Dobíjení z bankomatů: kompletní přehled

Ke svým prvním narozeninám spustil Oskar dobíjení Oskaret v bankomatu. Nyní umí dobíjet z bankomatu všichni naši operátoři. Chcete vědět, kde všude se nachází bankomaty našich operátorů a jak kupony dobíjet?
Dobíjení z bankomatů: kompletní přehled
K výročí svých prvních narozenin spustil Oskar dobíjení kreditu Oskaret v bankomatu. Oskar byl posledním operátorem, který dobíjet z bankomatu ještě neuměl. Chcete vědět, kde se nachází bankomaty všech operátorů a jak kupony dobíjet?

EuroTel tiskne lístky

Jako první spustil dobíjení přes bankomat EuroTel. Ten kromě bankomatu umí dobíjet také pomocí karty JuicePay a eBanky na Internetu a přes karty CCS. Dobíjení karet Go je prosté – do patřičného bankomatu (aktuální seznam najdete zde) vložíte svoji platební kartu a místo výběru peněz vyberete dobití karty Go. Po zvolení částky, kterou chcete připsat na svůj kredit, vám vyjede papírek s kódem. Dobít pak už musíte klasicky, zavoláním na linku Go *88) nebo zajít na webovou stránku EuroTelu. Dobíjet lze jen částky v hodnotě patřičných kuponů Go.

Paegas dobíjí online

Paegas na to jde už fikaněji. Najdete si bankomat, který má na sobě logo Twistu (aktuální seznam má Paegas zde), vyberte místo výběru dobití kreditu Twist, resp. položku Mobilní služby. Pak už jen zvolíte částku od 200 do 4 tisíc korun (200, 400, 800, 1000, 2000 a 4000 Kč), zvolíte číslo, které se má dobít a číslo, na které chcete zaslat potvrzení o dobití prvního čísla. Twist karta je pak dobita opravdu během několika sekund – vyzkoušeno na vlastní kůži. Je to pravdu velmi pohodlné; navíc získáte bonus ve formě deseti procent dobíjeného kreditu (EuroTel kdysi dával dokonce dvacet, když jste si dobili kredit na Internetu). Zatím lze sice nabíjet jen v síti bankomatu ČSOB a bankomatů není mnoho („jen“ 40 oproti EuroTelu a Oskarovi), ale časem se to jistě zlepší. Alespoň to Paegas slibuje.

Tip: Naše zkušenosti s dobíjením a podrobný návod dobíjení najdete v tomto článku.

Oskar umí nejvíc

Nejlepší bankomatové služby má však Oskar. Ten kromě dobíjení, které funguje prakticky stejně jako u Twistu (opět vyberete položku Mobilní služby) a kredit je připsán na účet okamžitě, umí také:

  • navýšit volací zálohu,
  • zaplatit fakturu (podle čísla vaší faktury),
  • zaplatit zálohu na roaming a mezinárodní hovory.

Tip: Přehled toho, co všechno můžete dělat s Oskarem u bankomatu, najdete u nás v tomto článku.

Dobitím v bankomatu Oskara získáte navíc bonus 50 korun, a to až do konce června tohoto roku. Dobít nemůžete libovolnou částku, ale jen 400, 800 a 1500 Kč, tedy částky ve stejné výši jakou mají hodnoty kupony. Platí také obvyklý bonus – 100 Kč u osmisetkorunového kreditu a 300 Kč u patnáctistovkového kreditu. Seznam Oskarových bankomatů včetně vyhledávání má Oskar tady.

Oskar umí dobíjet ve více bankomatech než Twist a Eurotel. Už při spuštění služby jich bylo okolo sto padesáti, zatímco Twist měl jen tři. Oskar má nyní více bankomatů než EuroTel, nicméně EuroTel vede v online dobíjení kreditu na Internetu.

Poznámka: Některé bankomaty umí dobíjet více předplacených karet – tehdy si vždy musíte zvolit, o jakou předplacenku máte zájem.

Téměř všechny karty

A jaké karty můžete pro dobíjení použít? Téměř ve všech bankomatech, v nichž lze dobíjet, fungují karty Cirrus Maestro, Eurocard/Mastercard a VISA, a to jak embosované, tak neembosované. Dobíjet zatím není možné v žádném bankomatu České spořitelny, ale to se časem jistě také zlepší. Lze také předpokládat, že EuroTel dožene Oskara a Paegase, a umožní dobíjet kredit také online, tedy bez nutnosti tisknout lístek a volat na linku Go.
Diskuze (10) Další článek: Mobil Philips Xenium 9@9: nápaditý frajer

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Ostatní, MasterCard, Dobíjení, JuicePay, Kompletní přehled, Bankomat, Přehled, Komplet

Určitě si přečtěte