Dobíjecí kupony za polovic? Nenechte se napálit

Na Internetu se stále množí různé podvody s kupony pro předplacené karty. Narazili jsme však na jeden velmi originální, který nabízí kupony pro Go a Twist za polovic a přitom je pravděpodobně zcela legální. Spoléhá totiž na vaši nepozornost a důvěřivost.
Dobíjecí kupony za polovic? Nenechte se napálit

Na nenápadný webový obchod www.hypermart.cz/obchody/gtosm/ nás upozornil jeden čtenář. Jeho nabídka je velmi lákavá: nabízí dobíjecí kupony Go 300 Kč a Twist 400 Kč za polovinu ceny, tedy za 150 a 200 Kč.

Klepněte pro větší obrázek 

Webové stránky jsou velmi strohé, nikde nenajdete název obchodu, všechny texty jsou umístěny na špatně čitelném pozadí. Internetový obchod v žádném případě nepůsobí profesionálním dojmem. Ale co, důležitější je čtyřstovkový kupón za 200 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Náš čtenář si tedy objednal tyto levné kupony, ovšem jaké bylo jeho překvapení po otevření balíčku: byly v něm pouze prázdné, již použité kupony a zbytek tvořily nastříhané papírky. Už už jsme chtěli kupony na zkoušku také objednat, abychom ověřili, že se jedná o podvod. Na poslední chvíli nás však zarazila poznámka, že nad pět objednaných kusů se nezapočítává poštovné balné. To známe! Objednáme si kupon a oni nám ho potom za dvě stovky zabalí. Nikde však nebyla ani zmínka o příplatku za poštu a balení. Prolezli jsme celý web a nakonec jsme si všimli nepatrné poznámky Obchodní podmínky na hlavní stránce nad bannerem. V nich je jediná věta:

Citace: „POZOR:Kupony jsou vybyté a slouží pouze ke sběratelským účelům!!!“

Klepněte pro větší obrázek

Takže autor neskrývá, že posílá prázdné kupony, poznámka je ovšem velmi dobře schovaná a vypadá spíše jako reklamní odkaz u banneru. A toho si opravdu všimne jen velmi málo lidí, zvláště, když je text psán tak nečitelnou barvou.

Takže jde o podvod nebo ne?

Diskuze (73) Další článek: Snadno a lehce: vytvořte si vlastní wapovou stránku

Témata článku: Ostatní, Pol, Kup

Určitě si přečtěte