Dobíjení Twistu v bankomatech + naše zkušenosti

Dnes jsme vyzkoušeli dobití kreditu Twistu prostřednictvím bankomatu. Funguje to ještě lépe, než jsme čekali. Škoda jen, že je těchto bankomatů zatím jen několik.
Dobíjení Twistu v bankomatech + naše zkušenosti
Paegas sice nabídl tuto službu téměř tři čtvrtě roku po EuroTelu, nicméně dobíjení je podstatně pohodlnější. Navíc získáte k dobíjenému kreditu bonus.

Tisková zpráva, která k této události od RadioMobilu přišla, začíná těmito slovy:

„Společnost RadioMobil přichází jako první na český trh s možností nejjednoduššího dobíjení předplacených karet prostřednictvím bankomatu. Prakticky každý majitel některé z nejrozšířenějších platebních může snadno a rychle dobít jakýkoliv mobilní telefon předplacené služby Paegas Twist. Na rozdíl od již existujících systémů, zákazník služeb Paegas Twist nemusí čekat na tisk lístku a manuální volání na dobíjecí linku. Navíc získá až 400 korun navíc zdarma, protože při každém dobití přes bankomat je částka kreditu automaticky zvýšena o 10 procent.“

Twist sice není první, ale je to pohodlné

Ano, je pravda, že toto řešení je téměř ojedinělé, nicméně EuroTel tu byl s podobným řešením již před tři čtvrtě rokem. Musíte si sice kredit sami dobít z lístku, který z bankomatu vyjede, ale to vás bude stát zhruba jen dvě minuty času. U EuroTelu je navíc v současné době k dispozici podstatně více bankomatů, zatímco Paegas spolupracuje zatím jen s ČSOB. Pokud budete chtít dobít v bankomatu jiné banky, máte smůlu. Podle tiskové mluvčí RadioMobilu, Terezy Kakosové, se ale počet bank, které budou tuto službu podporovat, do budoucna zvýší.

Nepříliš potěšující však je, že k dnešnímu datu lze dobíjet pouze ve třech bankomatech v centru Prahy; naštěstí by do konce února mělo být plně funkčních celkem 40 bankomatů po celé republice a do konce března pak všechny bankomaty ČSOB. Aktuální seznamy bankomatů byste měli nalézt na webu Paegasu a případně vám poradí i na infolince 4603.

Jak jsem dobíjel Twist v bankomatu

Marek Lutonský

V pobočce ČSOB Na Příkopě jsem se napřed ujistil, jestli automat, na kterém jsem neviděl žádné logo Twist, je opravdu určen pro dobíjení kreditu. Obsluha přitakala, ale jedním dechem dodala, že s dobíjením jsou problémy a zrovna před chvílí prý bylo nutné volat společnost MUZO, která v Česku autorizuje transakce prováděné platebními kartami. Přestože na moji další otázku, jestli můžu přijít o platební kartu, nebyla dána ta správná – negativní – odpověď, risknul jsem to.

Platební kartu EC/MC z eBanky vkládám do štěrbiny bankomatu (také se vždy trefíte až tak napočtvrté?), volím češtinu a zadávám svůj kód PIN. Z menu, které se objeví na obrazovce, vybírám položku Mobilní telefon a poté Twist dobíjení. (Že by měl Paegas v rukávu ještě další aplikace spojené s bankomaty?) Objeví se různé částky, které můžu připsat ke svému kreditu: od 200 Kč až do 4 000 Kč. Protože pochybnosti se ještě nerozplynuly, volím nejnižší dvě stovky a na následující barevné obrazovce vyplňuji číslo, které chci dobít. Protože to je Twist mé ženy, na další stránce vyplním své vlastní telefonní číslo, na které mi přijde potvrzující textovka.

A je hotovo. Z bankomatu vyjíždí platební karta (až teď jsem si oddychl), tiskne se stvrzenka a odcházím z banky. Vzpomenu si, že mám dostat potvrzující textovku, proto asi 20 sekund po ukončení dobíjení vytahuji mobil, abych ji nezmeškal. Smůla – už tam byla: „Vazeny zakazniku, dobiti Twist karty s telefonnim cislem XXX probehlo uspesne. TWIST kredit byl navysen o 200 Kc + bonus 20 Kc. Vas Paegas“. Jak jsem se vzápětí přesvědčil, kredit byl opravdu navýšen.

Pokud Paegas tuto službu nabídne na dostatečném počtu bankomatů, opravdu v současnosti nenajdete pohodlnější způsob dobíjení kreditu.

Diskuze (24) Další článek: Programy, utility a manuály pro váš mobil

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Twist, Negativní odpověď, Zkušenost, Dobíjení, Bankomat


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70