Dobíjení předplacenek z bankomatů

Potřebovali jste někdy dobít kredit na své předplacené kartě a nebyl právě po ruce stánek s kupóny? Pak jistě víte, že kredit lze dobít také z bankomatu. Připravili jsme podrobný přehled, jaké máte v této oblasti možnosti.
Dobíjení předplacenek z bankomatů

Všichni čeští mobilní operátoři dovolují majitelům předplacených karet dobíjet kredit prostřednictvím sítě bankomatů. Spolupracují při tom s těmito bankami: Česká spořitelna, ČSOB a Komerční banka. Ne všechny banky však spolupracují s každým operátorem. Na bankomatu bývá vyznačeno logo předplacené karty, na kterou lze kredit doplnit. V následující tabulce jsou pro každého z operátorů označeny bankomaty, které dobíjecí službu nabízejí.

Bankomaty pro dobíjení kreditu 
Typ karty Česká spořitelna ČSOB Komerční banka
Go ano ne ano
Twist ne ano ano
Oskarta ano ano ano

Dobíjení z bankomatů je umožněno majitelům platebních karet VISA, MasterCard nebo American Express. U všech tří bank, které možnost dobíjení nabízejí, je služba bez poplatku. To platí i v případě, že v některém bankomatu použijete kartu jiné banky, tedy např. v bankomatu Komerční banky budete dobíjet kredit na Twist pomocí karty České spořitelny.

Vlastní dobití se provede prostřednictvím položek v nabídce bankomatu, která se zobrazí po vložení karty a zadání kódu PIN. Po provedení transakce si můžete nechat vytisknout potvrzení o výši dobité částky. Po dobití kreditu vám stejně jako při dobíjení pomocí kupónu přijde za několik minut potvrzovací SMS.

Česká spořitelna

Jak je vidět z předchozí tabulky, pomocí bankomatů České spořitelny je možné dobíjet kredit na SIM kartách Eurotel Go a Oskartách. Česká spořitelna u Go karet nabízela doposud pouze nepřímé dobíjení, kdy bylo třeba zadat požadovanou dobíjecí částku a poté si nechat vytisknout kód, pomocí kterého se teprve kredit dobil. Situace by se však měla každým dnem změnit, neboť jak jsme psali v této bleskovce, mělo by být brzy v provozu přímé dobíjení Go karet.

Za dobíjení kreditu na mobilním telefonu přes bankomat získávají klienti v rámci Bonus programu České spořitelny body, které si mohou po nasbírání určitého počtu vyměnit za některou odměnu z katalogu banky.

Bankomaty České spořitelny můžete vyhledat zde. Více informací vám sdělí také na infolince České spořitelny: 800 207 207.

ČSOB

V bankomatech ČSOB je možné pomocí bankomatů dobíjet předplacené karty Oskara a T-Mobilu. U ČSOB probíhá dobíjení kreditu pro oba operátory přímou cestou, tedy bez následného zadávání dobíjecího kódu. Pro dobíjení využít kterýkoli bankomat ČSOB. Seznam bankomatů pro dobíjení najdete zde, můžete je vyhledat také v mapě. Bankomaty, které jsou v mapě označeny SMS, umožňují úvodní registraci služby SMS Dobíjení Twistu.

ČSOB na svých stránkách má dokonce ke stažení tréninkovou aplikaci, která vás provede celým procesem dobíjení kreditu. Můžete si tak celý proces na nečisto projít a vyzkoušet. Jen dejte pozor a nenechte se zmást částkami pro dobíjení, neboť aplikace je již staršího data a tyto informace zde nejsou aktuální.

Pro další informace můžete kontaktovat infolinku ČSOB na čísle 800 110 808.

Komerční banka

Bankomaty Komerční banky jsou na tom z pohledu dobíjení nejlépe, neboť umožňují v současné době dobití kreditu na předplacených kartách všech tří mobilních operátorů, tedy na kartách Go, Oskarta i Twist. Pro všechny tři operátory probíhá dobíjení kreditu přímo. I zde je služba dobíjení bez poplatku i při použití karty jiné z bank, které dobíjení umožňují.

Seznam bankomatů Komerční banky i s vyhledávací mapou najdete zde

Více informací můžete získat na infolince Komerční banky 800 111 055, popř. na internetových stránkách.

Dobíjecí částky

Možné dobíjecí částky jsou pro daného operátora stejné u všech bank, které dobíjení nabízejí. Jsou také v následující tabulce:

Dobíjecí částky
Typ karty minimum jiné částky omezení
Go 200 Kč po celých korunách max. 2 x denně, 4 000/měs.
Twist 200 Kč (ČSOB), 400 Kč po celých korunách bez omezení
Oskarta 250 Kč 500 Kč, 1 200 Kč max. 3 000 Kč/1 nabití

Kredit na každém kroku

Pro všechny tři výše zmíněné banky navíc platí, že držitelé Oskaret mohou z bankomatu kromě dobíjení předplacených karet rovněž provést úhradu faktury, navýšit volací zálohu, provést platbu předem a zaplatit zálohu pro mezinárodní hovory a roaming. Tyto operace však nelze provést v bankomatech České spořitelny, kde je možné pouze dobíjení kreditu. 

Velká výhoda služby dobíjení kreditu prostřednictvím bankomatu spočívá v tom, že je možné dobíjet si kredit prakticky kdykoli. Stačí jen najít vhodný bankomat, což zejména ve větších městech není velký problém. Navíc asi každému majiteli předplacené karty se někdy stalo, že potřeboval pozdě v noci někam nutně volat a najednou zjistil, že mu pomalu dochází kredit. V takové situaci je dobití z bankomatu jedním z možných výhodných řešení.

Jistým omezením zejména pro majitele karet Twist a Go je fakt, že mohou dobíjet jen ve dvou bankách. V tomto ohledu jsou na tom nejlépe majitelé Oskarty, protože dobíjení této předplacenky je možné z bankomatů všech tří bank.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile, Předplacené karty, MasterCard, Bankomat, Dobíjení

Určitě si přečtěte

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

** Kvalitu za rozumnou cenu nabídne Xiaomi Mi A1 za 6 496 Kč ** Štědrý Ježíšek může pod stromeček naložit Nokii 8 ** Chcete-li ušetřit na HW, je tu vánoční akce, ale musíte uzavřít smlouvu

6.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 2

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7