Dobíjení předplacenek z bankomatů

Potřebovali jste někdy dobít kredit na své předplacené kartě a nebyl právě po ruce stánek s kupóny? Pak jistě víte, že kredit lze dobít také z bankomatu. Připravili jsme podrobný přehled, jaké máte v této oblasti možnosti.
Dobíjení předplacenek z bankomatů

Všichni čeští mobilní operátoři dovolují majitelům předplacených karet dobíjet kredit prostřednictvím sítě bankomatů. Spolupracují při tom s těmito bankami: Česká spořitelna, ČSOB a Komerční banka. Ne všechny banky však spolupracují s každým operátorem. Na bankomatu bývá vyznačeno logo předplacené karty, na kterou lze kredit doplnit. V následující tabulce jsou pro každého z operátorů označeny bankomaty, které dobíjecí službu nabízejí.

Bankomaty pro dobíjení kreditu 
Typ karty Česká spořitelna ČSOB Komerční banka
Go ano ne ano
Twist ne ano ano
Oskarta ano ano ano

Dobíjení z bankomatů je umožněno majitelům platebních karet VISA, MasterCard nebo American Express. U všech tří bank, které možnost dobíjení nabízejí, je služba bez poplatku. To platí i v případě, že v některém bankomatu použijete kartu jiné banky, tedy např. v bankomatu Komerční banky budete dobíjet kredit na Twist pomocí karty České spořitelny.

Vlastní dobití se provede prostřednictvím položek v nabídce bankomatu, která se zobrazí po vložení karty a zadání kódu PIN. Po provedení transakce si můžete nechat vytisknout potvrzení o výši dobité částky. Po dobití kreditu vám stejně jako při dobíjení pomocí kupónu přijde za několik minut potvrzovací SMS.

Česká spořitelna

Jak je vidět z předchozí tabulky, pomocí bankomatů České spořitelny je možné dobíjet kredit na SIM kartách Eurotel Go a Oskartách. Česká spořitelna u Go karet nabízela doposud pouze nepřímé dobíjení, kdy bylo třeba zadat požadovanou dobíjecí částku a poté si nechat vytisknout kód, pomocí kterého se teprve kredit dobil. Situace by se však měla každým dnem změnit, neboť jak jsme psali v této bleskovce, mělo by být brzy v provozu přímé dobíjení Go karet.

Za dobíjení kreditu na mobilním telefonu přes bankomat získávají klienti v rámci Bonus programu České spořitelny body, které si mohou po nasbírání určitého počtu vyměnit za některou odměnu z katalogu banky.

Bankomaty České spořitelny můžete vyhledat zde. Více informací vám sdělí také na infolince České spořitelny: 800 207 207.

ČSOB

V bankomatech ČSOB je možné pomocí bankomatů dobíjet předplacené karty Oskara a T-Mobilu. U ČSOB probíhá dobíjení kreditu pro oba operátory přímou cestou, tedy bez následného zadávání dobíjecího kódu. Pro dobíjení využít kterýkoli bankomat ČSOB. Seznam bankomatů pro dobíjení najdete zde, můžete je vyhledat také v mapě. Bankomaty, které jsou v mapě označeny SMS, umožňují úvodní registraci služby SMS Dobíjení Twistu.

ČSOB na svých stránkách má dokonce ke stažení tréninkovou aplikaci, která vás provede celým procesem dobíjení kreditu. Můžete si tak celý proces na nečisto projít a vyzkoušet. Jen dejte pozor a nenechte se zmást částkami pro dobíjení, neboť aplikace je již staršího data a tyto informace zde nejsou aktuální.

Pro další informace můžete kontaktovat infolinku ČSOB na čísle 800 110 808.

Komerční banka

Bankomaty Komerční banky jsou na tom z pohledu dobíjení nejlépe, neboť umožňují v současné době dobití kreditu na předplacených kartách všech tří mobilních operátorů, tedy na kartách Go, Oskarta i Twist. Pro všechny tři operátory probíhá dobíjení kreditu přímo. I zde je služba dobíjení bez poplatku i při použití karty jiné z bank, které dobíjení umožňují.

Seznam bankomatů Komerční banky i s vyhledávací mapou najdete zde

Více informací můžete získat na infolince Komerční banky 800 111 055, popř. na internetových stránkách.

Dobíjecí částky

Možné dobíjecí částky jsou pro daného operátora stejné u všech bank, které dobíjení nabízejí. Jsou také v následující tabulce:

Dobíjecí částky
Typ karty minimum jiné částky omezení
Go 200 Kč po celých korunách max. 2 x denně, 4 000/měs.
Twist 200 Kč (ČSOB), 400 Kč po celých korunách bez omezení
Oskarta 250 Kč 500 Kč, 1 200 Kč max. 3 000 Kč/1 nabití

Kredit na každém kroku

Pro všechny tři výše zmíněné banky navíc platí, že držitelé Oskaret mohou z bankomatu kromě dobíjení předplacených karet rovněž provést úhradu faktury, navýšit volací zálohu, provést platbu předem a zaplatit zálohu pro mezinárodní hovory a roaming. Tyto operace však nelze provést v bankomatech České spořitelny, kde je možné pouze dobíjení kreditu. 

Velká výhoda služby dobíjení kreditu prostřednictvím bankomatu spočívá v tom, že je možné dobíjet si kredit prakticky kdykoli. Stačí jen najít vhodný bankomat, což zejména ve větších městech není velký problém. Navíc asi každému majiteli předplacené karty se někdy stalo, že potřeboval pozdě v noci někam nutně volat a najednou zjistil, že mu pomalu dochází kredit. V takové situaci je dobití z bankomatu jedním z možných výhodných řešení.

Jistým omezením zejména pro majitele karet Twist a Go je fakt, že mohou dobíjet jen ve dvou bankách. V tomto ohledu jsou na tom nejlépe majitelé Oskarty, protože dobíjení této předplacenky je možné z bankomatů všech tří bank.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile, Předplacené karty, MasterCard

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Sasha 8. 7. 2004 11:36:37
    Sorry, uz jsem to pochopil. (Ale i tak jsem v te dobe byl majitelem i...
  • Sasha 8. 7. 2004 11:34:39
    Ja jsem fakturu uz bankomatem platil. Proste mi prisla postou slozenka a...
  • Markéta 8. 7. 2004 10:52:46
    Držitelé Oskaret budou těžko provádět úhradu faktury a další jmenované...
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení