Dobrá muzika za pochodu: recenze MP3 přehrávače Digibeat FunkeyBoy ET-01

Digibeat FunkeyBoy je trochu neobvyklý kapesní přehrávač MP3/WMA s interní flash pamětí 128 MB. Kromě samotného přehrávání hudby totiž disponuje několika dalšími funkcemi, které majitele příjemně překvapí a mají vliv na celkový dobrý dojem z tohoto multifunkčního přístroje.
Dobrá muzika za pochodu: recenze MP3 přehrávače Digibeat FunkeyBoy ET-01

FunkeyBoy je malý černý hladký ovál o rozměrech 95 × 32 × 21 mm a hmotnosti 35 g (bez baterie). Pod krytem na jeho pravém boku se skrývá USB konektor, takže jej lze snadno připojit k počítači, a to buď přímo, nebo pomocí prodlužovacího USB kabelu, který je součástí balení. Na spodní straně přístroje najdete tlačítko Hold, ovládání hlasitosti a konektor pro sluchátka. V horní části se nachází multifunkční ovladač pro přístup do menu a pohyb v něm.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Elegantní design bez výstřelků • na horní hraně se nachází dvojsměrný joystick • USB konektor je schován pod krytkou 

Přední straně přehrávače dominuje modře podsvícený LCD displej, na kterém bohužel uvidíte každý otisk prstu, ale to je asi jeho jediná vada na kráse. Je dvouřádkový a během přehrávání zobrazí informace z ID3 tagu skladby, bitrate, odehraný čas a složku, ze které se hudba momentálně přehrává. Vedle displeje na levé straně je ještě tlačítko, kterým zapnete nebo ukončíte přehrávání hudby.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej je modře podsvícen • oblast displeje • úkryt pro baterii 

Přehrávaný zvuk mě příjemně překvapil svou kvalitou, je opravdu na velmi dobré úrovni. Zvuk mi připadal čistý a věrný. Přístroj napájí jedna AAA baterie, která je součástí balení a přístroj s ní vydrží v provozu přibližně 12 hodin.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hlavní ovládací tlačítko, skrytý mikrofon a poutko • konektor sluchátek a tlačítka na spodní hraně • USB konektor

Co skrývá menu

Pohyb a práce s menu je jednoduchá a intuitivní. Stiskem multifunkčního ovladače volby potvrzujete, jeho pohybem vpravo nebo vlevo se mezi jednotlivými volbami přesunujete.

Položky menu, ze kterých můžete aktuálně vybírat, závisí na tom, zda právě přehráváte hudbu. Při jejím přehrávání si z menu vybíráte, v jakém pořadí chcete skladby přehrávat, jestli se mají opakovat a dále nastavujete equalizér (na výběr máte z Natural, Rock, Pop, Classic, Soft, Jazz a DBB).

Mnohem bohatší možnosti se ale skrývají v menu při vypnuté hudbě, narazíte zde na některé nadstandardní funkce. První z nich je diktafon, který nabízí několik úrovní kvality záznamu – čím lepší úroveň, tím více záznam spotřebuje místa. Bez zajímavosti není ani funkce Lyric, která dokáže zobrazovat texty přehrávaných písní v reálném čase. Samozřejmě to funguje pouze, když do paměti nahrajete soubor MP3 s textem písně (formát tagged lyrics). V menu se dají nastavovat i takové detaily jako kontrast a doba osvětlení displeje nebo automatické vypnutí přehrávače.

Sluchátka s rádiem

Snad už jsou navždy pryč doby, kdy výrobci ke svým přehrávačům dodávali sluchátka, o jejichž kvalitě se ani nemělo smysl zmiňovat. Sluchátka k tomuto přehrávači jsou kvalitní, jsou propojena se šňůrkou na krk, ale hlavně obsahují jednoduché FM rádio. To funguje zcela nezávisle na MP3 přehrávači, má vlastní baterii a není proto problém používat pouze sluchátka a přehrávač nechat ležet doma.

Hlasitost lze regulovat přímo na sluchátkách. Stanice se přelaďují automaticky stiskem stříbrného tlačítka na přední straně rádia. Velikostí rádio připomíná trochu větší a tlustší dvacetikorunu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přibalená sluchátka hrají překvapivě kvalitně • sluchátka jsou připevněna ke šňůrce na krk • ovládání hlasitosti na šňůrce; rádio skryté v amuletu 

Nadílka v krabici

Kromě multifunkčních sluchátek a prodlužovacího USB kabelu najdete v balení také CD s ovladači. Budou ho ale potřebovat pouze majitelé Windows 98, u Windows 2000 a XP stačí přístroj k počítači jen připojit a hned se objeví jako další disk. Rychlost kopírování skladeb pomocí kabelu je přibližně 60 MB za dvě minuty. V balení u MP3 přehrávače najdete také dva ochranné „molitánky“ na špunty u sluchátek, návod v českém jazyce a baterii.

Bral bych ho hned

Digibeat FunkeyBoy ET-01 je MP3 přehrávač, který vám navíc poslouží také jako diktafon nebo rádio, ale lze jej využít třeba také jako přenosný disk. Vzhledem k přijatelné ceně musím říci, že se jedná o velmi dobrý přístroj, který průměrně náročného uživatele jistě nezklame. Testoval jsem verzi ET-01, existuje ovšem i model ET-02, který se liší pouze vyšší kapacitou 256 MB.

Digibeat FunkeyBoy ET-01
Zapůjčil: Adart Computers
Web: www.aligator.cz
Cena: 2 790 Kč (128 MB); 3 790 Kč (256 MB)

Diskuze (38) Další článek: Srovnání operačních systémů Windows Mobile 2002 a 2003

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Jediná vada, Dobrý přístroj, Muzika, Přehrávač


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15