Dobrodružství, strategie a škola hrou v mobilní Javě

Zábavná blond učitelka angličtiny, pokročilé šachy nebo pořádná dávka dobrodružství. To vše v mobilních hrách v Javě.

Everyday English Trainer

Tato hra si získá všechny, kdo se chtějí zdokonalit v angličtině a nebaví je nudné sešity a učebnice. Škola hrou – tak by se dala nazvat zábavná forma výuky Everyday English Trainer. Prostřednictvím různých her a cvičení, vedených blonďatou lektorkou angličtiny, si procvičíte gramatiku, slovní zásobu, vyjadřovací schopnosti a reakce na různé situace, se kterými se v běžném životě v cizí zemi můžete setkat. Trenér je určen pro všechny stupně pokročilosti bez ohledu na věk. Začátečníci se mohou zdokonalit v základech gramatiky, pokročilí si rozšíří obzory například v oblasti britského slangu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ve hře si vytvoříte svůj profil, ve kterém absolvujete praktická cvičení a testy. Potom půjčíte mobil kamarádovi, ten si vytvoří vlastní profil a výsledky testů můžete porovnat mezi sebou. Hodnotí se nejen správnost odpovědí ze tří variant, ale také rychlost. Výsledky v jednotlivých kategoriích zobrazíte na přehledném grafu. S trenérem se můžete připravovat na hodiny angličtiny nebo si jednoduše zkrátit dlouhou chvíli na cestách.

Everyday English Trainer:

 • SMS ve tvaru: CP HESAJ
 • odeslat na číslo: 900 09 80
 • cena: 80 Kč

Rise of Lost Empires

Jestli máte rádi fantasy a ve světě her vás uchvátil Warcraft, nesmí vám chybět ani tato mobilní adventura Rise of Lost Empires. Hra inspirovaná Tolkienovým světem Pána prstenů vás okamžitě vtáhne do děje. Uplynulo několik staletí od doby, kdy Říše světla porazila Říši temnoty a zničila brány do pekel. Nyní se ale opět ozývá válečný pokřik skřetů, který nutí válečníky z řad lidí, elfů a trpaslíků znovu stanout pod vlajkou Světla.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Ve hře se můžete postavit na stranu dobra nebo zla a stát se pánem Světla nebo Temnoty. Stavíte města, cvičíte armády a zahájíte válku proti nepříteli. Na kolik v ní budete úspěšní, záleží jen na tom, jak důkladnou přípravu jste boji věnovali. Při ovládání budete používat jen několik tlačítek, zejména klávesu 5, která vás bude posouvat do dalších částí mapy. S hrdinou nepohybujete přímo, nejdříve určíte pozici, na kterou se má postavička přesunout. Při střetu s nepřáteli se objeví kniha nápověd, jak útočit a sbírat předměty. V boji nejste sami, pomáhají vám další spřátelení hrdinové a jedině s jejich pomocí můžete válku vyhrát.

Rise of Lost Empires:

 • SMS ve tvaru: CP HHQGU
 • odeslat na číslo: 900 09 80
 • cena: 80 Kč

Advanced Karpov 3D Chess

Ruská legenda mezi šachovými velmistry Anatolij Karpov se v současnosti spíše než účasti na turnajích věnuje psaní knih a přiblížení tohoto „sportu“ širší veřejnosti. Společně s firmou Microforum teď přináší výborně zpracované šachy v 3D. Máte přehled nad figurkami, volíte si barvu a obtížnost. Kromě samotného hraní můžete také sledovat, jak mezi sebou zápolí dvě umělé inteligence, a učit se z jejich hry.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Vybrat si jako protivníka můžete počítačovou inteligenci ve čtyřech stupních pokročilosti: začátečník, mírně pokročilý, zkušený a master. Pokud vám přijde přehlednější dvourozměrné provedení šachovnice, zvolte možnost přepnout do 2D režimu. Poté už jen vyberete jedno ze čtyř prostředí, ve kterém se chcete se soupeřem utkat a může začít souboj vaší předvídavosti a kombinačních schopností.

Advanced Karpov 3D Chess:

 • SMS ve tvaru: CP HJHGV
 • odeslat na číslo: 900 09 80
 • cena: 80 Kč

God of War

Pokud jste někdy na herních konzolích zahlédli alespoň kousek God of War nebo God of War II, možná jste zatoužili zahrát si tuto originální adventuru i na mobilním telefonu. Sony Pictures se ujala mobilního zpracování zodpovědně a na vás nyní čeká desítka levelů, v nichž musíte obstát se svým hrdinou v bojích s netvory všeho druhu. Jako hlavní postava Kratos musíte využít veškerou sílu paží a kouzel tak, abyste pomocí nejrůznějších zbraní porazili hordy nepřátel, které vám stojí v cestě za vyvrácením smyšlené zrady olympských bohů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ovládání je jednoduché, po prvním spuštění hry se navíc zobrazí průvodce, který vás provede jednotlivými úseky a poradí, jak se v dané situaci zachovat a které klávesy k tomu použít. Hra je plná antických motivů, krvavých efektů a bonusů, své prsty proto přichystejte na svižnou akci, při níž nebude čas na přemýšlení, jinak přijdete o život.

God of War:

 • SMS ve tvaru: CP HCRWH
 • odeslat na číslo: 900 09 80
 • cena: 80 Kč


Doplňující informace

Hry jsou v češtině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03. KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. Příklad: STAHNU HCRWH 

Cena SMS je 3 Kč. Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 9:00–17:00).


Tip, jak hru stáhnout levněji

Zaujala vás některá hra, ale bojíte se vysokých poplatků za stažená data? Pro zákazníky Vodafonu a T-Mobilu máme malý trik, jak ušetřit. Stačí si pro přístup k wapu nastavit už téměř zapomenuté vytáčené připojení, u kterého je zpoplatněna doba připojení, nikoliv objem přenesených dat (jako je tomu u GPRS). Svému operátorovi tak zaplatíte pouze částku za dobu stahování hry, což je pro představu 2 až 4 minuty. Přesnou cenu zjistíte podle této jednoduché tabulky:

 Cena připojení k WAPuCena za data při stahování hry (3 minuty)Vytáčené připojení
Tarifní i předplacené služby Vodafone1,79 Kč/min.5,37 KčNastavení najdete zde
Tarifní služby T-Mobile2,38 Kč/min.7,14 KčNastavení najdete zde
T-Mobile- předplacené služby3,20 Kč/min.9,60 KčNastavení najdete zde
Vytáčené připojení je po první minutě účtováno po sekundách (60+1).


Hra zdarma

Chcete hru zadarmo? Pošlete OKO na 90009

Odesláním klíčového slova OKO se přihlásíte do newsletteru, který chodí 3x měsíčně a obsahuje jak hry zdarma, tak i nabídky dalšího zpoplatněného obsahu. Jedno zaslání stojí 1,50 Kč. S newsletterem máte jistotu, že budete mít novinky jako první a že dostanete lepší ceny než jinde!

Váš názor Další článek: GPS zařízení Inforad upozorní na policejní radary

Témata článku: Software pro mobily, Strategie, Mobilní zpracování, Mobil, Škola, Zábavná forma, Sony Pictures


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 13

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29