. Rozevírací části jsou aktivní a jejich pouhým rozevřením je možné přijmout hovor. Protože ale před rozevřením není vidět, kdo právě volá, lze tuto možnost v menu vypnout a konečné přijmutí hovoru učinit tlačítkem. Horní část rozevřeného telefonu zabírá unikátně kontrastní displej a sluchátko, spodní beze zbytku vyplňují tlačítka klávesnice.

Menu telefonu bylo trochu přepracováno a je stejné jako u ostatních novějších telefonů značky Motorola. Velké změny v něm však nenastaly, známé bolístky, na které si ale časem lze zvyknout, u něj přetrvávají.

Evoluce

Nové Véčko by mělo postupně nahradit starší model V.3690. Přestože nepřináší moc nového, pro svou skupinu uživatelů bude stále velmi atraktivní. Nepořídí si jej ten, kdo při rozhodování před koupí hledí na finanční stránku, nebude asi zajímavé pro toho, koho zajímají hlavně technické parametry. Je to telefon pro vyšší mobilní vrstvy a pro ty, kdo si jej můžou dovolit.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility.

 

Témata článku: Motorola, Véčko, Nokia 8210, Accompli, Zavřený stav, Výrazná anténa, Nový telefon, Netradiční rozměr, Mobil, Model, Rovina, Finanční stránka, Motor, Telefon, Nejmodernější telefon, Horní část, Vybraná funkce, Mobilita, Rozvírací konstrukce, Starý telefon, Rozevírací část, Velký zájem, Modelová řada, Rozevřený telefon, Otestování

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

** Moto Z je velmi štíhlý smartphone s podporou přídavných modulů ** Nešetří ani na vlastní výbavě ** Kladů je většina, chyb jen několik

8.  1.  2017 | Láska Jan | 1

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

** Moto Mods je první modulární systém, který dává smysl ** Moro Mods půjdou použít i s budoucími modely Moto Z ** Cena je vysoká, pro Moto Mods musíte najít využití

21.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 10

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Jaký vybrat model, aby příliš nestál, ale byl dostatečně kvalitní? ** Vybíráme 11 nejvýhodnějších smartphonů ** Připravte si pět až deset tisíc korun

19.  12.  2016 | Láska Jan